به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۳۸۲۸۵
|
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۹
خبردنا: جمشید تقی زاده در دومین جشنواره ورزشی بازنشستگان کشوری که روز چهارشنبه برگزار شد، افزود: سامانه‌ای در صندوق بازنشستگی ایجاد شده تا چنانچه استخدامی در این صندوق انجام شود از میان فرزندان بازنشستگان باشد و از ثبت نام‌های صورت گرفته مشخص شد که بیش از ۲۵۰ فرزند بازنشستگان دارای مدرک دکتری و ۸۰ نفر نیز فوق لیسانس دارند.

وی افزود: به بازنشستگان قول می‌دهم تا در صورت استخدام، فرزندان آن‌ها با صندوق مشغول بکار شوند چرا که حق آنهاست.

تقی زاده در خصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز گفت: سعی ما این است که دولت برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین لایحه‌ای بیاورد تا هر خدمت و حقوقی که به افراد شاغل داده می‌شود شامل حال بازنشستگان نیز باشد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوریگفت: با توجه به اینکه ورزش باعث افزایش امید به زندگی بازنشستگان می‌شود ما در راستای برگزاری مسابقات و جشنواره‌های ورزشی بازنشستگان اقدام می‌کنیم و این کار را ادامه می‌دهنیم.

وی از وزیر ورزش درخواست کرد تا فدراسیون ورزش‌های بازنشستگان کشوری را ایجاد کند تا بتوانیم همانند ورزش کارگری که فدراسیون دارند ما نیز ورزش بازنشستگان کشوری را زیر نظر باشگاه‌های بزرگ کشور انجام دهیم و این افراد نیز بتوانند در مسابقات داخلی و بین المللی شرکت کنند.

تقی زاده گفت: با توجه به این تا ۳۰ سال آینده یک سوم جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند به همین دلیل قصد داریم مجموعه‌های ورزشی را خاص بازنشستگان تشکیل دهیم به طوری که از مالیات و شرکت‌ها در جهت ایجاد باشگاه‌های ورزشی در مجموعه‌های دهکده‌های سلامت ایجادکنیم.

وی با اشاره به اینکه ۶ هزار نفر مسابقات را انجام داده اند گفت: از میان آن‌ها ۴۵۵ بازنشسته به مرحله نهایی رسیدند که امروز نفرات اول تقدیر می‌شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین در خصوص وضعیت درمانی بازنشستگان کشور نیز اظهار داشت: تمام تلاش و هدف ما و اعضای هیئت مدیره این است که خدمات درمانی ویژه‌ای را به بهترین نحو به بازنشستگان ارائه دهیم.


نام:
ایمیل:
* نظر: