به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۴۲۸۰۵
|
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
خبردنا: توپخانه اصلاح‌طلبان علیه نیرو‌های انقلاب و مشخصا محمدباقر قالیباف در شرایطی شروع به کار کرده است که دیگر مخاطبی برای این جبهه باقی نمانده است و اصلاح‌طلبان در حالی انواع اتهامات بی‌اساس را متوجه نیرو‌های انقلاب می‌کنند که در به دلیل عملکرد بسیار ضعیف لیست امید و حامیان دولت در مجلس و ناکارآمدی واضح دولت توانایی پاسخگویی به مردم را ندارند و در این شرایط تنها راه باقی‌مانده را تخریب گسترده رقیب می‌دانند.

سرویس سیاسی فردا: بیژن مقدم فعال سیاسی اصولگرا باور دارد که اصلاح‌طلبان در روند انتخاباتی اخیر دست به بی‌اخلاقی سیاسی آشکار می‌زنند، زیرا آن‌ها از حضور شخصیتی مانند محمدباقر قالیباف در عرصه انتخابات نگران هستند و نمی‌توانند بپذیرند که با حضور او و دیگر نیرو‌های انقلاب، ملجس آینده متشکل از نمایندگان اقنلابی و قدرتمند باشد. او در تحلیل شرایط انتخاباتی این روز‌های ایران گفت: «در رقابت‌های انتخاباتی هر یک از جناح‌های سیاسی سعی می‌کنند که خود را به مردم عرضه کنند تا در نهایت برنده انتخابات شوند و در این مسیر حتی ممکن است رقیب را هم نقد کنند که تا اینجای کار هیچ ایرادی ندارد، اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که نقد به تخریب تبدیل می‌شود. نیرو‌های جریان اصلاحات در این دوره انتخاباتی در این مسیر قدم بر می‌دارند و توپخانه تخریب خود را علیه نیرو‌های انقلاب به کار انداخته‌اند که در رأس این تخریب‌ها آقای قالیباف را نشانه رفته‌اند، زیرا می‌دانند ایشان صرفا محدود به خودش نیست و نماد جریان انقلابی است، زیرا با توجه به احتمال‌هایی که وجود دارد بر اساس ظرفیت‌هایی که آقای قالیباف دارد می‌تواند سرلیست نیرو‌های انقلاب در انتخابات پیش رو باشد. اصلاح‌طلبان سعی می‌کنند سرلیست نیرو‌های انقلاب را بزنند تا در یک نگاه کلی نیرو‌های انقلاب را نزد مردم تخریب کنند. چنین اقدامی کاملا غیراخلاقی است و حتی خود اصلاح‌طلبان هم بر غیراخلاقی‌بودن آن اشراف دارند، اما به دلیل آنکه نگران حضور نیرو‌های قدرتمند انقلابی در مجلس هستند، هر کاری از دستشان برآید، انجام می‌دهند. اصلاح‌طلبان همان اتهامات بی اساس گذشته را تکرار می‌کنند و همه توان خود را گذاشته‌اند تا افکار عمومی را نسبت به آقای قالیباف منفی کنند».


این فعال سیاسی در پاسخ به این پرسش که چنین اتهام‌زنی‌هایی چه‌قدر در جهت‌دهی افکار عمومی اثربخش خواهد بود، اظهار کرد: «نمی‌توان گفت که افکار عمومی هیچ تأثیری نمی‌پذیرد، اما به‌طور کلی مردم متوجه می‌شوند که نیرو‌های سیاسی در پی چه اهدافی هستند. در این برهه خود آقای قالیباف باید به این اتهامات پاسخ دهد و مردم را روشن کند که سخنان نیرو‌های اصلاح‌طلب چیزی جز فریب‌کاری نیست. آن‌ها شائبه‌ای را ایجاد می‌کنند و ما باید آن شائبه را رفع کنم؛ تمام نیرو‌های انقلاب هم باید بکوشند که سخنان آقای قالیباف را پوشش دهند و به صورت مدام مواضع ایشان در نفی اتهام‌زنی‌های اصلاح‌طلبان را منتشر کنند تا در نهایت مردم آگاه شوند».


مقدم درباره موضوع ملک نجومی که چندی است دستاویز اصلاح‌طلبان برای تخریب قالیباف قرار گرفته است، گفت: «آقای قالیباف از ابتدای طرح این موضوع گفت که اگر تخلفی در این زمینه انجام شده باید به سرعت رسیدگی شود و پیرو این اعتقاد از قوه‌قضائیه درخواست کرد که تمام ابعاد آن را بررسی کند و حتی سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت تشکیل شد تا این قضیه به نحو کامل تحت بررسی قرار بگیرد. آقای قالیباف گفت که از هیچ متخلفی حمایت نمی‌کنم و باید با آن‌ها برخورد شود. در کنار همه این‌ها توجه داشته باشیم که این طور نبوده که آقای قالیباف برای خود مالی اندوخته باشد یا آنکه دستور به تخلف داده باشد؛ نه تنها این طور نبوده که دستور بررسی موضوع را هم صادر کرد. از سوی دیگر موضوع آنقدری نیست که اصلاح‌طلبان بر آن مانور می‌دهند. اکنون باید به تمام شائبه‌ها به طور کامل پاسخ داده شود و حکم قضائی پرونده با جزئیات کامل هم به مردم ارائه شود و از این پس هروقت گروه یا جناحی ادعایی مطرح کرد تمام مستندات را در قالب یک مجموعه ارائه کنیم تا دیگر هیچ‌کس نتواند برای بهره‌برداری‌های سیاسی شخصیت یا جریانی را تخریب کند».


او در پایان درخصوص راهکار ایجاد اتحاد حداکثری میان اصولگرایان در انتخابات پیش رو هم یادآور شد: «اراده نیرو‌های انقلاب بر وحدت حداکثری است و هنوز هم این مسیر دنبال می‌شود، زیرا تعدد لیست باعث شکسته‌شدن آراء می‌شود. از ابتدا معلوم بود که جبهه پایداری زیر چتر ائتلاف نمی‌آید، زیرا نوع نگاه خاصی به مقوله‌های سیاست و جامعه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: