به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۴۰۹۵۷
|
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
دکتر کلانتری تاکیدکرد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد در استان کسی حق ندارد سر راه سرمایه گذاری سنگ اندازی و یا مانع تراشی کند.
به گزارش خبردنا، " دکتر حسین کلانتری " در آیین تجلیل از هشت تعاونی برتر استان به مناسبت هفته تعاون افزود: دولت و دستگاه های اجرایی موظفند که موانع سد راه سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری را در استان بردارند.

وی گفت: باید سرمایه گذار در استان احساس امنیت کند و با امنیت به سرمایه گذاری خود ادامه دهد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد در این جنگ اقتصادی کسی حق ندارد شانه خالی کند و باید مسئولان و سرمایه گذاران همگام، هماهنگ و با هم حرکت کنند و در راستای توسعه استان گام بردارند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: تعاونی های استان جزو تعاونی های برتر و موفق کشور هستند و این موضوع مرهون تلاش واحدهای تولیدی و مجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

کلانتری گفت: دولت حمایت کننده، هدایت کننده و تسهیل گر بخش خصوصی بوده و صندلی بخش خصوصی خالی نیست و دولت با تمام توان پشت سر بخش خصوصی و حامی سرمایه گذاران است.

وی با بیان اینکه، امروز در شرایط تمام عیار جنگ اقتصادی هستیم، تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری رزمندگان این جنگ بخش خصوصی و تولید کنندگان هستند.

کلانتری افزود: در نشست کار گروه رونق تولید استان مصوب شد از لحظه ای که متقاضی برای راه اندازی یک واحد تولیدی اقدام می کند و تا پایان صدور مجوز نباید فرآیند بیشتر از یک ماه طول بکشد و اکنون این فرآیند در پنجره واحد در استان در حال انجام است.

وی گفت: این پنجره واحد برای کاهش مشکلات تولید کنندگان و سرمایه گذاران در استان در حال فعالیت است.

به گفته کلانتری، استان کهگیلویه وبویراحمد ظرفیت های خوبی دارد و در حوزه کشاورزی، آب، شیلات، گردشگری، انرژی و سایر حوزه ها می تواند سرمایه گذار جذب کند.

وی افزود: تشکیل تعاونی های صادراتی برای تقویت تولید و صادرات امری ضروری و مهم می باشد که این موضوع در استان در حال انجام است و می تواند کمک بزرگی به تولید کنندگان و بازار فروش آنها کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هفته تعاون از ۱۳۳ تعاونی متقاضی هشت تعاونی به عنوان برتر انتخاب و تقدیر شدند.

کلانتری افزود: در استان در حالی بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ تعاونی وجود دارد که این خود ظرفیت بالایی برای استان است و علاوه بر اشتغالزایی در چرخه اقتصادی استان نقش به سزایی ایفا خواهد کرد.

وی تشویق را نوعی تبلیغ دانست که باعث می شود واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران به صورت شفاف در رقابت سالم قرار گیرند و هر کس خود را به نقطه مطلوب برساند.
نام:
ایمیل:
* نظر: