به روز شده در: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
کد خبر: ۴۱۲۲۴
|
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۱
با حضور وزیر نیرو استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی:
این تصفیه خانه قادر است در هر شبانه روز یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب پساب را تصفیه کند.
خبردنا: با حضور وزیر نیرو استاندار، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسولان استانی و شهرستانی تصفیه خانه شهر سی سخت به بهره برداری رسید.

به گزارش "خبردنا"، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این آئین اظهار داشت: این طرح شامل ۱۸ کیلومتر شبکه جمع اوری فاضلاب در قطر های ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی متر، ۱.۷ کیلومتر خط انتقال به قطر ۵۰۰ میلی متر و واگذاری یک هزار و ۲۵۴ انشعاب فاضلاب خانگی است.

حسین کلانتری افزود: هزینه سرمایه گذاری فاز نخست این تصفیه خانه تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال بوده و ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر برای اجرای فاز دوم آن مورد نیاز است.  

وی بیان کرد: جمع آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهری سی سخت تا افق ۱۴۱۵ به منظور ارتقای بهداشت عمومی، بهبود در وضعیت زیست محیطی و بازچرخانی آب در محل اجرای پروژه از جمله اهداف این طرح است.

برای اجرای طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت بیش از ۱۲۰میلیارد ریال هزینه شده است.

فرآیند تصفیه خانه فاضلاب شهر سی سخت از نوع ترکیبی و شامل رشد معلق و چسبیده میکروارگانیسم ها است.

مراحل کار این تصفیه خانه به ترتیب شامل «آشغالگیری، دانه گیری، متعادل سازی، واحد غیر هوازی (انوکسیک)، واحد هوازی، حوض ته نشینی، گندزدایی و فیلترهای تحت فشار است.

این تصفیه خانه قادر است در هر شبانه روز یک هزار و ۲۰۰ متر مکعب پساب را تصفیه کند.

در کنار این تاسیسات، سیستم دیگری برای تصفیه لجن شامل هضم کننده تغلیظ، فیلتر پرس برای آبگیری و تولید کیک لجن نیز در نظر گرفته شده است.غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
دولت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۳
0
0
زارع قیافه اش خیلی ژولیده شده وناراحته چشه بنظرت.خخخخخخ.دولت کار می کنه خودش رو قاطی می کنه .تازه مدیرکل آب هم باهاش خوب نیس خخخ
نام:
ایمیل:
* نظر: