به روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۱
کد خبر: ۴۰۴۳۱
|
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
وی اظهار داشت: زمانی که فقط شهید بهشتی بود و حزب جمهوری اسلامی وجود داشت ما در آن حضور داشتیم و افتخار هم می کنیم که عضضو آن بودیم.

خبردنا: نماینده سابق کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اصلاح طلبان و اصولگرایان از خط قرمزهای اصول انقلاب عبور کرده اند.

به گزارش"خبردنا" حجت الاسلام بزرگواری با بیان اینکه اصول گرایی در ذات خودش اصلاح طلبی دارد، گفت:این مساله در گروه دیگر نیز صادق بوده و در ذات اصلاح طلبی نیز، اصولگرایی وجود دارد.

وی اظهار داشت: مبنای تقسیم بندی فعلی که بخشی به عنوان اصولگرا و بخشی به عنوان اصلاح طلب می باشد، اگر در کارنامه دو گروه نگاه کنیم، خیلی از این دو گروه فقط عنوانی را برای خود انتخاب کرده اند و از خط قرمزهای اصول انقلاب عبور کرده اند.

نماینده هشت ساله کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که وجه تمایز اصولگرا و اصلاح طلب ها در نگاه سیاسی چیست؟ اظهار داشت: اگر به این دسته بندی ها دقت کنیم متوجه می شویم برمبنای خواسته های خودشان این تقسیم بندی را انجام داده اند مثلاً طبق برداشتی که در جامعه از اصلاح طلب میشود این است که میخواهند اصلاح جامعه اسلامی و ایرانی را بر مبنای داده های غربی ‌پیش ببرند غالباً داده های غرب را تفسیر می کنند وگرایش دارند جامعه را به سمت غرب و جامعه اروپایی پیش ببرند.

بزرگواری اذعان داشت: اصول گراهایی که من می بینم شاید از خط قرمز اصولگرایی عبور کرده‌اند در واقع میخواهند دیگ اصول گرایی به نفع خودشان بجوشد یعنی در زیر سایه و چتر اصولگرایی می خواهند به منافع مادی برسند (البته برخی از آنها) عوض اینکه به اصول انقلاب توجه داشته باشند و در واقع جمعیت ایرانی اسلامی ما را نسبت به نظام شاد و خوشحال کنند، به وادی های چرب و شیرین دنیا دل بستند،که اثرات منفی حرکات هر دو طرف را در جامعه مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اصولگرایی و اصلاح طلبی در واقع شناسنامه حزبی برمبنای تشکیلات حزبی ندارند، گفت: همین اصلاح طلب و اصولگرا یک روزی با عنوان چپ و راست مطرح بودند که می بینیم از دل اصلاح طلب چند گروه به وجود آمده است، از تکنوکرات های لیبرال منش کارگزاران تا مشارکتی و مجاهدین که گفته هایشان رنگ و بوی نفاق دارد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنهایی که همنام اصولگرا هستند هر روز به یک نام در می آیند اخیراً به نام جمنا و بعد به نام یاران انقلاب در می آیند که دارای شناسنامه معتبر نیستند.

بزرگواری با بیان اینکه بنده و امثال بنده برای این نظام هزینه شدیم و به این امر افتخار می کنیم، تصریح کرد: اگر تا الآن مانده ایم و هستیم به خاطر عهدی است که با امام و شهدا بسته ایم و الا وقتی به ناهنجاری ها و نا به سامانی های جامعه نگاه کنیم متوجه می شویم که چیزی که امام می خواست و رهبری مطالبه دارند، وجود ندارد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به سردمداران اصول گرایان و اصلاح طلبان گفت:متاسفانه این نابسامانی ها که در جامعه مشاهده می کنیم و این تبلیغاتی که درخصوص اختلاس و دزدی و امثال اینهاوجود دارد، متوجه می شویم که همه اینها به یک سویی و یک نوعی به این دو گروه مرتبط می شوند.

نماینده سابق کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه خود را در هیچ یک از این دو گروه بندی سیاسی جای نمی دهد اظهار داشت: زمانی که فقط شهید بهشتی بود و حزب جمهوری اسلامی وجود داشت ما در آن حضور داشتیم و افتخار هم می کنیم که عضضو آن بودیم.

بزرگواری گفت: به عنوان نیروی بسیجی و انقلابی ما منتسب به طیف اصولگرا هستیم چون این گروه به مواضضع انقلابی نزدیکترند و آدم های متعبد و متدین در بینشان بیشتر مشاهده می شود.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
صرفا جهت اطلاع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
0
0
تا جایی که اطلاع داریم جناب بزرگواری خود از پایه گذاران جمنا بوده و است، لذا دل نگرانی های اخیر ایشان صرفا ترس از جناب موحد بوده و است و باید بگم بیشتر نگرانی ایشان طایفه ای ست و نگرانی بابت نظام نیست...
نام:
ایمیل:
* نظر: