به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۳
کد خبر: ۴۰۹۹۹
|
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۷
این مسئول تاکید کرد: در صورت نیاز تمام مستندات و تذکرات سازمان بازرسی در مورد اجرای غیر قانونی این بیمارستان از ابتدا تاکنون در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.
خبردنا: سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: عملیات اجرایی بیمارستان چرام ۶ فروردین ماه ۹۶ بدون داشتن نقشه مصوب، موافقت اصولی و پروانه ساخت و حتی بدون رعایت شرایط قانونی برگزاری مناقصات و صرفا تحت فشارهای سیاسی آغاز شد.

به گزارش"خبردنا" جلال پوران فر افزود: پس از واگذاری غیرقانونی به پیمانکار خاص و اجرای تسطیح و دیوار کشی زمین توسط وی با دخالت سازمان بازرسی استان، عملیات اجرایی متوقف شد.

وی اظهار داشت: با روی کارآمدن سرپرست جدید دانشگاه و سیستم مدیریتی جدید تلاش ها جهت احقاق حق مردم شریف چرام از سر گرفته شد و نهایتا با اخذ مجوزهای قانونی وزارت بهداشت و موافقت سازمان بازرسی این بیمارستان ۱۶ شهریورماه ۹۸ با هدف انتخاب پیمانکار به مناقصه عمومی گذاشته شد.

سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد:  علت این تاخیر، انجام مراحل فنی از جمله تهیه نقشه استاندارد، گمانه زنی زمین و برآورد اولیه می باشد که پس از طی این مراحل به انجام رسید. برآورد اولیه جهت ساخت فاز اول این بیمارستان بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و زمان بازگشایی پیشنهادات هفتم مهر ماه است و ان شاالله بعد از این زمان و ابلاغ قانونی به پیمانکار عملیات فاز اسکلت بندی بیمارستان شروع خواهد شد.

این مسئول تاکید کرد: در صورت نیاز تمام مستندات و تذکرات سازمان بازرسی در مورد اجرای غیر قانونی این بیمارستان از ابتدا تاکنون در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

پورانفر مهمترین پروژه هایی که در این حوزه در حال انجام است را کلینیک ویژه و تخصصی دهدشت که پیشرفت بالای ۹۷ درصد ، پروژه مرکز درمانی شهید بهشتی دهدشت با پیشرفت بالغ بر ۹۵ درصد، آموزشگاه بهورزی دهدشت با پیشرفت فیزیکی حدود ۷۰ درصد، مرکز بستر درمانی دیشموک با ۹۸ درصد، ساختمان اداری شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با پیشرفت فیزیکی حدود ۶۵ درصد، پایگاه سلامت دیشموک با پیشرفت ۹۰ درصدی و بیمارستان شهرستان بهمئی با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۵ درصد عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در شهرستان لنده هم در صورت تحویل زمین مورد نیاز بیمارستان، در اسرع وقت نسبت به مشخص شدن پیمانکار اقدام قانونی خواهد شد ، گفت: هفت پروژه ویژه پایگاه سلامت شهری دهدشت و قلعه رئیسی نیز تحویل موقت شده است.

این مسئول افزود: در ماه گذشته همچنین جهت راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت بالغ بر ۳ میلیارد و سیصد میلیون تومان به این بیمارستان تخصیص داده شد.

سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح کرد: علاوه برآن مبلغ ۲ میلیارد تومان برای راه اندازی بخش های اورژانس و زایشگاه این بیمارستان اختصاص یافت و مبلغ ۳ میلیارد تومان با همکاری معاونت توسعه وزارت جهت پرداخت کارانه معوق پرسنل و پزشکان به این بیمارستان پرداخت گردیده است.

پورانفر اظهار داشت: در چهار ماه اخیرحدود ۱۳ میلیارد تومان جهت پروژه های عمرانی و مبلغ ۳ میلیار تومان نیز جهت مطالبات پرسنلی کهگیلویه بزرگ اختصاص یافته است که نشان از توجه ویژه تیم مدیریتی جدید نسبت به این منطقه دارد.

این مسئول گفت: مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی استان و در راس آن دکتر یزدانپناه با رویکرد شفاف سازی و اجرای صحیح قانون شروع به کار نموده و تمام تلاش تیم مدیریتی جدید بر این است که خدماتی در خور شان و منزلت هم استانی های عزیزمان ارائه گردد.

وی تاکید کرد: قطعا تغییرات تیم مدیریتی جدید در همین جهت بوده و با خرد جمعی و استفاده از نیروهای کارآمد و همدل با دولت و همسو با سیاست های وزارت بهداشت صورت پذیرفته و این روند تا اجرای کامل برنامه مدیریتی جدید ادامه خواهد داشت و البته ممکن است این روند به مذاق برخی ها خوش نیاید.

پورانفر اذعان داشت: داور و ناظر حقیقی همه اعمال ما خداوند حکیم است و برای راستی آزمایی و درک صواب و ناصواب بودن ادعاها و عملکرد ما، مردم بهترین قاضی هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: