به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۴۲۷۵۴
|
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
رووسای دادگستری شهرستان های چرام و بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد تغییر کردند.
به گزارش خبردنا به نقل از ارتباطات دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، در شهرستان چرام با حضور مسئولان قضایی استان ، سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، اعضای شورای اداری و شورای تأمین، فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده های معظم و معزز شهدا آئین تودیع و معارفه رئیس دادگستری این شهرستان برگزار شد.

در این آیین محمود حکیم معاون منابع انسانی که به نمایندگی از رئیس کل دادگستری استان حضور یافته بود در سخنانی یاد و نام بزرگ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و شهدای حریم حرم و امنیت را گرامی داشتند و دهه فاطمیه را تسلیت گفتند.


دکتر حکیم در خصوص شهادت سردار سپاه بزرگ اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: این شهید عزیز با شهادت خود، روح و ریحان تازه ای به نظام و انقلاب ما بخشید و خونش انقلاب اسلامی را بیمه کرد.

 وی گفت : در وصف مقام این شهید عزیز همین بس که مقام معظم رهبری بارزترین خصلت  را  برای این شهید شجاعت، اخلاص توأم با تدبیر تعیین کردند.

معاون قضایی دادگستری استان در ادامه اظهار نمود: شهادت این شهید عرصه خدمت را برای مسئولین سنگین تر کرد.

 وی گفت: برخلاف همه مکاتب، مسئولیت در نظام اسلامی یک امانت و تکلیف الهی است.


حکیم در خصوص  برگزاری آیینهای تودیع و معارفه برای مسئولان  اظهار داشت: تکریم و معارفه دارای نکات ارزنده ای است و به ما تذکر می دهد که فرصتها رفتنی است و زود می گذرند. این جایگاه‌ و منصبها و فرصت ها زود می گذرند.

دکتر حکیم با اشاره به اینکه 10 سال پیش در چنین ماهی با حضور حضرت آیت الله العظمی مرحوم ملک حسینی دادگاه بخش چرام افتتاح شد افزود:امروز بحمدالله با توسعه دادگاه بخش آن زمان به دادگستری شهرستان چرام ما وظیفه داریم به مردم شهیدپرور و ولایی این شهرستان خدمت کنیم.

 معاون  منابع انسانی دادگستری استان در ادامه با اشاره به اینکه خدمتگزاری در عرصه ی قضا در این شهرستان وظیفه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستگاه قضایی استان است افزود: در این شهرستان علیرغم تلاشهای ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، هنوز با این خدمات محرومیتهایی به چشم می خورد.

وی با اشاره به اینکه  یکی  از مزیتهای این جلسه ها، نخبه گردانی در دستگاه قضایی است.

 

حکیم گفت: دکتر یوسف احمدی یکی از چهره های شاخص و برتر دستگاه قضایی هستند که حسن خلق، منش بالای انسانی و مردم داری با رعایت حفظ حریم و حدود و بردباری از خصلتهای ارزنده ی ایشان است.


وی افزود: گرچه از رفتن همکار قضایی از استان ناراحتیم اما خوشحالیم که در سنگر دیگری از میهن اسلامی  مان در منصب بالاتری به مردم کشورمان خدمت می نمایند.

 معاون قضایی دادگستری استان به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص قوه قضائیه اشاره نمود و افزود: مردم ملجائی جز قوه قضائیه در خصوص احقاق حق ندارند. قوه قضائیه پناهگاه ستمدیدگان است.

 وی گفت: در دوره جدید ریاست معزز قوه قضائیه گفتمان ضد فساد و مظاهر آن و آلودگی و تبعیض و رانت و ویژه خواری به بیت المال و فساد اداری، در همه  جا وظیفه قوه قضائیه است، در این شهرستان نیز مورد درخواست است.

دکتر حکیم افزود : تکریم ارباب رجوع و حفظ کردار و گفتار  و آن زمانی است که کار مردم را با روی گشاده و باز و با مهربانی انجام دهیم و از ارشاد و راهنمایی مردم خسته نشویم و چنانچه حقی ضایع شده ، پس گرفته شود.

حکیم رسیدگی با دقت و کیفیت را مورد تأکید قرار داد و گفت: نباید به خاطر رسیدن به کیفیت، کمیت را فدا کنیم.

وی تقویت شوراهای حل اختلاف و استفاده بهینه از همه امکانات اعم از ریش سفیدان، معتمدین و ذی نفوذان و معمرین را در جهت  اصلاح ذات البین و برقراری صلح و سازش در شهرستان چرام  که در این  زمینه دارای ظرفیتهای  خوبی  است، خواستار  شد.

معاون قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تلاش برای حبس زدایی و استفاده بهینه از مجازاتهای جایگزین حبس، تخفیف و تعلیق حکم و اعمال عدالت ترمیمی از مواردی است که لازم است سرلوحه کار همه همکاران قضایی و رئیس دادگستری این شهرستان باشد.

وی  با اظهار اینکه توسعه تعامل هدفمند برای خدمت بهتر و بیشتر به مردم لازم است، در خصوص انتخابات، گفت: رصد اخبار مربوط به انتخابات را با ظرافت و اهمیت مدنظر قرار دهید و برای حضور حداکثری مردم در انتخابات و رعایت خطوط قرمز که امنیت مردم از این خطوط است، تلاش و از آرای مردم حفاظت و صیانت نمائید.


در این آیین یوسف احمدی رئیس دادگستری شهرستان چرام در سخنانی در خصوص قضا و قضاوت گفت: قضا و قضاوت مفهوم عدالت است اما دربرگیرنده همه ی عدالت نیست.

 وی در مورد عدل گفت: مفهوم عدل گاهی  برابر مفهوم عدالت است و گاهی در کنار عدالت است ، اما به مفهوم عدالت فراگیر نیست قطعاً تأمین آن تنها بر عهده قوه قضائیه نیست بلکه بخشی از آن وظیفه ی قوای دیگر است.

احمدی افزود : دستگاه قضائی تأمین کننده عدالت نیست اما تضمین کننده آن است.

احمدی گفت: یکی از ابزارهای قوه قضائیه برای اجرای عدالت قضائی، رویکرد علمی است که بر دستگاه قضایی حاکم است.

وی در همین زمینه گفت در کنار این رویکرد علمی، جذب قضات و اعتماد مردم به دستگاه قضایی نیز از ابزارهای اجرای عدالت است.

دکتر یوسف احمدی با اظهار اینکه  اگر پایبندی به قانون و تکریم مردم در کنار هم قرار بگیرند، مفهوم عدالت است گفت: در بدو شروع به کار در این شهرستان اقداماتی در خصوص توسعه ساختار قضایی و افزایش شعب و نیروی اداری دادگستری انجام دادیم که نتیجه آن تسریع در رسیدگی به پرونده ها و رضایت مردم بود.

رئیس پیشین دادگستری شهرستان چرام با بیان اینکه  با حضور حضرت آیت الله رئیسی در سمت ریاست قوه قضائیه،خوشبختانه حال و هوای خوبی در قوه قضائیه و دستگاه قضائی در استان حاکم است، اظهار داشت: این رویه موجب موفقیت در کارهاست و در سالهای اخیر دادگستری شهرستان چرام در رتبه های اول تا سوم استان قرار داشت.

 وی در پایان با اظهار اینکه خدمت در شهرستان چرام یکی از بهترین دوران خدمت قضائیم خواهد بود، بیان داشت: لطف و محبت مردم مهمان نواز و فرهنگی این شهرستان را هرگز فراموش نخواهم کرد.


در پایان این آیین سید یوسف احمدی پور به عنوان رئیس جدید دادگستری شهرستان چرام معرفی و از خدمات یوسف احمدی رئیس قبلی این دادگستری تقدیر به عمل آمد.


لازم به ذکر است یوسف احمدی اکنون به سمت معاون قضایی دادگستری استان ایلام  منصوب شدند و رئیس جدید دادگستری شهرستان چرام ، تا پیش از این سمت ،دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی بود.


در ابتدای این مراسم ساجد صدری دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان از حضور خانواده های معظم شهدا ، مسئولان قضایی استان و شهرستان های کهگیلویه و بهمئی و مدیران ادارات و نهادها و اقشار مختلف مردم تشکر نمود.

*********************************

آئین تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی در لیکک برگزار شد

 این آئین با حضور مسئولان قضایی استان، شهرستان و مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی، خانواده  معظم شهداء و قشرهای مختلف مردم در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان کهگیلویه و بویراحمد؛ سید علی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به نمایندگی از دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان در این آئین، ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سپهبد شهید سلیمانی و مدافعین حرم را تسلیت گفت.
دادستان مرکز استان با اظهار اینکه حال و هوای این روزهای کشور ما حال و هوای سلیمانی شده است، به سخنرانی مقام معظم رهبری در نماز جمعه هفته  گذشته تهران اشاره  نمود و افزود:حسب فرمایشات ولی امر مسلمین جهان، نگاه ما به سردار سلیمانی نباید نگاه به یک فرد باشد، بلکه سردار سلیمانی یک مکتب و ایدئولوژی است باید بررسی کنیم که چرا یک معجزه ی بزرگ در این زمان اتفاق افتاده است . چرا الان متوجه شویم که سلیمانی که بود؟ و چه کرد؟ و شهادتش چه اثری در جامعه ما گذاشت؟ معجزه بود چون با شکوهترین تشییع جنازه را از خلقت  آدم ابوالبشر تا کنون خلق کرده است.
وی گفت: مردم آمدند و آن شکوه را آفریدند.

 

دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه شهید سلیمانی حلقه ی مفقوده ی مدیریت ماست و مسیری را روشن کرد بیان داشت: شهید سلیمانی با مدیریت جهادی و اخلاصی که داشت، با بودجه اندک چه کرد و دلیلی که دلهای ما از خبر شهادت سردار سلیمانی لرزید این بود که احساس  کردیم دشمن با به شهادت رساندن این سرذار سپاه اسلام ،امنیت ما را زد.

ملک حسینی گفت:اگر ما در انجام کارهایمان اخلاص داشته باشیم خداوند ما را در نزد مردم  عزیز خواهد کرد.

وی در جمع مردم شهرستان بهمئی ادامه داد: حضور فرمانده در دل میدان باعث شد که همراهانش عاشقانه در کنارش بجنگند و به شهادت برسند ، بنابراین ما مسئولان و مدیران اگر توفیق خدمت پیدا کردیم باید شکرگزار باشیم.سلیمانی سهم خواهی نکرد که سردار دلها شد.


 دادستان مرکز استان در ادامه اظهار داشت: آقای احمدی پور8 سال در این شهرستان خدمت کردند و در شهرستان چرام به عنوان رئیس دادگستری شهرستان چرام از خدمات وی بهره مند خواهیم شد.
 وی با اظهار این که راز ماندگاری سردار سلیمانی مردم داری و بین مردم بودن بود به دادستان جدید شهرستان بهمئی توصیه نمود : دادستان محترم هوای ضعفا و فقیران را داشته باشند افرادی هستندکه دستشان به هیچ جا بند نیست و جزء خدا کسی را ندارند،شایسته است دادستان هوای این افراد را داشته باشد.ملک حسینی در ادامه افزود: دادستان در ارتباط با مدیران و ادارات در جهت خدمت به مردم تقویت نماید از حقوق مردم حفاظت نموده و هم بر ادارات بخاطر خدمت به مردم به عنوان مدعی العموم نظارت نمایند.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه تصریح کرد: سیاست تان، سیاست پیشگیری باشد و چنانچه ضعفی وجود دارد تلاش نمائید برطرف شود.

وی تأکید کرد:چنانچه با پیشگیری و تذکر مدیری خدای همراهی نکرد،به خاطر زر و زور نخواستند اشتباه شان را کوتاه کنند برخورد کنید ، و در حفاظت از حقوق بیت المال کوتاهی نکنید.

سید علی ملک حسینی مردم شهرستان بهمئی را وفادار به نظام ذکر نمود و در خصوص انتخابات اظهار کرد: انتخابات نماد عینی حقوق عامه است، ما مؤظف به حفاظت و حراست از آن هستیم، خط قرمز ما نظم و امنیت در این زمینه است و در شور و شعور انتخاباتی و حضور حداکثری مردم تلاش کنید هر کس در هر مقام و هر مسئولیتی بخواهد مخل نظم و امنیت باشد برخورد قاطع و اثرگذار داشته باشید.

در این آیین حجت الاسلام علی سعیدی رئیس  دادگستری شهرستان در سخنانی از حضور مسئولان و مردم قدردانی نمود.وی در بخشی از سخنان خود یاد و خاطره سپهبد شهید سردار سلیمانی و شهدای همراهش را گرامی داشتند وی گفت: ابوالمهدی المهندس، شهید همراه سپهبد سلیمانی، سردار سلیمانی دیگری در عراق بود.

سعیدی موفقیت های این حوزه قضایی را منوط به همکاری ریش سفیدان و معتمدین با دستگاه قضایی دانست و افزود : این بزرگان در کنار دادستان تلاش های ارزنده ای را برای حفظ نظم و امنیت شهرستان انجام دادند.

سید سیف الله احمدی پوردادستان قبلی شهرستان بهمئی نیز در این آئین گفت:قوه قضائیه قصد دارد ازکلیه امکانات و ظرفیت های قانونی جهت اجرای قانون استفاده کند.


وی با بیان اینکه شهرستان  بهمئی قبیله ای و عشیره ای می باشد و درخصوص نفوذ ریش سفیدان و متنفذین گفت: ریش سفیدان و متنفذین یکی از بازوان قوه قضائیه در این شهرستان می باشند. در طی 8 سال در جمع مردم خونگرم شهرستان بهمئی با تلاش این بزرگواران برقرای بخشی از امنیت مدیون این عزیزان است و این مردم را فراموش نخواهم کرد.
احمدی پور در پایان گفت: در این آئین نیامدم گزارش عملکرد دهم. بلکه هدفم تقدیر و تشکر از مردم بود اگر موفقیتی بوده مرهون تلاش های ارزنده معتمدین و ریش سفیدان شهرستان بهمئی بوده است.


حجت الاسلام ادیبان دادستان جدید این شهرستان در سخنان کوتاهی با اظهار اینکه در کنار همکارانی خدمت کردم که بی ریا بودند ،افزود: افتخار می کنم برای ادامه ی خدمت، حضور  مردم غیور ،بزرگ و دلاور بهمئی رسیدم.

 دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی با اظهار این که خدمت تحت حاکمیت اسلام و مکتب اسلام یک افتخار برای بزرگان ماست ادامه داد: ما باید شکرگزار جمهوری اسلامی ایران باشیم و بتوانیم این امانتی که  به ما واگذار شده به دیگری بسپاریم، از مصادیق حفظ این امانت، حفظ کرامت مردم است.
وی در ادامه گفت: این کرامت زمانی حفظ خواهد شد که رفتار و قلم ما بر مبنای اجرای صحیح عدالت باشد.
ادیبان ادامه داد: حفظ کرامت مردم با اجرای عدالت است و اگر آن را اجرا کردیم به عدالت رفتار کرده ایم.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهمئی با اظهار این که بنده عضو هیئت اجرایی انتخابات استان نیز هستم در این خصوص گفت: انتخابات و تک تک آراء مردم امانت است که باید از آن صیانت کنیم ما باید این امانت را به درستی تحویل دهیم.

 


  در پایان این آئین از زحمات آقای سید سیف الله احمدی پور تقدیر و محمد صدرا ادیبان که تا قبل از این ،معاون دادستان عمومی انقلاب مرکز استان بود ،به عنوان دادستان جدید شهرستان بهمئی معرفی شد. 
نام:
ایمیل:
* نظر: