به روز شده در: ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۲
کد خبر: ۴۶۳۰۱
|
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
متن زیبا از نوجوان کهگیلویه و بویراحمدی تصورمان از جنگ نرم:
ترکش‌های این جنگ پایین آمدن ارزش پول ملی مملکت است در حدی که قیمت کاغذ اسکناس از ارزش خود آن بیشتر است، بنحوی که انتشار و چاپش هم توجیه اقتصادی ندارد.
خبردنا - رضا قهرمانی فر: خیلی‌ها تصورشان از جنگ با آمریکا، پوشیدن لباس رزم و موضع گرفتن در پشت خاکریز‌ها و بدست گرفتن اسلحه و گوش دادن به نوحه‌های هیجان انگیز و شنیدن صفیر گلوله است.

یک نوستالژی که همه ما با آن آشنا هستیم. اما آن‌ها اشتباه می‌کنند؟!

*واقعیت اینست که همه ما در درون یک جنگ تمام عیار هستیم* منتها تم این جنگ با آن جنگ‌های نوستالژیک که در ذهن داریم فرق دارد، یک چیز تازه ائی است.

اصولا” این جنگی که در آن قرار داریم، سخت افزاری نیست و از همان روزی شروع شد که ترامپ از برجام رفت. آثارش نه با بمباران و ویرانی و شهادت و جراحت، بلکه با «انهدام زیر ساخت اقتصادی» ما رقم خورده.

مجروحان این جنگ میلیون‌ها انسان بالغ هستند که بیکارند و شرمنده خود و خانواده هایشان هستند. آن‌ها حتی نمیدانند با چه سلاحی مجروح شده اند؟!

ویرانی آن به شکل تعطیلی کارخانجات و صنایع و یا ورشکستگی صنعت خود را نشان میدهد.

ترکش‌های این جنگ پایین آمدن ارزش پول ملی مملکت است در حدی که قیمت کاغذ اسکناس از ارزش خود آن بیشتر است، بنحوی که انتشار و چاپش هم توجیه اقتصادی ندارد.

کشته‌های این جنگ، هزاران زن و مرد و کودک هستند که بنیان خانواده شان بخاطر فقر اقتصادی متلاشی شده و طلاق گرفته اند، یا کسانی که از شدت بیکاری و فقر نمیتوانند تشکیل خانواده دهند.

ستون پنجم این جنگ، هزاران رانتخوار و اختلاسگری هستند که با سوء استفاده از قدرت، با انواع روش‌ها از احتکار و قاچاق گرفته تا تقلب و دزدی عین لاشخور‌ها بر جسد بی جان اقتصاد این مملکت و بیت المال و بودجه عمومی ضربه وارد میکنند.

فرماندهان این جنگ، برخلاف جنگ معمولی، نه مثل مردم در جنگند و نه حتی کوچکترین سختی می‌بینند و فقط از دور با تبختر و غرور نعره مبارزه و وعده پیروزی می‌دهند!

بله ما در حال جنگیم یک جنگ تمام عیار، آثار این جنگ، هر چه جلوتر میرویم خود را بیشتر آشکار می‌کند.
اینکه ده درصد جامعه با سرعت پولدارتر و نود درصد جامعه به همان نسبت فقیرتر می‌شوند و این شکاف روزی آنقدر بزرگ می‌شود که پر کردنش به اندازه یک انقلاب و یک جنگ واقعی هزینه فرهنگی اجتماعی و اقتصادی خواهد داشت.

مردم بی نوای این سرزمین سربازان مجروح و موج گرفته‌ای هستند که گیجا گیج دور خود میچرخند و نمیدانند چکار کنند.

بله ما در حال جنگیم و داریم خون می‌دهیم. آیا شما صدای کمانه کردن گلوله‌های این جنگ که از کنار گوشتان میگذرد را می‌شنوید!
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
0
1
تحلیل جالب و منطقی ای بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
0
0
بعضیها هم تصور میکنند جنگ همانند نشانه گیری ماکت دشمن فرضی است ولی نمیدانند که این جنگ مدتهاست شروع شده ومارا بزانو درآورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۹
0
0
عالی .بسیار عالی
موفق باشی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۱
0
0
آفرین
نام:
ایمیل:
* نظر: