به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۳۸۳۲۶
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
خبردنا: معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: گرد و غبار عربی میزان آلودگی هوای استان را در وضعیت اضطرار قرار داد بطوریکه این مقدار در مهران به 28 برابر حد مجاز رسیده است..

علی طاهر سارایی اظهار داشت: توده گرد و غبار که دیشب و از طرف بیابان های عراق و سوریه وارد استان ایلام شده میزان غلظت آن بسیار بالا است.

وی افزود: هم اکنون میزان غلظت گرد و غبار در شهرستان مهران 28 و ایوان 24 برابر حد مجاز گزارش شده در حالی که این روند دیشب برای این 2 شهرستان تا 30 برابر حد مجاز نیز رسید.

سارایی یادآور شد: طبق پایش ایستگاه های سنجش آلودگی، در حال حاضر غلظت آلودگی ناشی از گرد و غبار در شهرستان های ایلام، سیروان، سرابله، ملکشاهی نیز 10 برابر حد مجاز گزارش و ثبت شده است.

وی گفت: روند غلظت این توده کاهشی است و به تدریج تا ظهر امروز از میزان آن کاهش یافته و تا عصر امروز به طور کامل از استان ایلام خارج خواهد شد.

بر اساس آمار ایستگاه هواشناسی مستقر در فرودگاه ایلام میزان دید افقی در شهرستان های مهران 500 متر، سرابله 800 متر، ایلام یک هزار و 400 متر، لومار 300 متر، ایوان و آبدانان چهارکیلومتر و دهلران 6 کیلومتر گزارش و ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، غلظت بسیار بالای گرد و غبار امروز باعث تعطیلی مدارس شهرستان های ایوان و مهران شد.

از ابتدای سال جاری تاکنون در استان ایلام 74 روز آلوده ناشی از گرد و غبار را پشت سر گذاشته است.

میزان استاندارد آلودگی هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است.

نام:
ایمیل:
* نظر: