به روز شده در: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷
کد خبر: ۴۶۹۲۹
|
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۳
زارع پور خبرداد:‌
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: چالشی که هم اکنون با آن روبه‌رو هستیم ضعف در زیرساخت‌ها برای حضور دانش آموزان در شبکه شاد است.

" هادی زارع پور " در گفت‌وگو با خبردنا اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه برگزاری موفق کنکور در شرایط کرونا یکی از استان‌های موفق بوده و آموزش و پرورش از میان بیش از 22 هزار داوطلب کنکور سراسری، میزبان 14 هزار نفر از این داوطلبین بوده است.

وی با اشاره به اهمیت تصمیم‌ها برای شروع سال تحصیلی و فعالیت مدارس، عنوان کرد: به عقیده بنده مهمترین دستور کار ستاد کرونای استان با توجه به نزدیکی به آغاز سال تحصیلی باید اتخاذ تصمیم‌های لازم برای چگونگی برگزاری کلاس‌های درس در مناطق مختلف باشد.

زارع‌پور اظهار کرد: در سال تحصیلی گذشته بیش از 66 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف در حال تحصیل بوده‌اند که پیش بینی می‌شود این تعداد برای سال تحصیلی99_400 به بیش از 68 هزار دانش آموز در استان برسد.

وی تصریح کرد: باتوجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کمتر از دو هفته دیگر یعنی تا 15 شهریور ماه به آغاز سال تحصیلی جدید زمان باقی مانده است که درخواست داریم که وضعیت شهرستان‌ها و مناطق مختلف سه روز قبل از بازگشایی رسمی مدارس به اداره کل آموزش و پرورش اعلام شود.

زارع پور بیان کرد: برای برگزاری کلاس‌ها در سه وضعیت سفید، زرد و قرمز برنامه‌ریزی‌هایی از سوی ستاد ملی کرونا ابلاغ شده که در وضعیت سفید برگزاری کلاس‌ها بصورت حضوری، در وضعیت زرد 50درصد به صورت حضوری و 50 درصد به صورت مجازی و در وضعیت قرمز برگزاری کلاس‌ها بصورت مجازی و غیر حضوری است.

وی با تاکید بر اینکه چالشی که هم اکنون با آن روبه‌رو هستیم ضعف در زیرساخت‌ها برای حضور دانش آموزان در شبکه شاد است، افزود: در ایام درگیری با کرونا تقریباً 50 درصد از دانش آموزان استان قادر به حضور و دسترسی به شبکه شاد بودند که ازدلایل عمده عدم دسترسی و ضعف زیرساخت‌های اینترنتی یا نداشتن تمکن مالی خانواده‌ها برای فراهم کردن گوشی و تجهیزات برای دانش آموزان بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تقاضا داریم که استانداری و دیگر نهادها یا موسسات خیریه به این مهم ورود کرده و در رفع این دغدغه ما وخانواده‌ها را یاری کنند.

زارع پور به ضرورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر، سپاه و دیگر نهادها برای ضد عفونی نمودن محیط های آموزشی اشاره کرد و گفت: علاوه بر بحث ضدعفونی کردن محیط‌های آموزشی از ضرورت تهیه ماسک و دستکش برای دانش آموزان نیز نباید غافل شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: