به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
کد خبر: ۴۱۳۴۸
|
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
خبردنا؛ مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با دستور استاندار، مطالعات پروژه محور یاسوج ــ سی‌سخت در محل تونل‌ها بازنگری می‌شود تا در این قسمت کمترین خسارت به محیط زیست وارد شود.

به گزارش "خبردنا"، پژمان نیک‌اقبالی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی کهگیلویه و بویراحمد در ارتباط با حواشی احداث محور یاسوج ــ سی‌سخت در مدت اخیر‌ اظهار داشت: در بحث قطع درختان در این محور اغراق شده بود و فضای رسانه‌ای استان هم در این زمینه کمی بد عمل کرد.

وی با بیان اینکه "دستگاه قضایی هم به این موضوع ورود پیدا کرد و ما فضا را آرام کردیم"، به آخرین وضعیت پروژه اشاره داشت و افزود: تا ورودی تونل‌ها حدود 200 متر فاصله داریم و پیمانکار هم موظف شده تا پل تنگاری را آسفالت کرده و تحویل دهد تا در فصل زمستان در این قسمت مشکلی نداشته باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این محور دو تقاطع غیرهمسطح داریم که در قرارداد پیمانکار نمی‌گنجد و امیدواریم این مشکل حل شود تا پیمانکار معطل این دو نقطه نباشد.

نیک‌اقبالی عنوان کرد: در ورودی تونل‌ها کمتر از 20 درخت قطع می‌شود و در خروجی تونل‌ها هم جایی است که در سال‌های گذشته رانش زمین سبب شده بخش زیادی از جنگل‌ها به این قسمت جابه‌جا شود بنابراین بهترین مسیر با کمترین خسارت عبور از زیر کوه است.

وی با بیان اینکه اجرای تونل در محور یاسوج ــ سی‌سخت اجتناب‌ناپذیر است، گفت: در اجرای این پروژه کمترین میزان خسارت مدنظر ما است و با دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد مطالعات پروژه در محل تونل‌ها بازنگری می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جامعه حق دارد روی بحث محیط زیست حساس باشد، گفت: حفاظت از محیط زیست هم جزو وظایف ما است اما جاهایی که قانون پیش‌بینی کرده و پروژه هم حیاتی است باید ایجاد شود.

حسین کلانتری افزود: در اجرای پروژه در دو نقطه ورودی و خروجی تونل‌ها باید دست نگه داشته و مطالعات تکمیلی انجام شود به‌طوری که کمترین خسارت به محیط زیست وارد شود اما مابقی پروژه ادامه پیدا کند.

وی عنوان کرد: احداث و توسعه راه‌ها از وظایف ما است اما ما باید پاسخگوی افکار عمومی هم باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: