به روز شده در: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۱
کد خبر: ۴۷۰۲۴
|
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: طی یک هفته اخیر شاهد رکوردزنی بیماران کرونایی در شهرستان بودیم و پنج تخت اختصاص یافته به این بیماری تکمیل شده است.

خبردنا: محمدطاهر طیب‌زادگان اظهار داشت: ظرفیت تخت‌های بخش آی‌سی‌یو در بیمارستان امام خمینی دهدشت تکمیل شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: طی یک هفته اخیر شاهد رکوردزنی بیماران کرونایی در شهرستان بودیم و پنج تخت اختصاص یافته به این بیماری تکمیل شده است.

وی با بیان اینکه دلایل زیادی برای تشدید کرونا وجود دارد، افزود: شرکت در تجمعات و عدم رعایت پروتکل بهداشتی از علل اصلی است عروسی‌ها و عزاداری‌ها از کنترل خارج شده و تجمعات هر روز بیشتر می‌شود.

طیب‌زادگان گفت: توان سیستم برای بهداشت و درمان برای پاسخگویی تکمیل است بعد از این با شرایط بازگشایی مدارس روبرو خواهیم بود و وضعیت دشوارتر خواهد شد.

این مسئول افزود: سه پزشک مبتلا به کرونا در بیمارستان دهدشت بستری شده‌اند که دو نفر از آنها به خاطر شرایط ریوی در بخش ای سی یو هستند.

وی با ترسناک توصیف کردن وضعیت کرونا در شهرستان تصریح کرد: کادر درمان گرفتار ویروس‌ از نوع شدید شده‌اند حداقل قدرشناسی این است که تقصیر را به گردن حوزه درمان نگذارید.

وی اضافه کرد: روز به روز بر تعداد بیماران سرپایی کرونا افزوده می‌شود به همین علت مرکز کرونا برای ارایه خدمات به بیماران سرپایی راه‌اندازی شده است برای تجهیز کامل نیاز به اعتبار دارد تا حداقل برای یکسال آینده خدمات لازم ارائه شود.

وی با بیان اینکه پایین بودن مرگ و میر ناشی از کرونا نباید باعث دلخوشی شود، گفت: بیماران بدحالی داریم ممکن است هفته‌های آینده مرگ و میر بیشتر شود مصوبات ضمانت اجرایی داشته باشد تا بتوانیم موج را کنترل کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: