به روز شده در: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲
کد خبر: ۴۱۱۷۱
|
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
خبردنا: رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت:

سال گذشته در این ایام وضعیت بدی بر اقتصاد کشورمان حاکم شده بود. دولت آمریکا و متحدین منطقه‌ای آن با شروع جنگ تمام عیار اقتصادی و راه انداختن ماشین جنگ روانی و تبلیغاتی در اندیشه فروپاشی کشور از طریق اقتصاد و با ابزار سقوط ارزش پول ملی و نهایتا ایجاد هرج و مرج در سراسر کشور بودند.

خداوند متعال را شاکرم باهدایت و حمایت‌های مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم و سران قوا و از همه مهمتر، مقاومت و همراهی تحسین برانگیز مردم عزیز، تدابیر و اقدامات بانک مرکزی و برنامه منسجمی که در این راستا تنظیم کردیم، با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها توانستیم با یکی از پیچیده‌ترین و بیسابقه‌ترین تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی و پولی با قدرت مقابله کرده و ثبات و آرامش را به بازار ارز و سایر بازار‌ها برگردانیم. امروز درست نسبت به یکسال پیش، پول ملی ۴۰ درصد تقویت شده و رشد تورم مهارگشته و طلیعه رشد اقتصادی آشکار شده است.

مردم عزیز خصوصا اقشار با درآمد‌های پایین و حقوق ثابت سختی زیادی را تحمل کرده و می‌کنند. لیکن این روز‌ها طلیعه پیروزی مقاومت مردم بیش از همیشه آشکار شده است. آنچه من و همکارانم را به ادامه این مسیر هر روز مصمم‌تر می‌کند امید به بهبود شرایط زندگی و رفاهی اقشار آسیب دیده از فشار تحریم‌ها و تلاش جدی مسئولین برای خدمت بهتر به مردم عزیز کشورمان است.

همتی: پول ملی ۴۰ درصد تقویت و تورم مهار شد

نام:
ایمیل:
* نظر: