به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۳۸۲۳۲
|
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
خبردنا: یکی از مشکلات خرید گوشی های ارزان قیمت توان سخت افزاری پایین آنهاست که اجرای برنامه ها و بازی های جدید را بر روی آنها ناممکن می کند. اما تراشه جدید کوالکوم این مشکل را حل می کند.

کوالکوم تراشه جدیدی به نام اسنپ دراگون ۶۷۵ تولید کرده که از جمله تراشه های سری ۶۰۰ این شرکت است و برخی قابلیت های تراشه های قدرتمند کوالکوم را در خود جای داده است.

تراشه‌ای که گوشی‌های ارزان را قدرتمند می‌کند

یکی از قابلیت های این تراشه بهینه سازی اجرای بازی های ویدئویی است که موجب می شود کاربران حتی در صورت خرید گوشی های ارزان قیمت بتوانند بازی های جدید و سنگین را بر روی آنها اجرا کنند.

کوالکوم می گوید در صورت استفاده از تراشه اسنپ دراگون ۶۷۵ در تولید گوشی های ارزان قیمت مشکلات این گوشی ها در زمینه اجرای بازی های سنگین تا ۹۰ درصد کاهش می یابد.

تراشه یادشده مجهز به یک پردازنده سیگنال های تصویری موسوم به Spectra ۲۵۰L است که از استفاده از حسگرهای حداکثر ۴۸ مگاپیکسلی بر روی دوربین ها، افزوده شدن حالت عکاسی از چهره یا portrait mode به گوشی و زوم اپتیکال ۵x پشتیبانی می کند و همین امر می تواند تولید دوربین های عکاسی قدرتمندتری را برای استفاده در گوشی های ارزان قیمت ممکن کند.

تراشه یادشده هوش مصنوعی قابل توجهی هم دارد که نسبت به تراشه های قبلی تا ۵۰ درصد ارتقا یافته است. این بهینه سازی درک صدای کاربر را تسهیل می کند. انتظار می رود گوشی هایی که با استفاده از این تراشه تولید شوند بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار قیمت داشته باشند، ولی ممکن است این رقم باز هم کاهش یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر: