به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۸
کد خبر: ۴۱۴۶۲
|
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۶
مدیرکل منابع طبیعی:
کهگیلویه و بویراحمد دارای یک میلیون و 426 هزار و 300 هکتار که از این میزان 873 هزار و 600 هکتار جنگل و 552 هزار و 700 هکتار مرتع تشکیل می‌دهد.
خبردنا: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از فسخ ۷۰ قرارداد واگذاری اراضی ملی در مناطق مختلف این استان خبر داد و گفت: مبارزه با زمین خواری به عنوان یک اولویت در دستور کار است.

به گزارش"خبردنا" ، غلام‌حسین حکمتیان ، اظهار داشت: کمیته شناسایی اراضی واگذاری شده در قالب ماده 3 در سال‌های گذشته تشکیل شده و برای فسخ قراردادهای اراضی واگذار شده طبق قانون با هیچ کسی تعارف نداریم.

وی با اشاره به اینکه اراضی ملی طبق ماده 3 به متقاضیان ایجاد طرح‌های مختلف به صورت اجاره‌ای به شرط بهره برداری واگذار می‌شود، عنوان کرد: برخی به بهانه اجرای طرح‌های تولیدی-اشتغالزایی اراضی ملی را گرفته‌اند که در کمیته بررسی به محض شناسایی و عدم اجرای طرح فسخ قرارداد به صورت یک طرفه انجام می‌شود.

حکمتیان با اشاره به اینکه به دلیل خشکسالی‌های 15 سال گذشته و بخشنامه صادره در این راستا به سراغ این افراد نرفته‌ایم، ابراز کرد: فسخ قرارداد اراضی واگذار شده با کمتر از 10 درصد پیشرفت فیزیکی قطعی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه مبارزه با زمین خواری در این استان تشدید می‌شود، خاطرنشان کرد: پرونده‌های متعددی در این زمینه در دست اقدام بوده که به محض صدور حکم بازپس گیری می‌شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: