به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۲۷۵۵۰
|
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
خبردنا: معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: پس از 3 روز نگرانی 4 نوجوان ناپدید شده در کویر مرنجاب پیدا شدند.
حسین میرزاجانی  درخصوص چگونگی ناپدید شدن این افراد اظهار کرد: شنبه از طرف خانواده این نوجوانان با اداره میراث تماس گرفته شد که 4 نوجوان از صبح 5 شنبه به آران و بیدگل برای سفر به کویر مرنجاب مراجعت کرده اند و هنوز برنگشته‌اند.
وی افزود: خانواده این افراد ساکن کاشان هستند و با نگرانی از ما درخواست پیگیری را داشتند ولذا بنده با هماهنگی هلال احمر و دوستان برای پیدا کردن این افراد اعلام آمادگی کردیم.
میرزاجانی در مورد نشانی افراد گفت: به ما اعلام کردند که این نوجوانان با 2 موتور سیکلت تریل وارد کویر مرنجاب شده اند و سنشان بین 15 تا 17 سال است و ما برای عملیات امداد و نجات به همراه دوستان هلال احمر و اکیپ های مردمی عازم کویر مرنجاب شدیم. هنوز در ابتدای مسیر بودیم که اطلاع دادند نوجوانان پیدا شده اند و به سلامت به گیت ورودی رسیده اند و علت را خارج شدن از مسیر و جاده اصلی مرنجاب عنوان کرده‌اند.
میرزاجانی به نحوه و کیفیت عملیات های امداد و نجات تیم میراث اشاره کرد وگفت: در این مواقع مشخصات افراد گم شده را به افراد محلی در کویر می دهیم. در مناطق مختلف کویر فعالان بهره برداران تاسیسات گردشگری و راهنمایان محلی که در اواخر هفته در کویر هستند را با خبر می کنیم تا اگر در مسیری افراد را دیدند یا نشانی ازشان دارند اطلاع بدهند؛ ابتدا مسیر حرکتشان و آخرین نقاطی که مشاهده شدند را بررسی می کنیم بعد اکیپ های امدادی را وارد منطقه می کنیم.
معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل گفت: از تمام گردشگران و دوستداران طبیعت که به کویر وارد می شوند می خواهیم نکات ایمنی را رعایت کنند و حتی الامکان از جاده اصلی خارج نشوند و سعی کنند قبل از غروب خود را به مکان امن برسانند و همچنین مسیر حرکتشان را قبل از ورود به کویر به یکی از آشنایان اطلاع بدهند تا در صورت تاخیر موجب نگرانی نشود و اگر خدای نکرده اتفاقی افتاد در امداد و نجات تسریع شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: