به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۳
کد خبر: ۴۱۴۵۳
|
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود پیگیری‌های زیاد صورت گرفته برای نشست با رئیس سازمان نظام پزشکی استان در این خصوص اما تا کنون حاضر نشدند که با این سازمان نشستی داشته باشیم.
خبردنا : مدیر کل امور مالیاتی استان " کهگیلویه و بویراحمد " در اظهار نظری جالب گفته است " استانی که در زمینه حضور در هشت سال دفاع مقدس نسبت به جمعیت بیشترین حضور را داشت اما در رابطه با اتصال کارت خوان پزشکان خود کمترین مشارکت را داراست."!

به گزارش " خبردنا " ، «محمد علی غفاری» در گفت و گو با ایسنا افزود: تاکنون حدود ۱۰۰ پزشک معادل ۲۱ درصد از مجموع کل پزشکان استان برای شفافیت تراکنش‌های بانکی مشارکت کردند و کارت‌خوان خود را به سامانه سازمان امور مالیاتی کشور متصل کرده‌اند.

وی اظهارکرد: در سطح کشور استان‌های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد مشارکتی کمتر از میانگین کشوری داشته‌اند.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود پیگیری‌های زیاد صورت گرفته برای نشست با رئیس سازمان نظام پزشکی استان در این خصوص اما تا کنون حاضر نشدند که با این سازمان نشستی داشته باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس بند "ی" تبصره ۶ قانون بودجه امسال و تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم، همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آن‌ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلف‌ هستند در چارچوب آیین‌نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ از ابتدای امسال از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بر طبق ماده ۱۵، نصب نکردن و یا استفاده نکردن از سامانه صندوق فروش و یا ثبت نکردن صورتحساب خرید و فروش مشمول جریمه ۲ درصد فروش خواهد بود که این مهم بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم است.

‌اخیرا "علی رستم پور"، مدیرکل دفتر تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: تاکنون ۲۸ هزار پزشک در طرح سازمان مالیاتی برای شفافیت تراکنش‌های بانکی مشارکت داشته‌اند که استان‌های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد کمترین مشارکت را داشتند.


هرچقدر تلاش کردیم تا رابطه بین نصب کارتخوان برای مالیات پزشکان با حضور کهگیلویه و بویراحمدی ها را در جبهه درک کنیم ، نتوانستیم  .

امیدواریم اداره کل مالیاتی استان در این خصوص  روشنگری فرماید .


نام:
ایمیل:
* نظر: