به روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
کد خبر: ۴۰۶۵۰
|
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲
وی گفت: هم اکنون مهمترین دغدغه ما مهار کامل آتش سوزی بوده و امکان برآورد خسارت تا بعد از مهار وجود ندارد.
خبردنا: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آتش سوزی در منطقه حفاظت شده دنا ادامه دارد، گفت: میزان خسارت هنوز مشخص نیست و اینکه برخی رسانه‌ها از آتش‌سوزی ۱۰۰ هکتاری خبر می‌دهند، سندیت ندارد.

به گزارش"خبردنا"، عنایت آرامشیان، اظهار داشت: عصر روز پنجشنبه 17 مردادماه آتش به جان مراتع و جنگل‌های منطقه حاظت شده دنا افتاد و همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه آتش سوزی به صورت مستمر مهار ولی بعد از گذشت ساعتی مجدد شعله‌های آتش فوران می‌شود، عنوان کرد: شب گذشته آتش به صورت کامل مهار شد ولی بعد از چند ساعت مجدد آتش از سر گرفته شد.

آرامشیان در پاسخ به این سئوال که آیا حیات وحش منطقه حفاظت دنا در خطر آتش سوزی قرار دارند، ادامه داد: آتش سوزی در پایین دست منطقه حفاظت شده بوده و در واقع دستش به حیات وحش نمی‌رسد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد اعلام خسارت 100 هکتاری آتش به مراتع و جنگل‌های مناطق حفاظت شده دنا را رد کرد و گفت: هم اکنون مهمترین دغدغه ما مهار کامل آتش سوزی بوده و امکان برآورد خسارت تا بعد از مهار وجود ندارد.

آرامشیان خواستار  انتشار اخبار موثق، دقیق و قابل اعتماد توسط رسانه‌ها شد و افزود: بعد از مهار آتش سوزی و زدن جی.پی.اس و برآوردهای دقیق میزان خسارت مشخص می‌شود که میزان آتش سوزی 10 هکتار و شاید 100 هکتار باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر: