به روز شده در: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
کد خبر: ۳۸۵۲۰
|
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۹
خبردنا : فعالیت های انتخاباتی در استان کهگیلویه و بویراحمد دقیقاً از روز فردای انتخابات شروع و این فعالیت چهار ساله با روش های متفاوتی از سوی سیاسیون این استان ادامه پیدا می کند.

هر چه به انتخابات در کهگیلویه و بویراحمد نزدیک تر می شویم ، فعالیت های انتخاباتی مشهود تر و بیشتر می شود و این قاعده بازی در انتخابات های مختلف شکل و شیوه متفاوتی دارد.

یکی از مهمترین انتخابات های این استان، انتخابات مجلس شورای اسلامی است و مردم آن برای فرستادن سه منتخب خود به مجلس از ماه ها قبل از انتخابات با راه انداختن کارناوال های تبلیغاتی با کاندیدای مورد نظر خود سوار بر موج سیاست شده و تا روز انتخابات برای پیروزی کاندیدای تحت حمایتش تلاش می کنند.

مهمترین اقدامات کاندیدا های انتخاباتی در این استان تا قبل از آغاز رسمی تبلیغات، گفتگو با رسانه های مختلف استان است و گاهاً این مصاحبه و گفتگو ها تا حد زیادی فضای سیاسی آن حوزه انتخابیه را تحت تاثیر قرار می دهد.

حوزه انتخابیه گچساران و باشت یکی از سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد بشمار می رود که در 2 دوره گذشته "غلامرضا تاج گردون" به عنوان منتخب مردم توانسته است از این حوزه انتخابیه راهی بهارستان شود.

با نزدیک تر شدن به زمان انتخابات از چهره های جدیدی در محافل سیاسی این حوزه انتخابیه نام برده می شود که بیشتر آنها عزم خود را برای  برای حضور در صحنه انتخابات جزم کرده اند.

البته گفته می شود که جناح مخالف نماینده فعلی گچساران و باشت یعنی اصولگرایان در تلاش هستند تا با اتحاد و همبستگی با یک نفر وارد انتخابات شوند تا از این طریق بتوانند رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی را شکست دهند ، دقیقاً شیوه ای که در دوره گذشته اجرا کردند و متحمل شکستی سنگین شدند.

یکی از سیاسیونی که در بسیاری از محافل سیاسی و غیره سیاسی گچساران و باشت از وی به عنوان کاندیدای احتمالی نامبرده می شود "سید قدرت الله بیعت اصل" فرمانده اسبق نیروی انتظامی گچساران است.

پس از درخواست های خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی"خبردنا" بالاخره موفق شدیم با این کاندیدای احتمالی انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به گفتگو بنشینیم که ماحصل آن را در چند بخش منتشر می شود.

***با عرض سلام و تشکر از وقتی که در اختیار ما و خوانندگان گرامی "خبردنا" قرار دادید، دوست دارم در اولین سوالم از شما در مورد انتخابات بپرسم ولی دغدغه این را دارم که جواب ندهید .


با نام و یاد خدا. سلام عرض می کنم خدمت شما و همه خوانندگان گرامی سایت وزین خبردنا و تشکر از وقتی که در اختیار این حقیر قرار دادید. هیچ دغدغه ای نداشته باشید چون به تمام سوالات شما پاسخ می دهم.

***خیالمان راحت شد. پس بفرمایید آیا در انتخابات 98 کاندیدا می شوید؟

این روزها خبرهای زیادی وجود دارد؛تعداد زیادی از مردم گچساران و باشت، شامل جوانان، تحصیل کرده ها و روحانیت اصرار بر حضور دارند.

***نظر خود شما چیست ؟ پاسختان به کسانی که اصرار دارند کاندیدا شوید چیست؟ آیا امکان عدم حضور وجود دارد؟


در حال برآورد جمع بندی و منتظر خرد جمعی هستم تا تصمیمم را علنی کنم. اگر تصمیمی بر عدم حضور داشته باشم عزیزانی که پیشنهاد را مطرح کرده اند ،شدیدا اصرار دارند که وارد انتخابات شوم. البته چنانکه خودم خیالی بر عدم حضور داشته باشم بخش اعظمی از جوانان و تحصیل کرده ها اجازه نخواهند داد که منصرف شوم.

*** خود شما تصمیم گیرنده هستید؛ چرا مردم ؟

مشورت در همه امور خوب است. در کلام وحی آماده کهنظر مردم قابل احترام است. چون اکثرا دلسوز نظامهستند و جمع زیادی تاکید دارند که خادمین مردم باید از کسانی باشند که طعم تلخ محرومیت را لمس کرده باشند.

***یعنی دیگران طعم تلخ محرومیت را لمس نکرده اند؟


خیلی سخت نگیر.(با خنده) امام راحل در وصیت نامه سیاسی الهی خود فرمودند وکلا و نمایندگان مردم از طبقه ای باشند که طعم تلخ محرومیت را لمس کرده ، نه از سرمایه داران و زمینه خواران غرق در لذات و شهوات. و تشخیص این امر با مردم است و کسی هم تا کنون رسما کاندیدا نشده که مورد خطاب باشد.

***آیا اصولگرایان گچساران و باشت به وحدت میرسند؟

امیدوارم این امر تحقق پیدا کند ، البته اگر وحدت همایجاد نشود باز جای نگرانی نیست.

*** جای نگرانی نیست!؟ مگر می شود اصولگرایان به وحدت نرسند و نگران نباشند ؟

انتخابات به دور دوم کشیده می شود و عملا آتش به اختیار، وحدت و اجماع اصولگرایان صورت می گیرد.

*** بنظر شما نماینده فعلی در صورت کاندیدا شدن می تواند آرای دوره دهم مجلس شورای را کسب نماید؟


در حال حاضر اگر از خود آقای تاجگردون هم پرسش شود و صادقانه جواب دهد قطعا جوابشان "نه" خواهد بود.مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد. باید منتظر ماند چگونگی حضور اصولگرایان را دید.

***منظورتان از اتفاق خاص چیست ؟


شاید آقای تاجگردون به عنوان نامزد اصولگرایان کاندیدا شود. ( با خنده ) اگر اصولگرایان به وحدت نرسند، یا بعضی از آنها مثل سنوات گذشته سکوت اختیارکنند یا آقای تاجگردون ضعف هایش را رفع کند و مواردی که لازم نیست فعلا بیان شود ، منظور این است.

*** به نظر شما نقطه مثبت و منفی نماینده فعلی گچساران و باشت در چیست ؟


نقطه مثبت وی صبور بودن و برادر شهید بودنش می باشد. ولی نقطه منفی ایشان این است که خودش را نماینده بخشی از مردم گچساران و باشت و بهتر بگویم عده ای خاص میداند.پایان بخش اول ...... ادامه دارد

نام:
ایمیل:
* نظر: