به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۱۲۸۸
|
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
واکنش شهردار سابق سی سخت به اظهارات یکی از اعضای شورای شهر:
در پایان متذکر می‌گردم به زعم اینجانب وقت و انرژی مسئولین شهر مخصوصاً شورای محترم شهر می بایست بیشتر از بازی با آبروی کسانی که هدفشان خدمت به مردم بود و در حال حاضر دستشان از تریبونهای موجود و در دسترس شورای شهر کوتاه است مصروف حل مسائل و مشکلات شهر و شهرداری گردد.
به گزارش خبردنا،در پی انتشار خبری مبنی بر 60 میلیون پول ناهار همایش شورای شهر!،محمدحسینی شهردار سابق سی‌سخت در جوابیه‌ای آورده است: در پی اظهارات احدی از اعضای شورای شهر در جلسه عمومی تاریخ ۱۸ مهر ۹۸ مبنی بر هزینه ۶۰ میلیون تومانی ناهار در همایش سال ۹۵ شهرداری به نام همایش توسعه شهر سی‌سخت بدین وسیله مواردی را در جهت تنویر افکار عمومی به عرض می‌رساند

الف: در سال ۹۵ با توجه به نامگذاری سال به نام سال( اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل) از طرف مقام معظم رهبری، بنا به پیشنهاد شهرداری و تعدادی از نخبگان شهر به شورای شهر طرح برگزاری همایش اقدام و عمل در توسعه شهر سی سخت به تصویب شورای محترم شهر رسید.
هدف از برگزاری این همایش به شرح زیر بود: 1-تهیه اطلاعات لازم و تکمیلی جهت تدوین برنامه پنج ساله و چشم انداز بیست ساله شهر که بر اساس ماده ۱۵ قانون نوسازی و عمران کشور یکی از ملزومات اساسی توسعه هر شهر می‌باشد.

۲-ایجاد ارتباط موثر و مناسب با شخصیت‌های تاثیرگذار جهت اخذ کمک از آنها برای پیشرفت و توسعه شهر و کمک به شهرداری با توجه به مشکلات عدیده شهرداری از جمله تعویق ۱۲ ماهه حقوق پرسنل و سایر بدهکاری‌ها.

این همایش به همت شهرداری و شورای شهر سی سخت توسط یکی از جوانان شهر به نحو شایسته‌ای برگزار گردید بگونه‌ای که آوازه آن تا خارج از استان هم رفت.بازخورد حاصل شده از این همایش نیز به شرح زیر بود:

۱-تهیه ی خوراک مناسب جهت تدوین برنامه‌های میان مدت و بلندمدت توسعه شهر با جلب آرای نخبگان و تحصیل کردگان شهر در کارگروه‌های پنجگانه. لازم به ذکر است در سال ۹۵ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعتباری جهت تدوین برنامه های توسعه شهرهای ۱۷گانه استان مصوب نمود که قریب ۵۰ درصد این اعتبار به شهرداری سی سخت رسید.

۲-  ایجاد ذهنیت مثبت در مورد شهرداری سی سخت در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بگونه ای که اعتبارات تخصیصی به شهرداری سی سخت تنها در سال ۹۵ و ۹۶ بیش از مجموع اعتبارات ۶ سال گذشته شهرداری بود. اسناد این ادعا در سامانه بودجه و اعتبارات سازمان شهرداریها موجود می‌باشد.

۳-اخذ کمک و مشاوره از شخصیتهای علمی، سیاسی و اجتماعی در سطح استانی و ملی جهت استفاده حداکثری از پتانسیل‌های موجود برای پیشرفت شهر. لازم به توضیح است شخصیتهای دعوت شده در حال حاضر معاون وزیر، عضو شورای پایتخت، نماینده مجلس، رهبر جریان سیاسی حاکم دولت در استان، مدیرعامل موسسات فرهنگی ملی، عضو هیات علمی و.... می‌باشند که هنوز هم آمادگی لازم را برای کمک به مسئولان شهر دارند.

ب: کل هزینه برگزاری همایش شامل هزینه‌های ایاب و ذهاب مدعوین، بلیط سفر مدعوین از تهران به شیراز، غذا، هدایای تهیه شده برای تجلیل از شهرداران سابق و ارائه به میهمانان، مجری، برنامه های فرهنگ و هنری و....مبلغ نزدیک به ۵۳ میلیون تومان شد که پرداخت کامل این هزینه ها بیش از یک سال طول کشید.

توضیح اینکه شهرداری در زمان برگزاری همایش هنوز از سازمان شهرداریها و هیچ جای دیگری وام دریافت نکرده بود.

در پایان متذکر می‌گردم به زعم اینجانب وقت و انرژی مسئولین شهر مخصوصاً شورای محترم شهر می بایست بیشتر از بازی با آبروی کسانی که هدفشان خدمت به مردم بود و در حال حاضر دستشان از تریبون های موجود و در دسترس شورای شهر کوتاه است مصروف حل مسائل و مشکلات شهر و شهرداری گردد.

نام:
ایمیل:
* نظر: