به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
کد خبر: ۳۰۷۸۵
|
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
تقسیم آراء حوزه ثلاث بین دو کاندید و سود جستن کاندید پیروز از تک کاندیدای حوزه بویراحمد با توجه به بافت حاکم رای ایلی در کهگیلویه بزرگ دیگر دلیلی است که می توان نام برد.
خبردنا: دکتر منوچهر جوانمردی عضوهیأت علمی دانشگاه آزاد اهواز و مدیر گروه کارشناسی و کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری؛ جغرافیا برنامه ریزی روستایی و برنامه ریزی گردشگری و معاون اسبق آموزشی دانشکده ادبیات اهواز و جانبازو بسیجی دفاع مقدس است.

وی  شخصیتی علمی و دارای سابقه چاپ دهها مقاله علمی در مجلات isi و سایر مجلات علمی و پژوهشی است.

دکتر جوانمردی از فرزندان شایسته شهرستان " بهمئی " استان " کهگیلویه و بویراحمد " است که در این گفتگو در خصوص مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی به گفتگو نشسته ایم .

ضمن تشکر ویژه از صبر و حوصله در پاسخگویی به سئوالات، بخش اول این مصاحبه با عنوان عملکرد " لاهوتی " و " منطقیان" به ضرر اصلاح طلبی بوده / رفتارشان را اصلاح نمایند  پیش از این منتشر شد اکنون بخش دوم و پایانی این مصاحبه تقدیم می شود .

** اگر دکتر کامرانی نامزد نهایی اصلاح طلبان شود ، از وی حمایت می کنید یا خیر ؟

در صورتی که دکتر کامرانی گزینه نهائی مجمع شورای سیاستگذاری اصلاحات باشد، قطعا مورد حمایت قرار خواهد گرفت؛ همچنان که در دور گذشته با علم به شکست و عدم موفقیت قابل پیش بینی، مورد حمایت جدی قرار گرفته بود.

** دلایل شکست دکتر کامرانی در دور قبل انتخابات مجلس راتشریح کنید.

اصلاح طلب واقعی باید با الهام از بنیانگذار راستین اصلاح طلبی تاریخ، امام حسین(ع) از گذشته ناموفق و اشتباهات خود درس عبرت گرفته و همراه با عقلانیت و خرد جمعی خود را خدمتگزار مردم، مدافع انقلاب و جمهوری اسلامی دانسته و اجازه ندهدکه گروهی انحصارطلب ؛ انقلاب، نظام و حتی اصلاحات را مصادره کنند.

یکی از دلایل شکست دکتر کامرانی عدم وجود یک پایگاه منسجم و مستحکم و کاریزماتیک مردمی بود.

دلیل بعدی را می توان عدم انسجام و همدلی اصلاح طلبان و درس عبرت نگرفتن از اختلافات و شکستهای قبلی عنوان کرد.

همچنین پافشاری ناصواب یک طیف بر روی گزینه خود و همچنین روزه سکوت گرفتن و انفعالی عمل کردن طیف دیگر که باعث سردرگمی، یاس و نومیدی و کاهش ریزش آراء اصلاح طلبان حوزه انتخابیه شد نیز از دلایل عدم موفقیت دکتر کامرانی بود.

اتلاف زمان و انرژی اصلاح طلبان بر سر انتخاب گزینه نهائی در روزهای نزدیک به انتخابات ؛ در حالی که رقبا تقسیم غنائم کرده و با مردم بر سر وفاداری عهد و پیمان بسته بودند یکی دیگر از مهمترین دلایل این عدم توفیق بود.

تغییر و مخدوش شدن ذهنیت مردم از اصلاح طلبی و عاجز ماندن مردم از این همه اختلاف و دو دستگی در نتیجه عملکرد غلط طیفی اصلاح طلبان شهرستانهای حوزه انتخابیه که بر اساس مبانی اصلاح طلبی خود نیاز به اصلاحات دارد یکی دیگر از دلایل شکست دکتر کامرانی در انتخابات پیش بود.

همچنین تقسیم آراء حوزه ثلاث بین دو کاندید و سود جستن کاندید پیروز از تک کاندیدای حوزه بویراحمد با توجه به بافت حاکم رای ایلی در کهگیلویه بزرگ دیگر دلیلی است که می توان نام برد.

** دلیل شکست اصلاحطلبان در چند دوره اخیر در حوزه کهگیلویه بزرگ را چه می دانید؟

اصلاح طلبان کهگیلویه بزرگ علی رغم داشتن آراء حداکثری ،در طول این ۲۴ سال بدلیل اختلاف، دودستگی، تقسیمات طیفی، عدم انسجام و ... همیشه بازنده میدان رقابت انتخاباتی بوده اند؛ تا جایی که سبد رای اصلاح طلبان از حدود هشتاد هزار رای به بیست و شش هزار رای تنزل یافته است.

یک نکته مغفول که در شکست اصلاح طلبان کمتر به آن توجه شده ؛ توان مالی قوی رقیبان و بنیه ضعیف و عدم تمکن مالی اصلاح طلبان نیز باید اشاره کرد؛ چرا که متاسفانه امروزه صاحبان زر و زور و تزویر در موفقیتهای سیاسی نقش پر رنگ تری دارند.

** ارزیابی شما از عملکرد فعلی نماینده کهگیلویه بزرگ در خانه ملت چیست ؟

علی رغم اینکه در نظام قانونگذاری و اجرائی ما، متاسفانه تعریفی از معیارها برای ارزیابی و نظارت عملکرد نمایندگان مجلس طراحی نشده؛ ولی مردم بهترین ارزیاب و قاضی در این باب می باشند.

لذا اگر بطور دقیقتر بخواهیم عملکرد نماینده محترم فعلی را مورد ارزیابی قرار دهیم، اولا باید ملاک ها و معیارهای ارزیابی نماینده در چهارچوب و ظایف اصلی نماینده را مورد سنجش قرار دهیم. که متاسفانه معمولا نوع قضاوت و ارزیابی معیارها غیر کارشناسی است.

حتی بعضی از نمایندگان مجلس کارنامه و برنامه و وعده های خود را مغایر با وظائف اصلی نمایندگی ارائه می نمایند. در حالیکه قانون اساسی و قانون آئین نامه داخلی مجلس بطور دقیق وظائف و اختیارات نماینده را مشخص کرده است.

برای ارزیابی عملکرد و کارنامه نماینده فعلی کافی است با یک بررسی اجمالی در موارد زیر عملکرد نماینده محترم را به قضاوت نشست:

تعداد نطق های ارائه شده در صحن علنی و جلسات رسمی مجلس، نطق های میان دستور، نطق های اضطراری، نطق موافق یا مخالف کلیات بودجه و رای اعتماد به وزرا یا استیضاح وزرا و رئیس جمهور، تذکرهای شفاهی، کتبی و آئین نامه ای، اظهار نظر در خصوص دستور جلسه و مذاکرات مجلس در صحن علنی یا غیر علنی رسمی، موافقت یا مخالفت با کلیات طرح و یا مواد و پیشنهادات طرحها ، ارائه طرحها و پیشنهادات قانونی ، سئوال از وزرا و رئیس جمهور، تحقیق و تفحص و ... از مهمترین معیارهای ارزیابی نماینده بوده که می توان بر اساس عملکرد نماینده محترم، موفقیت و یا عدم موفقیتش را به قضاوت نشست.

البته بطور کلی نماینده محترم فعلی کهگیلویه بزرگ همانند مجلس دهم مورد نقد جدی است. زیرا عملکردهای مثبتی در تامین مطالبات مردم حوزه انتخابیه نشان ندادند.

تا جایی که همانند بسیاری از نمایندگان بجای وظایف نمایندگی در قانونگذاری و نظارت بر اجرا و تحقق برنامه های مصوب دولتی در حوزه انتخابیه و پیگیری مطالبات مردمی؛ فقط در پیگیری عزل و نصب مسئولان شهرستانی و استانی خلاصه شده است. که در این زمینه نیز موفقیتی حاصل نشده است.

گفت و گو : سیروس کریمی

کانال تلگرامی خبردنا: https://t.me/khabar_dena

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
خوب بخونش دكتر
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
جهت اطلاع حضرتعالي معيارهايي كه فرموديد هيچكدام ملاك ارزيابي نماينده منطقه محروم نيست.احتمالا شما نمايندگي كهگيلويه را با نمايندگي مجلس سنا يا نمايندگان ايالت كاليفرنيا در آمريكا اشتباه گرفته ايد،يا حداقل آشنايي با مشكلات مردم نداريد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
درود اقای جوانمردی جای تقدیردارد
استاد دانشگاه دهدشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
با سلام
چندین ماه است که خبرهای اقای کریمی در قسمت سیاسی مورد بررسی قرار می دهم از اصلاح طلب تا اعتدال ، از اصولگرا تا پایداری را مورد نقد قرار میگیرید این خود جای تشکر دارد که یک خبرنگار استقلال خبری دارد. اما بنظرم این یک آسیب است تمامی رسانه ها دارای دسته بندی خاصی هستند و در طیف های مختلف سیاسی قرار می گیرند.

آقای کریمی نقد شخصیت ها و آسیب شناسی و روشنگری برای شکست یک طیف سیاسی کار دشواری است که فقط یک تئورسین می تواند آن مورد واکاوی قرار دهد اما حضرتعالی بخوبی در این امور مسلط هستی و آرام آرام شروع کردی این مسئله هم در گرمسیر و هم در سردسیر.

پیشنهادم بعنوان یک برادر ، یک خیرخواه، اینست که از پتاسیل های که دارای در بخش های غیر سیاسی خبری استفاده کنی مردم دارای مشکلات زیادی هستند در بخش های فرهنگی ، اقتصادی، ...
این مشکلات رابه گوش مسئولین رساندن هنر می خواهد و بنظرم شما توانایی این دارید، پس دریغ نکن خواهشا.

هر جا و در هر مسئولتی هستی آرزوی سلامت و موفقیت در همه امورات را برای حضرتعالی تقاضا مندم.
ملا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
اقای جوانمردی یعنی جنابعالی کاریزماتیک هستی؟کامرانی حداقل چندین سال در این استان فعالیت سیاسی کرده ، شما که در خوزستان بودی میخاستی که گزینه نهایی باشی! عدالت گفتاری رعایت نکردی
پیای جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
یکی نیست به جوانمردی بگه، داخل همین بهمئی جز قوم خودت کی تو را میشناسه، اینهمه ادم از ایل جلالی فوت کرد، اقای جوانمردی کدوم فاتحه خونی اومدی؟ کدوم جلسه سیاسی در کهگیلویه بزرگ برگزار کردی؟ چرا میخای با زور و گفتمان سیاسی خودت اندازه کامرانی جلوه بدی!
سروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
یکی از دلایل شکست دکتر کامرانی عدم وجود یک پایگاه منسجم و مستحکم و کاریزماتیک مردمی بود.

جناب آقای جوانمردی، همین یک جمله که فرمودین عدم پذیرش واقعیت انتخابات است، چون دلیل عدم انسجام، نگاه قومیتی خواص و لجاجت دامنه دار اونها در انتخابات بوده، و شما تبعیضی که نسبت به بهمئی شد رو عمدا نادیده گرفتید و تحت عنوان عدم کاریزماتیک بودن کامرانی ، با کلک سیاسی ازش عبور کردین! بهتر هست این واقعیت رو ببینید و با بهره برداری سیاسی خودزنی نکنید
بهمئی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
1
سلام نه خوزستان نه کهگیلویه و بویراحمد بلکه تشکیل استان جدیدی به مرکزیت شهرستان بهمئی بزرگ(لیکک و دیشموک و علاء و صیدون و بیدبلند و جایزان و تشان و میداوود و سلطان آباد) و بنام کهگیلویه و بویراحمد غربی و شهرستان های ایذه و باغملک و رامهرمز و بهبهان و لنده و کهکیلویه و گچساران و هندیجان و امیدیه و بندر لنگه . انشاءاله دست یافتنی است آرمان نیست همانطور که ایل بزرگ بویراحمد یاسوج را مرکز قرار داد ایل بزرگ بهمئی هم می تواند استان جدیدی تشکیل دهد فقط همت و شجاعت و خواستن می خواهد و گرنه ما نمی خواهیم دوباره برچسب استان دیگری شویم
باولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
برادر به اصطلاح دانشگاهی ساکن خوزستان
متاسفم برای شما و صداقتتان .شما شاید رای به دکتر کامرانی دادید ولی کل خانواده و اقارب و بستگانت که به اقای موحد رای دادین سند موجود است
بهمئی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
1
بسمه تعالی
بحث جدا شدن شهرستان بهمئی از استان کهگیلویه و بویراحمد مدت ها است که مطرح است که موافقین و مخالفین خاص خود را دارد که متاسفانه هر دو گروه منافع خاص خود را در نظر می گیرند! و مصلحت شهرستان را در نظر نمی گیرند یکی از فاکتورهای مهم که مجموعه شهرستان های یک استان را تشکیل می دهد آداب و رسوم و … و در کل فرهنگ مردم آن شهرستان ها می باشد که اگر بهمئی جزء استان کهگیلویه و بویراحمد باشد از سنخیت مناسبتری برخوردار است مردم بهمئی نمی توانند خود را جدا از مردم طیبی و دشمن زیاری کنند بنابراین باید هماهنگ با دیشموک و چاروسا و لنده و دشمن زیاری تصمیم بگیرنند و حتی دنبال الحاق علاء و صیدون وتشان و بیدبلند وجایزان به شهرستان بهمئی باشند و در نهایت اگر احساس می کنند مرکز استان به خواست آنها توجه نمی کنند هماهنگ با شهرستان های همجوار خواهان تشکیل استان جدیدی باشند که منطقی تر به نظر می رسد بنابراین موافقین جدایی و کسانی که خارج از شهرستان به این بحث دامن می زنند بدانند که هرگز در اکثریت نیستند چون مردم فهیم بهمئی علاوه برآنکه از نظر فرهنگ که اشاره شد خود را جدا از ایل بزرگ بویراحمد هم نمی دانند مشکلات عدیده استان خوزستان را آگاهند و می دانند هر چند این استان روی گنج خوابیده است ولی یکی از محروم ترین استان هاست ! بنابراین مشکل را باید جای دیگر دانست و کلید حل مشکل را پیدا کرد یکی از مشکلات عدم انسجام و وحدت مردم و تصمیم گیران است باید متحد و متفق همانطور که بخش را به شهرستان تبدیل نمودید خواست های بحق خود را با مسئولین استانی مطرح و مطالبه گری کنید تا محقق شوند انشاءاله.
تفکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
عزیزان شما خوب دقت کنید رو احساسات اظهار نظر نکنید، جوانمردی کارشناسانه نظر داد و واقعا صحبت های وی مغرضانه نیست، ما نباید از نقد منصفانه برآشوبیم بلکه برا آینده باید این نقدهارو سرلوحه کار خود قرار دهیم تا موفق شویم
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
تیتر خبر با متن خبر متفاوت هست.
اینجا ایران و کگلویه بیراحمد خخخخخ
اصلاح طلب واقع بین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
تک تک گفتمان دکتر جوانمردی بر اساس واقعیت هست. و چون واقعیت را بدون ملاحظه بیان کرده و معمولا پذیرش واقعیت تلخ هست ، پس باید منتظر واکنشهای نادرست باشد.
ایرج تیزبین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
در پاسخ به سلام/ چرا متن مصاحبه را نمی خونی بعد نظر میدی مشکل ماها اینه که همیشه از رو بی اطلاعی و خوب دقت نکردن نظر میدیم.سلام جان متن خبر دوباره بخون میفهمی که کلمات تیتر هم عین متن است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
جوانمردی شکست در خوزستان امتحان کردی بیا در کهگیلویه هم مزه شکست بچش.
دهدشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
اولا به نظر بنده دکتر جوانمردی کارشناسانه جواب داد، دلیل نمیشه چون دلایل عدم موفقیت اصلاح طلبان رو بدون تعارف و و تعصبات کورکورانه قومی و سیاسی گفته از ایشون انتقاد کنید، در ضمن اگه گفته که کامرانی یا کاندیدای اصلاحات کاریزماتیک نبودن دلیل نمیشه فک کنین که ایشون خودشونو اصلحتر میدونن، احسنت به جناب دکتر که بدون تعارف واقعیت رو گفتین.
واقع نگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
واقعیت همیشه تلخ بوده و هست.چون آقای جوانمردی واقعیات را گفته طبیعی است که تعدادی جهت گیری کنند و به مذاق خیلی ها تلخ باشد.
درود بر شما که حرف دل اکثریت طیف اصلاحات حوزه را بیان داشتید. انشااله در این راه موفق باشید.
مطلع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
ککا دکتر دهبانی کاندیدای قطعی اصلاح طلبان است
خیالتون راحت
اصلاحات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
وقتی ملاک و معیار شایستگی نمایندگی مجلس ؛ میزان حضور در مراسم فاتحه باشه ؛ باید فاتحه اون حوزه انتخابیه را خوند. باید به حال اون منطقه گریست.

همینه که اوضاع توسعه فرهنگی و سیاسی مون اینه. پس جایگاه شایستگی های علمی ؛ اجتماعی ؛ فرهنگی و سیاسی کجاست ؟
بهمئی بیطرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
دکتر جوانمردی میشه بفرمایین غیر از دکتر کامرانی چه کسی میتونست اینهمه رای بیاره! جز کامرانی چه کسی میتونسته آبرو داری کنه در مقابل کاندیدایی جریانهای مخالف! کامرانی شکست نخورد دو روز امده با رای قابل دفاع
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
اقای جوانمردی اگه پول نقش اساسی داره چرا دور گذشته چرا ثبتام کردی؟ گفته های که پیرامون کامرانی مطرح کردی را با خودت مقایسه کن ببین شما کدام ویژگی را برای کاندید شدن داشتی! بعد تکلیف تو مشخص کن یا خوزستانی یا کهگیلویه ، هر سال یه جا ثبتام می کنی.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
0
0
در پاسخ جناب ناشناس
دکتر جوانمردی بهترین صحبت ها را کرده و در رابطه با پول منظورش عدل بود که با پول وزر وزور قبول شد نه دکتر کامرانی .از شناختی که من از ایشان دارم خیر و صلاح دکتر کامرانی را می خواد و هیچ مشکلی بین دکتر کامرانی و دکتر جوانمردی تا الان وجود نداشته و از این به بعدم ندارند.تمام صحبت های ایشان برگ برنده اس برای طیف اصلاحات.
همانطور که در صحبت هاش گفت اگه دکتر کامرانی کاندید شورای مرکزی اصلاحات انتخاب شد کما فی سابق حمایتش خواهم کرد و قبولش دارم .
اما بعضی را نمی دانم دنبال چی هستند فقط دنبال تخریب این و آن هستند درست نیست .تخریب و تخریب تا کی.
دکتر جوانمردی در صحبت هاش فقط هم و غمشان پیروزی اصلاح طلبان است ولی.
اصلاحات اصیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۱
0
0
دوستان عزیز ،، با اطمینان کامل و کسی که بیش از سی سال به کاندیدای اصلاح طلب رای دادم، آقای دکتر جوانمردی را اصلح ترین کاندیدای اصلاحات در حوزه کهگیلویه بزرگ میدانم،

۱- تحصیلات آکادمیک دانشگاهی با تخصص توسعه
۲- رویکرد سیاسی و اجتماعی ایشون مطابق با کشورهای توسعه یافته هست

۳- حضور مستمر ایشان در فعالیت های سیاسی دانشگاهها که کانون و‌پایگاه سیاسی جریان اصلاحات آست
بهمئی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
0
0
هر نوع مصاحبه با خبر دنا بعنوان عامل تفرقه در میان بزرگان بهمئی، محکوم هست
ویس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۲
0
0
سلام دوستان تخریب و خود زنی ما بهمیی ها را ببینید .آقایان جوانمردی وکامرانی هر دو دوست ورفیق هستند .شاید خارج از ادب باشد ولی به نظر برخی هنوز معنی کلمات را نمی دانند.تا زه اگر آقای جوانمردی انتقاد سازنده هم میکر د قطعا دکتر کامرانی استقبال می کنند. ضمن اینکه قدرت وجمعیت ایلی وپول وسیاست ماکیاولیستی نتیجه انتخابات را مشخص می کند .ونمایندگان شهرستان ها هم در مجلس بیشتر دنبال لابی گری هستند .آقای جوانمردی خود میداند با توجه به حضور دکتر کامرانی در دور قبل در انتخابات پیش رو محال است دوباره یک بهمیی را اصلاح طلبان نامزد نمایند .پس با برداشت خودمان از مطلب زود جبهه گیری نکنیم .به امید موفقیت روزافزون فرزندان شایسته بهمیی در هرنقطه ای از کشور ودر منصبی که مشغول خدمت هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵
0
0
هیچ رفاقتی نه در سیاست و نه در سطح جامعه نداشتند و ندارند چرا دروغ
اصلاح طلب واقعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
0
0
احسنت بر دکتر جوانمردی ، واقعا گل گفتی ، تمام واقعیات را با صراحت کلام فرمودی. ای کاش اصلاح طلبان کهگیلویه از گذشته پر خطای خود درس عبرت بگیرند.
هزار رنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
0
0
وقتی جوانمردی که با بزرگواری بوده و حالا در قامت اصلاح طلب مصاحبه می کنه ادم می تونه چی بگه! یه شخصی با هویت کامل اصولگرایی با چه روی میاد یک جریان سیاسی اصلاح طلب موشکافی میکنه؟ شب می خوابیم صبح که بیدار می شویم افراد تغییر موضع میدن. البته جوانمردی الان منت میذاره رو اثلاح طلبای بهمئی که بخاطر کامرانی رفته کنار، فارغ ازینکه خود را در شورای شهر لیکک بسنجد تا عیارش مشخص شود
مسعود خان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
0
0
تو را قران یک نیست به جوانمردی بگه این کاریزمایی تو کجا بود؟ این پایگاه تو کجا هست؟ داخل همین ایل بهمئی کی تو را میشناسه؟ وزن تو برا اصلاح طلبان بهمئی چقدر است؟ چقدر خنده اور است اقای جوانمردی لطفا مصاحبه بخون ببین چی گفتی.....
گدار تختی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۹
0
0
اگر من از طایفه باولی هستم و جوانمردی همسایه ما ، خانواده او با بزرگواری بودن...همین بس فقط
نام:
ایمیل:
* نظر: