به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
کد خبر: ۴۲۹۳۰
|
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
خبردنا: استاد محمدرضا شجریان که سال‌هاست با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کند، از شب گذشته در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد و تحت نظارت تیم پزشکی قرار دارد.

درباره خبر بستری شدن استاد محمدرضا شجریان در بیمارستان، مدیر روابط عمومی سازمان نظام پزشکی گفت: «استاد شجریان برای تعبیه راه عروقی جهت دارورسانی راحت به بیمارستان مراجعه کرده و امروز یا فردا مرخص می‌شود.»

حسین کرمانپور در گفت وگو با ایرنا درباره مراجعه استاد محمد رضا شجریان به بیمارستان جم افزود: «امروز رییس سازمان نظام پزشکی در این زمینه با رییس بیمارستان جم تهران صحبت کرد و در جریان کم و کیف روند درمان استاد شجریان قرار گرفت.»

وی بیان کرد: حال عمومی استاد شجریان مساعد است و بزودی مرخص می‌شود.

بستری شدن محمدرضا شجریان

استاد شجریان مدت‌هاست با بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند

آخرین خبرها از وضعیت پزشکی استاد محمدرضا شجریان

اعلام خبر نامساعد بودن حال محمدرضا شجریان در برخی رسانه‌های امروز و همچنین درگیری چندین ساله استاد آواز ایرانی با بیماری، خبرنگار ایسنا را بر آن داشت تا پیگیر وضعیت سلامت و پزشکی او باشد.

محمدرضا شجریان در حالی در بیمارستان بستری شده است که برخی مرتبطان، همانند شاهرخ تویسرکانی ـ نویسنده و روزنامه‌نگار ـ در گفت‌وگویی با ایسنا، وضعیت وی را در فرآیند پزشکی گذشته توصیف کرده و یادآوری کرده‌اند که وی هر چند وقت، دست‌کم برای چک‌آپ‌های تجویز شده، به بیمارستان مراجعه داشته است.

از طرفی سایت خانه موسیقی دقیقه‌هایی قبل با انتشار مطلبی کوتاه درباره وضعیت سلامت محمدرضا شجریان، از بستری شدنش در یکی از بیمارستان‌های تهران خبر داده است.

در خبر یادشده این‌گونه اعلام شده است که «محمدرضا شجریان، استاد آواز ایران، از شب گذشته در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد و تحت نظارت تیم پزشکی قرار دارد.»

پیگیری‌ها برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، حاکی از آن است که محمدرضا شجریان هم‌اینک در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است اما خانواده او به ارائه اطلاعات بیشتر در این زمینه تمایلی ندارند و خواهان رعایت و احترام به حریم خصوصی خانواده خود هستند.

حال محمدرضا شجریان

پیگیری تلفنی رییس کل نظام پزشکی از روند درمان " محمدرضا شجریان"

رییس کل سازمان نظام پزشکی در تماس تلفنی با رییس بیمارستانی که استاد شجریان در آن بستری است، در جریان کم و کیف روند درمانی استاد محمدرضا شجریان قرار گرفت.

محمدرضا ظفرقندی در این تماس تلفنی، آمادگی جامعه پزشکی برای کمک به همکاران خود در این بیمارستان را در هر زمینه اعلام کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، رییس بیمارستان نیز با ارزیابی مثبت از حال عمومی استاد آواز ایران، گفت: بستری استاد صرفاً برای تعبیه راه عروقی جهت دارورسانی راحت‌تر و موثرتر بوده و ظرف امروز یا فردا مرخص خواهد شد.بیماری محمدرضا شجریان

استاد شجریان در تلویزیون

سال‌ها بود که از صدا و تصویر شجریان خبری در صدا و سیما نبود. حتی اسمش تنها در مناظرات انتخاباتی از تلوزیون به گوش می‌رسید. اما شنبه ۱۰ فروردین شبکه افق در اقدامی کم‌سابقه دوباره نام محمد رضا شجریان را بر سر زبان‌ها انداخت. به قول محمد مهاجری، شجریان در صدا و سیما بعد از چندین سال بایکوت، احیا شد.

مستند «شجریان از سپیده تا فریاد» بخش‌هایی از زندگی محمدرضا شجریان و فراز و نشیب‌های زندگی او را در گفتگو با هنرمندان صاحب نامی، چون حسین علیزاده، داریوش پیرنیاکان و حمید نوربخش بررسی کرد.

بخش اول مستند به مسائل پیش از انقلاب و تمجید از فعالیت هنری او پرداخت و حتی بر استعفای گروه شیدا از رادیو در اعتراض به کشتار مردم توسط حکومت پهلوی تاکید کرد.

اما قسمت جنجالی مستند بخش دوم بود که واکنش‌های بسیاری برانگیخت. گوینده با مطرح کردن حوادث سال ۸۸ و سخنان شجریان به اجرای قطعه «تفنگت را زمین بگذار» اشاره کرد و هم‌زمان مصاحبه‌های شجریان با شبکه‌های خارجی فارسی زبان پخش کرد. گوینده از انتقاد به "شخصیت پرهیاهوی سیاسی" او پارا فراتر گذاشت و خواننده ربنا را "ضد مذهب" معرفی کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: