به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
کد خبر: ۴۳۵۱۴
|
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
" دکتر مهدی روشنفکر " برای انجام اولین نطق انتخاباتی خود به بخش کبگیان رفت و در تجمع کم نظیر مردم این بخش برخی از ناگفته‌ها را گفت تا جایی که با صراحت اعلام کرد: نقشه‌ی راه من مبارزه با تفکر داعشی، غارتگری اقتصادی و ماکیاولیسم سیاسی‌ است. 
به  گزارش خبردنا از یاسوج، " دکتر مهدی روشنفکر " در جمع مردم بخش کبگیان اظهار داشت: سلام و درود خدا بر شما مردم پرتلاش، شهید پرور، ولایتمدار و سخت‌کوش بخش کبگیان، برای همه‌ی شما عزیزان آرزوی سلامت، سعادت و عاقبت به خیری دارم. 

وی با اشاره به اینکه در طول تاریخ، این سرزمین، دیاری مردخیز و  زرخیز بوده است، تصریح کرد: زرخیز بوده ، چون سرشار است از دشت‌ها ، اراضی حاصل خیز و رودهای خروشان و چشمه های جوشان و کوههای پرهیبت چون مردم کوهوارش، و مرد خیز بوده است چون تک تیراندازان دشمن شکن و رشیدی،  چون شهید مدافع حرم ، شهید سرافراز، ستار اورنگ و دیگر شهیدان والا مقام را در دامان خود پرورش داد و به انقلاب تقدیم کرد.

روشنفکر ادامه داد: انشالله که این منابع عظیم طبیعی و ذخایر شریف  انسانی را بیش از پیش پاس بداریم و قدر بدانیم،  امیدواریم که بتوانیم در آینده از این گنجینه‌ها بهره بهینه را ببریم. عرض و سخن کوتاه امروز، درباره یکی از شعارهای جریان ندای وحدت خواهد بود« فرزند انقلاب     مجلس انقلابی». وی با تبیین یکی از شعارهای انتخاباتی خود با عنوان« فرزند انقلاب، مجلس انقلابی»، اظهار داشت: من فرزند انقلابم، عزت ، آبرو و امکان رقابت امروز خود را  مدیون و مرهون انقلاب اسلامی هستم.

روشنفکر عنوان کرد: انقلابی که در سال ۵۷ با رهبری امام خمینی، بر پیشانی تاریخ جدید جهان نشست، امامی که عزت از دست رفته مسلمانان را به آنان برگرداند و به ما آموخت که می توانیم عزیز بوده و آقای خودمان باشیم.

روشنفکر ابراز کرد: این انقلاب در کوران تقابل جریان‌های چپ ( مارکسیست ) و راست ( لیبرال ) جهان متولد شد و انقلابی معطوف به معنویت و عزت بود، یکی از متفکران غیر مذهبی غربی، انقلاب اسلامی را روح یک جهان بی روح نامیده است. 

این عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به اینکه جهان با دفن معنویت دچار خمودگی و تهی وارگی شده بود، ادامه داد: انقلاب اسلامی روح تازه‌ای بود که در کالبد مادی جهان مدرن دمیده شد، همان متفکر غربی امام را اسطوره انقلاب نامید، چنین انقلابی میبایست سخنی جدید و سخنی جدی می‌گفت.

روشنفکر خاطرنشان کرد: امام می خواست جمهوری اسلامی ایران، راه سومی باشد که ذیل هیچ کدام از دو فراگفتمان چپ و راست نگنجد لذا انقلاب اسلامی ما معطوف به رهایی از، مکتب‌های مادی چپ و راست بود و ستون‌های چهارگانه این انقلاب بر اساس آن شعار بنیادین، استقلال، آزادی، جمهوری و اسلامی بود .

وی با اشاره به اینکه فرزندان این انقلاب با افق نگاهی تازه و فارغ از هیبت و هیمنه ابر قدرت ها به دنبال راه سومی می‌گشتند، ادامه داد: به همین دلیل مجلس انقلابی برای تحقق خواست‌ها و شعارهای انقلاب اسلامی تشکیل و تشکل یافت.  

روشنفکر تصریح کرد: فرزندان انقلاب و مجلس انقلابی ویژگی‌های متمایزی داشتند، در این چارچوب، شهید روشنفکر برادر من، و برادران و فرزندان شما برای این انقلاب خون دادند تا راه سوم جان بگیرد و فرزندان انقلابی، مجلس انقلابی را بنیان نهند، پس فرزندان انقلاب همان راهروان راه شهیدان کربلا هستند که حاضرند برای آبیاری درخت انقلاب ایثار کنند و هستی خود را نثار کنند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس انقلابی مجلسی‌ست که در راه و ریلِ نه شرقی نه غربی قدم بگذارد و آن ستون اربعه را نصب‌العین خود قرار دهد، خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم ما امروز نیازمند فرزندانی از آن جنس و مجلسی با این ویژگیها هستیم.  

روشنفکر یادآور شد: امروز با تامل و تدبر در وضعیت موجود این حوزه‌ انتخابیه و با مراجعه به آمار و ارقام و با مرور رفتارها و عملکردها به این نتیجه رسیدم که از مجلس انقلابی مورد نظر فرزندان انقلاب فاصله گرفته‌ایم.

وی افزود: بر خود فرض می‌دانم و می‌دانستم که خود را و شعارهای خود را در معرض داوری و رای شما مردم رنج‌دیده قرار دهم، و چون فکر می‌کنم مردم ما «انقلابی‌اند»‌ و با سیاسان و مسئولان  قلابی میانه‌ای ندارند و در تشییع پیکر پاک شهید سپهبد سلیمانی خود را دوباره ثابت کردند، باز هم اگر گفتمان اصیل انقلابی و انسان‌های خادم و پاکدست خود را در معرض آزمون آنها قرار دهند حتماً مورد اقبال و استقبال قرار خواهند گرفت.

روشنفکر تصریح کرد: من را همه به تواضع می‌شناسند. من اهل کبر و غرور و ریا نیستم؛ امّا این مانع نمی‌شود که با افتخار بگویم من یک انقلابی‌ام و دوچهره نیستم و دروغ نمی‌گویم و مردم را فریب نمی‌دهم و تزویر نمی‌کنم.

وی عنوان کرد: من صادقانه و متواضعانه برای خدمت به شما، برای دفاع از حقوق تضییع‌شده‌ی شما و برای اعاده‌ی حیثیت از مجلس انقلابی آمده‌ام و آماده‌ام تا در این راه پا جای پای شهدای عزیز این کشور بلندآوازه بگذارم.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس بدون تعارف و تعریف عرض می‌کنم اگر این ویژگی‌ها را در بنده می‌بینید با اراده‌ای آهنین و قدم‌هایی استوار به جریان ندای وحدت لبیک بگوئید تا من نیز با حمایت شما، نماینده‌ای سربلند در مجلسی انقلابی باشم.

روشنفکر گفت: برادران و خواهران من، ایران‌ِ امروز نیازمند ایثار دوباره‌ فرزندان اصیل انقلابی خویش است تا با تشکیل مجلسی انقلابی، خدمت بی‌منت را رواج دهد و عزت به تاراج رفته‌ مردم بازگرداند و بویراحمد و دنا دوباره شکوه و غرور گذشته‌ خویش را بازیابد.

وی ادامه داد: آرایش سیاسی و مدیریتی موجود منجر به افزایش شکاف اقتصادی فقیر و غنی شده است، از هر سه جوان یک نفر بیکارند. این نقیصه تا حد زیادی محصول و معلولِ مدیریتِ آقایان است. در حالی که بخشی مثل کبگیان با وجود هزاران هکتار اراضی زراعی همچنان نابرخوردار است و در چنگال بحران بیکاری و تبعیض گرفتار است.

روشنفکر یادآور شد: از سرمایه‌های انسانی این بخش به درستی و با راستی و به طور عادلانه استفاده نشده و به تقویت محورهای مواصلاتی چون یاسوج_چیتاب و اتصال شهر چیتاب به محور پاتاوه_دهدشت توجه بایسته نشده است، به پتانسیل گردشگری این منطقه بی‌توجهی مضاعف شده است.

وی بیان کرد: برخی از آقایان به جای ریل‌گذاری برای توسعه‌ی این منطقه و سایر مناطق مشابه، مشغول چاه‌کنی در وزارت نفت و توزیع رانت میان نورچشمی‌ها و تکثیر فرصت‌های نابرابر میان اقوام و اقارب خود با رعایت اَلاقربُ فالاقرب و استخدام‌های فله‌ای و اتوبوسی و بستن مردم به ریش برای غفلت از ریشه‌ها هستند. اینان در شهر زندگی می‌کنند اما قبیله‌ای عمل می‌کنند.

روشنفکر با تاکید بر اینکه فساد مالی و تزویر مذهبی و فرصت‌طلبی سیاسی رقبای ندای وحدت‌اند، بیان کرد: نقشه‌ی راه من مبارزه با تفکر داعشی و غارتگری اقتصادی و ماکیاولیسم سیاسی‌ست، من آمده‌ام تا با حلاجان عرصه‌ سیاست که انالحق می‌گویند و توهم خودحق‌پنداری دارند، مبارزه کنم.  
نام:
ایمیل:
* نظر: