به روز شده در: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
کد خبر: ۴۲۸۸۲
|
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
خبردنا: نشریه «دیلی میل» روز گذشته پیش بینی از وضعیت ویروس کرونا را به نقل از تعدادی دانشمند آمریکایی منتشر کرد که بر اساس آن ۶۵ میلیون نفر به وسیله این بیماری کشته خواهند شد. پیش بینی که بیشتر رنگ و بوی «پیش گویی‌های آخر الزمانی» دارد.

به گزارش فرارو، بر اساس گزارشی که در نشریه انگلیسی دیلی میل منتشر شده است، کارشناسان ارشد بهداشت آمریکا سه ماه قبل از شیوع بیماری ویروس کرونا در چین، پیش بینی کرده اند که این بیماری در آینده‌ای کوتاه میلیون‌ها نفر را در جهان به کام مرگ خواهد برد.

یک پیش بینی علمی؟!
به گزارش دیلی میل، دانشمندان «مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز» آمریکا در اکتبر گذشته یک مدل اپیدمیولوژیکی فرضی را در رایانه شبیه سازی کردند که بر اساس آن بیماری ویروس کرونا در طی ۱۸ ماه پس از آغاز شیوع، ۶۵ میلیون انسان را در جهان خواهد کشت.

دکتر «اریک تونر»، از محققان ارشد مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز، در خصوص انتشار ویروس کرونا در اوایل سپتامبر گذشته در چین، اظهار داشت که از شنیدن چنین خبری متعجب نشده است. وی مدعی شد که شبیه سازی‌های رایانه‌ای نشان می‌دهد که تنها شش ماه پس از آغاز شیوع بیماری، ویروس کرونا به تمام کشور‌های جهان منتقل خواهد شد.

چنین پیش بینی توسط یک گروه علمی، در آستانه نگرانی‌های جهانی از گسترش ویروس کرونا، بسیار جالب توجه است. تا کنون دانشمندان دیگری چنین پیش بینی را، حتی به صورت محدود‌تر انجام نداده اند و هیچ حرفی از تلفات عجیب و غریب میلیونی این ویروس به میان نیامده است.
 
گفتنی است ویروس جدید و ناشناخته مشابه ویروس کرونا از اوایل سپتامبر گذشته در شهر ووهان چین شایع شد و بر اساس آمارهای رسمی دولت چین تا کنون 56 نفر کشته و بیش از 2000 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: