به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۹
کد خبر: ۴۶۲۸۱
|
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد؛
وی تصریح کرد: امروز نیز جواب ۱۷۸ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت از بویراحمد، دنا، باشت و کهگیلویه بودند.

خبردنا؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد؛ گفت: شمار جانباختگان کرونایی کهگیلویه و بویراحمد به ۴۸ نفر رسید.

به گزارش "خبردنا"، پرویز یزدان‌پناه افزود: متاسفانه امروز ۲ بیمار ۷۰ و ۹۱ ساله در گچساران بر اثر ابتلا به کویید ۱۹ جان خود را از دست دادند و هر دو دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

وی عنوان کرد: در هفتمین روز از مردادماه؛ ۱۹۰ بیمار مشکوک و یا قطعی مبتلا به کرونا در بخش‌های بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۷۵ بیمار کرونایی قطعی می‌باشند، همچنین ۱۶ بیمار کرونایی در بخش‌های ویژه بستری هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز داشت: تاکنون ۲ هزار و ۳۹۷ نفر بهبود یافته از بیماری کووید-۱۹ داشته ایم.

وی تصریح کرد: امروز نیز جواب ۱۷۸ نمونه را از آزمایشگاه دریافت نمودیم که بیشترین موارد مثبت از بویراحمد، دنا، باشت و کهگیلویه بودند.

دکتر یزدان پناه در ادامه استفاده صاحبان اصناف و فروشندگان از ماسک را ضروری دانست و ادامه داد: رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک توسط فروشندگان علاوه بر تضمین سلامتی خود، خانواده‌ها و مشتریان، باعث تشویق عموم به رعایت توصیه‌های بهداشتی و نهادینه کردن فرهنگ استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌شود.

دبیر ستاد مقابله با کرونای کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنانچه شهروندان و ادارات به خوبی به وظایف خود عمل کنند از سختی و فشار کار بر روی یک نهاد کاسته خواهد شد و قطعاً کادر بهداشت و درمان بیشتر و بهتر می‌توانند بر وظایف خود متمرکز شده و خدمات با کیفیت بالاتری به بیماران و جامعه ارائه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: