به روز شده در: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲
کد خبر: ۴۱۷۹۰
|
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
صح دیروز خبر استعفای رییس جمعیت هلال احمر رسانه ای شده بود. ساعتی بعداین خبر از سوی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر مورد تایید قرار گرفت.
به گزارش خبردنا، عصر دیروز علی اصغر پیوندی به دلیل تخلفات مالی گسترده در زمان تصدی جمعیت هلال احمر توسط یک نهاد امنیتی بازداشت شد.

آنطور که برخی رسانه‌ها خبر دادند، علی اصغر پیوندی توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده است.

صبح دیروز خبر استعفای رییس جمعیت هلال احمر رسانه ای شده بود. ساعتی بعداین خبر از سوی مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر مورد تایید قرار گرفت.

پیوندی قصد سفر به ژنو داشت که متوجه شد ممنوع الخروج است. وی پیش ازین با وثیقه آزاد بود./ایسنا

علی اصغر پیوندی (زاده ۱۳۴۱ سرخه) پزشک، استاد دانشگاه و سیاستمدار ایرانی است، که از تاریخ ۱۱ مهر ۱۳۹۶، به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را آغاز کرده‌است. او همچنین از تاریخ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ و با رای اکثریت اعضا ریاست سازمان نظام پزشکی تهران را نیز برعهده دارد.

اگرچه در برخی از رسانه‌ها از علی اصغر پیوندی به عنوان پسرعمه حسن روحانی رئیس‌جمهور دولت یازدهم و دوازدهم ایران یاد شده بود اما او در گفتگو با رسانه‌ها این نسبت خانوادگی را رد کرده‌است.

تحصیلات

علی اصغر پیوندی مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال ۱۳۶۸ و دکتری تخصصی گوش و حلق و بینی را نیز از همان دانشگاه و در سال ۱۳۷۲ اخذ کرده‌است. او دوره تکمیلی جراحی اندسکوپی سینوس و بینی، را در سال ۱۳۸۰ و در دانشگاه گراتس اتریش گذرانده‌است.

تدریس

او در حال حاضر به عنوان استاد «گوش، گلو، بینی و جراحی سر و گردن» در گروه گوش، حلق و بینی، دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مشغول به فعالیت است و به‌طور همزمان در مرکز تحقیقات اختلالات شنوایی و بیمارستان لقمان حکیم نیز فعالیت می‌کند.

روزمه علمی

مرتبه علمی پیوندی استاد تمامی است و طبق اطلاعات سامانه اسکوپوس، علی‌اصغر پیوندی دارای ۳۳ مقاله است که ۲۰۸ بار به آنها استناد شده‌است. بر این اساس شاخص اچ او که بهره‌وری و تأثیرگذاری علمی دانشمندان را به صورت کمی نشان می‌دهد به میزان ۸ محاسبه شده است. این شاخصه برای علی اصغر پیوندی و براساس داده‌های گوگل اسکالر عدد ۱۱ است.

احضار پیوندی به دادگاه

شهریور ماه ۱۳۹۸ رسانه‌ها از احضار پیوندی به دادگاه نوشتند. یاشار سلطانی مدعی شد که پیوندی در اقدامی با منشی مطب شخصی قرار داد ماهیانه 100 میلیون تومان منعقد کرده است. گفته می شود این فرد که پژمان اردبیلی نام دارد، نامزد دختر پیوندی نیز هست. 

سوابق مدیریتی

علی اصغر پیوندی در مراسم افتتاحیه سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، در اقدامی نمادین لباس داوطلبان هلال احمر را به سید رضا میرکریمی رئیس این جشنواره و برخی دیگر از هنرمندان داد.
پیوندی در فاصله سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۷۹ ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان را برعهده داشت و هم‌اکنون بعنوان استاد گروه گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت می‌کند. وی از تاریخ ۷ آذر ۱۳۹۲ نیز به عنوان عضو فرهنگستان پزشکی منصوب شده‌است. مدیر گروه شنوایی‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، معاون آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پزشکی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده توانبخشی و رئیس مرکز تحقیقات شنوایی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی دیگر سوابق قابل ذکر اوست.

مخالفان وجود گروه‌های مرجع اجتماعی نزدیک به ۲ماه است با بهانه‌های مختلف در حال حمله به هلال احمر هستند. نمونه‌ای از این حملات،‌انتشار وارونه‌ی اتفاقات است مانند نشستی که دکتر پیوندی با مراجع ذیربط قضایی در خصوص بررسی وضعیت مجموعه داشته است را با عنوان <احضار پیوندی> تبلیغ کرده‌اند.

بازداشت پیوندی

پس از ماه ها گمانه زنی در مورد تخلفات مالی پیوندی در هلال احمر ایران و طرح احتمال بازداشت او در رسانه ها، در نهایت در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۸ خبر بازداشت رسمی پیوندی توسط ضابطان قضایی رسانه ای شد؛ بازداشتی که البته با قرار وثیقه به آزادی مشروط بدل شد. 

استعفاء از ریاست هلال احمر

علی اصغر پیوندی رییس جمعیت هلال احمر روز دوشنبه (۹۸/۰۹/۱۱) طی نامه‌ای خطاب به رییس جمهور از سمت خود استعفا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: