به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
کد خبر: ۳۸۹۵۲
|
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۰
خبردنا : رئیس دانشکده صنعت و معدن شهرستان " چرام "  در استان " کهگیلویه و بویراحمد" از مسئولان استان و نماینده کهگیلویه بزرگ به جد‌ خواست تا به یاری این دانشکده شتافته و مشکلات آن را بسرعت حل نمایند .

" صاحب سروش فر " در گفت و شنود اختصاصی با خبرنگار  " خبردنا " گفت : این دانشکده در سال ۸۵ با تصمیم مسولان وقت و‌براساس مستندات موجود در زمینی به مساحت ۱۸ هکتار مجوز  فعالیت گرفت و کار ساخت آن با هزینه ۲ میلیارد تومانی وزارت نفت آغاز شد .

وی با بیان اینکه براساس مستندات موجود که به امضای مسولان وقت شهرستان کهگیلویه و مسولان وقت  اداره کل راه و شهرسازی و‌ استانداری و دانشگاه یاسوج رسیده قرار شد ۱۸هکتار زمین به دانشکده بدهند تا طرح توسعه ای آن در آینده با مشکل مواجه نشود افزود : الان مسولان راه و شهرسازی می گویند آن قرار داد را قبول ندارند و این زمین را به دو بخش ۷ و ۸ هکتاری تفکیک کرده و سند زده اند که حتی در واگذاری همین هم مانع تراشی می کنند.

رئیس دانشکده صنعت و معدن چرام تاکید کرد : مدیران راه و شهرسازی استان همانند ترامپ که گفت برجام را قبول ندارد رفتار می کنند و می گویند این واگذاری در دوره مدیران قبلی بوده و ما آن را قبول نداریم در حالی که آنها باید پایبند به قرارداد و مستندات باشند و از طرفی این زمین جز برای دانشگاه برای هیچ نهاد دیگری مورد نیاز نیست و  فرماندار بشدت از این موضوع حمایت می کند .

این مقام مسئول ادامه داد: مسئولان راه و شهرسازی می گویند براساس قانون‌سرانه هر دانشجو ۱۷ مترمربع است و چون تعداد دانشجویان دانشکده الان کم است نیاز به زمین بیشتر ندارید در حالیکه آنها این سرانه را بدون در نظر گرفتن خوابگاه منفک پسرانه و‌دخترانه، مسجد ، مجموعه های ورزشی و‌فرهنگی  و کارگاههای مختلف رشته های متنوع دانشکده محاسبه می کنند در حالیکه همه این موارد حتما باید در طرح توسعه دانشکده دیده شود و زمین مناسب به اندازه کافی اختصاص داده شود .

سروش فر با بیان‌اینکه دانشکده چرام از نظر تقسیم بندی وزارت علوم از دانشکده های اقماری محسوب می شود گفت : دانشکده های اقماری دارای  بودجه مستقل از دانشگاه استان هستند که مستقیما از وزارت علوم تخصیص داده می شوند و‌شرط اصلی وزارت علوم برای ماندگاری در ردیف اقماری ها و توسعه و‌تبدیل آن به مجتمع و دانشگاه وجود امکانات کافی گفته شده و حداقل ۲۰ هکتار زمین است که با ادامه این مانع تراشی ها یقین بدانید آینده خوبی برای توسعه آن متصور نیستیم.

رئیس دانشکده صنعت و‌معدن چرام با تشریح وضعیت فعلی این مکان علمی افزود : با مشکل فعلی عملا ما هیچ کاری از جمله دیوار کشی دانشکده و‌ طراحی و‌اجرای نمای ساختمان دانشکده که دارای اعتبار سه میلیاردی و هشتصد میلیون تومانی هستند نمی توانیم انجام دهیم و بودجه ها برگشت خورده و خواهند خورد .

وی با اشاره به وضعیت نامناسب دانشکده ادامه داد: ما از سراسر کشور دانشجو داریم ولی هرساله یکصد نفر بخاطر وضعیت دانشکده انصراف می دهند که این همین وضعیت سبب شده تا تعداد دانشجویان دانشکده به زیر یکصد نفر برسد در حالیکه پذیرش شده های ما بسیار بیشتر بودند .

این مقام مسئول ادامه روند فعلی را خطری برای انحلال این دانشکده اعلام کرد و گفت : اگر این روند ادامه پیدا کند و‌مشکلات به سرعت حل نشود که نتوانیم بودجه ها را جذب و طرح افزایش رشته ها مهندسی و دانشجو را تایید نماییم یقین بدانید وزارت علوم در اختصاص بودجه تجدید نظر ، تعداد دانشجو کاهش ، دانشکده از ردیف دانشکده های اقماری خارج و خطر انحلال در پیش است .

سروش فر  در  پاسخ به سوالی که آیا از نماینده کهگیلویه بزرگ طلب کمک کردید ؟  تصریح کرد : در شهریور۹۷ جلسه ای با حضور دکتر عریان رییس دانشگاه یاسوج، دکتر فتاحی فرماندار چرام‌، مهندس نوری زاده شهردار چرام‌، امام جمعه چرام ، کاظمی نماینده راه و شهرسازی استان، ذوالفقاری  رییس وقت راه و‌شهرسازی چرام‌، نماینده حقوقی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و سردار هاشمی  نماینده کهگیلویه بزرگ  در محل دانشکده چرام برگزار شد که مقرر شد مشکل زمین بسرعت حل شود و حتی سردار هاشمی در آن جلسه قول داد که اگر مشکل حداکثر تا دوهفته حل نشود مستقیما از وزارتخانه آن را حل خواهد کرد  و البته قول چمن مصنوعی و ساخت مسجد دانشکده را هم داد .

وی با تشریح پیگیری هایش برای اجرای این وعده ها تاکید کرد : علی رغم همه پیگیری های تلفنی ، مکتوب و حضوری متاسفانه هیچکدام از وعده های جناب هاشمی عملی نشد و مشکلات همچنان باقی است .

رئیس دانشکده صنعت و‌معدن چرام ادامه داد : در جلسه اخیر تیم هندبال فراز بام شخصا خدمت سردار هاشمی رسیدم و از او خواستم با مهندس نژاد صفوی مدیرکل راه و‌شهر سازی استان صحبت کند تا مشکل واگذاری زمین حل شود که قول پیگیری دوباره داد ولی تا این لحظه که با شما صحبت می کنم خبری نشده و تلفن ایشان هم خاموش است .

 سروش فر با تاکید بر اینکه این موضوع در استان و‌بسرعت قابل حل است افزود: این دانشکده تنها راه توسعه چرام است چرا که از سراسر ایران دانشجو می تواند پذیرش کند و  آورده های فرهنگی ، علمی و اقتصادی برای شهرستان داشته باشد بشرطی که موضوع توسعه آن با همکاری مسولان استان حل شود.طرح توسعه ای دانشکده چرام  بشرط رفع مشکلاتانتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
چرامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
0
درود بر دکتر عزیز، من بعنوان یک چرامی غیر بومی اولین بار است مشکلان این دانشکده را مطلع شدم، ویژگی یک مدیر اونم ازجنس دانشگاه بیان مشکلات سیستم اموزشی هس بدون هیچ محافظه کاری می باشد، به امید چرامی اباد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
0
نماینده متاسفانه به هیچ کدوم از وعده هایش عمل نکرد. پایان هاشمی نزدیک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
0
هاشمی نه به وعدهاش عمل کرد ... پشت گذاشت به رفقاش .....حتی دوشتی اشنایی هم برا خودش نزاشت ..یادش رفتع مرد غیور دهدشت سوق لنده ۰چرام .....چطور جان بر کف برای جان میدادن .... پس به صندلی مجلست خداحافظی کن وبدون صندلی مجلس به کسی وفا نمیکنه ..اونم برای تو که که دیگه هیچ جایگاهی نداری
اماده باش از چرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
0
فردا نماینده به جای حل مشکلات میفته دنبالش تا بردارش و کسی رو جایگزین کنه که خفه باشه حرف از مشکلات نزنه و ازش تعریف کنه چمن مصنوعی دانشگاه صنعت معدن در حال اماده باش هست
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
0
درود بر دکتر سروش فر که خیلی صادقانه و شفاف مشکلات دانشگاه چرام رو بیان کردند ای گاش همه مدیران ملاحظه کاری نمیکردند و مشکلات مردم رو مثل دکتر سروش فر بیان میکردند زنده باد همه نیروهای علمی و تاثیر گذار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
0
0
باسلام...درود بر دکتر که بدون ملاحظه واقعیت گفت..
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
0
0
جناب دکتر واقعیت را گفتند و فقط قول الکی دادن که نشد کار کردن تا به حال هیچ قولی از طرف نماینده ضعیف کهگیلویه عملی نشده است.
Mostafa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
0
0
با سلام
ببینید دکتر سروش فر فقط ب بیان مشکلات و موانع موجود جهت توسعه دانشکده اشاره نموده اند و دلسوزانه و عاجزانه کمک طلبیده از کلیه عزیزانی ک میتوانند قدمی در تسریع توسعه دانشکده بردارند و ما باید همچین مدیرانی را تشویق کنیم ک وقت،علم و دغدغه خود را صرف توسعه شهرستان میزارن،بهتر است بجای تشویش اذهان عمومی توسط عزیزان،همگی پای کار بیایند و مانع تراشی نکنند
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
0
0
سردار ما چرامیها بنا به فرهنگ اصیل مان منتظر عملی شدن آماده باش هایت در آبیاری دشت چرام/فسفات /راه و جاده/ رفع بیکاری جوانان / ................................................... هستیم و فعلا هم مونده ایم اما بخدا خودت قسم اگر وعده هایت عملی نشود جوابتون را در روز رای گیری خیلی محکم خواهیم داد / پس ما مرد هستیم و شما هم هنوز وقت دارید یا علی مدد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
0
0
زنده باشید. بسیار عالی
نام:
ایمیل:
* نظر: