به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۳۸۲۸۴
|
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
خبردنا: شکارچی حرفه‌ای خودرو‌ها که ۱۲ سال از عمرش را پشت میله‌های زندان سپری کرده و آخرین بار شش ماه قبل از زندان آزاد شده بود، در حالی به دام نیرو‌های کلانتری الهیه مشهد افتاد که بررسی‌های مقدماتی و اموال کشف شده از وی نشان می‌دهد راز سرقت‌های زیادی از اموال داخل خودرو‌ها فاش خواهد شد.


معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد روز گذشته در حالی که دستورات ویژه‌ای برای پیگیری پرونده این سارق حرفه‌ای و کشف سرقت‌های احتمالی دیگر وی صادر می‌کرد، به تشریح ماجرای دستگیری این متهم پرداخت و در گفت و گویی اختصاصی به خراسان گفت: در پی افزایش سرقت‌های خرد و به ویژه سرقت باتری واموال داخل خودرو، دستورات ویژه‌ای برای دستگیری عامل یا عاملان این سرقت‌ها به نیرو‌های انتظامی صادر شد تا آن‌ها با به کارگیری همه امکانات موجود و همچنین ایجاد گشت‌های محسوس و نامحسوس در حوزه‌های استحفاظی به ردیابی و شناسایی عوامل این گونه سرقت‌ها بپردازند.

شکارچی خودرو در دام پلیس

شکارچی خودرو در دام پلیس

شکارچی خودرو در دام پلیس


قاضی سیدهادی شریعت یار افزود: در همین زمینه گروه‌های تخصصی از نیرو‌های انتظامی وارد عمل شدند و تلاش گسترده‌ای را آغاز کردند. این مقام قضایی تصریح کرد: در حالی که گروه ویژه کلانتری الهیه مشهد از ظرفیت پلیس‌های افتخاری نیز برای کنترل حوزه استحفاظی استفاده کرده بودند، ظهر روز گذشته به یک دستگاه پراید در اطراف یکی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی در خیابان صمدیه مشکوک شدند که به طور غیرمتعارف مقابل یک خودروی پراید دیگر متوقف شده بود. قاضی شریعت یار اضافه کرد: بررسی‌های نامحسوس نیرو‌های گشت کلانتری نشان می‌داد که کاپوت یکی از خودرو‌ها بالاست و جوانی که هراسان اطرافش را می‌پایید در کنار خودرو‌ها رفتار مشکوکی دارد. آن جوان در یک لحظه با دیدن ماموران انتظامی، خودرو را رها کرد و از محل گریخت. سرپرست مجتمع قضایی شهید کامیاب مشهد خاطرنشان کرد: نیرو‌های انتظامی بلافاصله وارد یکی دیگر از خیابان‌های اطراف شدند و جوان فراری را پس از محاصره دستگیر کردند.

این جوان که حدود ۴۰ سال دارد، ابتدا خود را راننده یکی از آژانس‌های اینترنتی معرفی کرد و مدعی شد که ماموران او را به اشتباه دستگیر کرده اند، اما وقتی خودروی پراید وی مورد بازرسی قرار گرفت، رنگ از چهره متهم پرید چرا که یک عدد باتری خودرو به همراه ۲۰ بست فلزی باتری که سیم‌های آن با تیغ یا انبردست به تازگی بریده شده بود به همراه آچار شاه کلید و همچنین سیم مفتولی مخصوص باز کردن در خودرو‌ها از داخل آن کشف و ضبط شد. وی تصریح کرد: در ادامه بازرسی همچنین آلات و ادوات استعمال مواد مخدر، تعدادی گواهی نامه، انواع کارت شناسایی، لوازم و ابزار مخصوص سرقت، کارت‌های سوخت و ... نیز از جاساز‌های خودروی وی به دست آمد که نشان می‌داد فرد دستگیر شده از خلافکاران حرفه‌ای است بنابراین متهم ۴۰ ساله که «ر-خ» نام دارد به کلانتری الهیه مشهد انتقال یافت و مورد بازجویی قرار گرفت.

قاضی سیدهادی شریعت یار ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع و تعداد زیاد سرقت از داخل خودرو‌ها در اطراف دانشگاه‌های منطقه الهیه، دستور بازرسی منزل و مخفیگاه متهم نیز صادر شد که نیرو‌های انتظامی به سرپرستی سرهنگ توفیق حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه) با وجود آن که متهم نشانی‌های اشتباه ارائه می‌داد با استفاده از شگرد‌های پلیسی موفق شدند منزل وی را شناسایی و بازرسی کنند که در نتیجه هشت ضبط و پخش خودرو به همراه تعدادی فلش مموری و انواع باند‌های بزرگ و کوچک خودرو نیز کشف شد.

وی گفت: بررسی‌های مقدماتی ماموران زبده دایره تجسس کلانتری الهیه بیانگر آن است که متهم ۱۲ سال از عمر خود را با عناوین اتهامی سرقت، مواد مخدر و ... در زندان گذرانده و حدود شش ماه قبل از زندان آزاد شده است.

قاضی شریعت یار با قدردانی از سرهنگ آقابیگی (فرمانده انتظامی مشهد) و سرهنگ حاجی زاده (رئیس کلانتری الهیه) برای انجام عملیات ویژه و تشکیل گروه‌های تخصصی مبارزه با سرقت تاکید کرد: بازجویی از متهم دستگیر شده برای کشف سرقت‌های وی و شناسایی دیگر همدستانش همچنان با صدور قرار قانونی ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: