به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۳۸۳۷۸
|
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
خبردنا: سلبریتی امریکایی حاضر نشد در فیلمی که پول آن را «محمد بن سلمان» داده بود بازی کند، اینجا هم فلان بازیگر دم از مردم می‌زند، اما از متهم اختلاس صندوق فرهنگیان دستمزد چندبرابری می‌گیرد!

حمله خارج از عرف روزنامه جوان به مهناز افشار

«اسکارلت جوهانسون» ستاره هالیوود که قرار بود در فیلمی بیوگرافیکال به کارگردانی «ریدلی اسکات» در نقش «لینزی آداریو» عکاس خبری برنده جایزه پولیتزر بازی کند، وقتی فهمید که یکی از سرمایه‌گذاران این فیلم بن سلمان ولیعهد سعودی است، از بازی در آن کناره‌گیری کرد.

جوهانسون که قبل از ماجرا‌های مربوط به قتل جمال خاشقجی متوجه علاقه محمد بن سلمان در سرمایه‌گذاری روی فیلم جدیدش شده در صحبت‌هایی به آداریو گفته که حاضر نیست در فیلمی شرکت کند که پادشاه عربستان سرمایه‌گذاری‌اش را بر عهده دارد.

در کشور ما نیز برخی بازیگران سینما ضمن انتقاد از دستگاه‌های دولتی، دم از حقوق مردم می‌زنند، اما در عمل می‌بینیم که در حالت بهتر از ارگان‌های دولتی و در موارد بدتر نیز از متهمان اختلاس‌هایی از جنس اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان یا آقازادگان سیاسی یا بانکی ورود کرده به سینما، دستمزد‌های نجومی دریافت کرده‌اند.

هر اندازه که سلبریتی‌های هالیوودی (به عنوان رهبران و الگو‌های بدون، چون و چرای سلبریتی‌های فیک وطنی) سعی می‌کنند با اقدامات واقعی خودشان را در وهله اول به کشور و مردم‌شان وفادار نشان بدهند، عده‌ای از سلبریتی‌های داخلی برای ترند شدن یا حتی دیده شدن به اقداماتی دست می‌زنند که بیشتر بی‌سوادی‌شان را ثابت می‌کند تا روحیه وطن‌پرستی و نوع‌دوستی‌شان را، مثلاً مهناز افشار طی یکی دو روز گذشته و در مقابل شعار اربعینی امسال که مدتی ا‌ست کاربران فضای مجازی با هشتگ «حب‌الحسین یجمعنا» به استقبال این مراسم عظیم رفته‌اند، می‌نویسد: «.. حب الایران یجمعنا».

البته کاربران توئیتر با یکی دو جمله، کیفیت واقعی وطن‌پرستی این بازیگر سینما را که مدتی است تلاش می‌کند خودش را شخص باسواد و روشنفکری نشان بدهد، اینگونه نمایش داده‌اند: حب‌الایران یجمعنا...، فی تورنتو حول حالنا و فی فرنگ (آلمان) زایماننا».

در حالی که اسکارلت جوهانسون بازیگر هالیوودی به خاطر رفتار متوحشانه نسبت به زنان عربستان و برافروختن آتش جنگ علیه مردم یمن از بازی در اثری که ولیعهد سعودی سرمایه‌گذارش است انصراف می‌دهد، برخی از سلبریتی‌های وطنی با هر عنوانی ولو بی‌خانمان شدن مردم زلزله‌زده کرمانشاه از ملت پول می‌گیرند و در حساب‌هایشان ذخیره روز مبادا می‌کنند، چه اینکه مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه می‌گوید: «سلبریتی‌ها یک واحد هم نساختند!»

نام:
ایمیل:
* نظر: