به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۷
کد خبر: ۴۰۹۸۹
|
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
دکتر غریب پور خبرداد:
جلسه شورای معادن و گفت و گوی بهش خصوصی و دولتی کهگیلویه و بویراحمد با حضور " دکتر خداداد غریب پور " معاون وزیر صنعت و مدیرعامل ایمیدرو در یاسوج برگزار شد.
به گزارش خبردنا، " دکتر خداداد غریب پور " در این نشست از عزم جدی ایمیدرو برای گسترش پهنه اکتشافات خبر داد و اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد یک درصد مساحت کشور با ۱۶ هزارکیلومترمربع وسعت دارد و تنها سه هزار کیلومتر کار اکتشافی شده و در این سه هزار کیلومتر هم در هزار کیلومتر چیزی اکتشاف نشده و در بقیه هم اگر معدنی کشف شده برخی ممانعت ها برای اکتشاف پیش روی ما بوده است.

معاون وزیر صنعت از فعال شدن فسفات چرام گفت و افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای فسفات چرام لازم است، اقداماتی شده و پیمانکار خوبی نیز پای کار است.

وی از آغاز مراسم یک برنامه بزرگ ملی در زمینه معادن گفت و ادامه داد: اولویت اول ما در ایمیدرو اکتشافات  است، برنامه ۳۰۰ هزار کیلومتر اکتشاف داریم که در تاریخ ایمیدرو بی سابقه است چرا که از ابتدای تأسیس ایمیدرو تاکنون تنها ۲۷۰ هزار کیلومتر اکتشاف داشتیم و بنای ما اکتشاف ۳۰۰ هزار کیلومتری در یک سال است.

غریب پور گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد قریب به ۱۲ هزار کیلومتر برنامه اکتشافی تعریف کردیم، بنا داریم هر جایی که بشود کار اکتشافی را انجام دهیم.

معاون وزیر صنعت گفت: در چهار استان زاگرس نشین از جمله این استان، شرکت توسعه مواد معدنی برنامه اکتشاف دارد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: تا ندانیم در کجای استان چه پتانسیلی هست نمی شود سرمایه گذاری کرد، ما گروه تخصصی در این زمینه داریم و به زودی فرایند شناسایی ظرفیت های استان برای سرمایه گذاری آغاز می‌شود.

غریب پور گفت: معدن و صنایع معدنی می‌تواند نقش مهمی در توسعه استان ها داشته باشد، ۲۰ درصد درآمد ارزی و نصف وزن صادرات کشور را صنایع معدنی شامل می‌شود، این ظرفیت در همین پهنه کم شناسایی شده عملیاتی شده است.

معاون وزیر صنعت افزود: در ایمیدرو به توسعه پایدار و حفظ محیط زیست معتقد هستیم و خودمان نگرانی و حساسیت جدی به رعایت مسئولیت های اجتماعی به خصوص حراست از محیط ارزشمند زیست داریم.

دکتر غریب پور از برنامه جدی ایمیدرو برای کمک به فعالسازی معادن راکد کهگیلویه و بویراحمد گفت و اظهارداشت: در استان هر چقدر معدن کوچک مقیاس هست به ما اعلام کنید.

وی گفت: هم برای فعالسازی و هم بازاریابی و سایر مشکلات کمک می کنیم تا فعال شوند، عزم ما برای حل مشکلات معادن کوچک مقیاس در این استان و سایر نقاط کشور جزم است.

معاون وزیر صنعت به برنامه های جدی برای محرومیت زدایی در استان های کمتر برخوردار گفت و افزود: کهگیلویه و بویراحمد برای محرومیت زدایی مد نظر ما هست، این پنجمین جلسه است در خصوص این استان داریم و این افزایش پهنه های اکتشاف محصول همین جلسات است.

نام:
ایمیل:
* نظر: