به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۱
کد خبر: ۳۹۳۳۱
|
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴
طی آئینی:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: کار کردن در این استان نیاز به تلاش، خون دل خوردن، پیگیری و صعه صدر دارد.
خبردنا: مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در برگزار شد.

به گزارش"خبردنا" ، در این مراسم رئیس سابق از دستاوردهای درخشان 33 ماهه دوران مدیریتی خود سخن گفت و مدیر جدید هم آماری از بدهکاری‌های بسیار زیاد این دانشگاه را اعلام کرد.

پرویز یزدانپناه درست بعد از آن که اورنگ ایلامی دستاوردهای درخشان خود را در پاورپوینتی به حضار نشان داد؛ این گونه اعلام کرد که دانشگاه در سال 97 کسری تراز دارد.

وی گفت: کسری تراز بیمارستان بزرگ شهر یاسوج در سال 97 به 90 میلیارد تومان رسید و بدهکاری بیمارستان‌هایی که افتتاح شدند 42 میلیارد تومان است.

مدیر جدید دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: بدهی پرسنل ستادی 20 میلیارد تومان و کسری تراز پروژه‌های عمرانی 22 میلیارد تومان است و بیمارستان‌های جدید 21 میلیارد تومان بدهی تجهیزات دارند و برای راه‌اندازی کامل آن‌ها نیاز به 35 میلیارد تومان دیگر داریم و در کل نزدیک به 174 میلیارد تومان سرجمع کسری تراز در پایان سال 97 داریم.

در ادامه استاندار مستعفی کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با اشاره به اضافه شدن ۴۰۰ تخت بیمارستانی به تعداد تخت‌های استان در سال گذشته گفت: از نظر زیرساخت‌ها درمان در سطح کشور جزو استان‌های برخوردار کشور هستیم.

علی محمد احمدی در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف از جمله بهداشت و درمان قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست.

وی با اشاره به اینکه با طرح تحول سلامت کارهای بزرگی صورت گرفت که این تحولات قابل مقایسه با هیچ دوره‌ای نیست، عنوان کرد: دستاوردهای این طرح در زمینه تقویب زیرساخت‌ها و بحث عدالت در سلامت دور از مشاهده نیست.

احمدی با اشاره به اضافه شدن 400 تخت بیمارستانی به تعداد تخت‌های استان در سال گذشته عنوان کرد: از نظر زیرساخت‌ها درمان در سطح کشور جزو استان‌های برخوردار کشور هستیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار باز مهندسی در بهره مندی از این امکانات شد و افزود: ضروری است بستر فرصت دسترسی مردم به تخت و خدمات درمان فراهم شود.

احمدی ادامه داد: کادر متخصص پزشکی برای بیمارستان‌ها افتتاح شده پیش‌بینی تا از تمام بخش‌ها به نحو مطلوب استفاده شود و سرمایه‌گذاری گران‌سنگ دولت در این سال‌های خسکسالی مالی مورد استفاده مردم قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه همه انتظار داریم ساز و کار مدیریت در درون دانشگاه مجزار از مدیربت سایر بخش‌ها باشد، بیان کرد: بهره‌وری، قانونمندی و بهره‌مندی از نخبگان در دستور کار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج قرار بگیرد.

احمدی خاطرنشان کرد: اینکه به دلیل فشارهای سیاسی نخبگان را کنار بگذاریم و عده‌ای را در سمت‌های مختلف بگماریم که به توسعه کمک نمی‌کنند، پذیرفتنی نیست و البته دلیل پیشرفت نکردن کهگیلویه و بویراحمد استفاده نکردن از نخبگان در مسئولیت‌ها است.

وی با تشریح ضرورت بهره‌مندی مردم از زیرساخت‌های ایجاد شده از جمله بیمارستان شهید جلیل یاسوج افزود: بسته خدمات درمانی باید اثربخش تر و با هزینه کمتری ارائه شود تا مردم، پزشکان و غیره راضی باشند.

احمدی بیان کرد: سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افتخارات این استان و آشنا به مسائل و مشکلات است که امیدوارم با اتکا به تجربه قبلی ضعف‌ها را برطرف کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: کار کردن در این استان نیاز به تلاش، خون دل خوردن، پیگیری و صعه صدر دارد.

به گزارش "خبردنا" در پایان این آئین از زحمات دکتر اورنگ ایلامی تقدیر و دکتر پرویز یزدانپناه به عنوان جایگزین وی معرفی شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: