به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۱۳۱۳
|
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
در آئینی:
طی مراسمی با حضور مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد و مسئولین قضایی شهرستان کهگیلویه، رئیس زندان دهدشت مرکز این شهرستان معرفی شد.
طی حکمی از سوی مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان کهگیلویه و بویراحمد محمد کریم سخنگو بعنوان رئیس زندان دهدشت معرفی و از خدمات هدایت اله بازگیر رئیس پیشین این زندان قدردانی شد.

به گزارش خبردنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی در آئینی و با حضور اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان، روشندل دادستان دهدشت، احمدی رئیس دادگستری چرام، حسینی دادستان باشت، طاهری قاضی ناظر زندان و جمعی از مسئولین انتظامی و اجرایی محمدکریم سخنگو بعنوان رئیس زندان شهرستان دهدشت منصوب و معرفی و از خدمات هدایت اله بازگیر قدردانی شد.
مدیرکل زندان های استان کهگیلویه و بویراحمد در این آئین با اشاره به در پیش بودن اربعین حسینی اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) و واقعه خونین کربلا به همه انسان های عالم درس آزادگی و حق گرایی را داده و خوشبختانه خیل جمعیت شرکت کننده در این مراسم از اقصی نقاط جهان بیاگر این واقعیت است که حق همیشه پیروز، ماندگار و جاودانه خواهد بود و این پیاده روی اربعین نماد شور و شعور و ثمره عاشوراست چرا که حرکت در این مسیر هجرت از خود به سوی حجت خدا و سپس پرواز از خودخواهی به خدا خواهی و نهایتاً بمعنای حق خواهی و حق طلبی است.


وی مسئولیت در نظام اسلامی در هر رتبه و مرتبه اداری را امانت توصیف کرد و اظهار داشت: امیرالمومنین علی(ع) در نامه ای به اشعث بن قیس استاندار آذربایجان مسئولیت را امانت دانسته و می فرماید(إِنَّ عَمَلَكَ لَيْسَ لَكَ بِطُعْمَةٍ وَ لَكِنَّهُ فِي عُنُقِكَ أَمَانَةٌ) یعنی کاری که بر عهده توست، طعمه ای برایت نیست بلکه امانتی است بر گردنت با این وصف همه مسئولیم تا از اموال، امکانات، حقوق، حدود، حیثیت و شرافت مردم حفاظت و پاسداری کنم و فراموش نکنیم که در منظر علی(ع) بزرگترین خیانت، خیانت به امت و تعدی به امانت است.


جمیاری، شأن کارگزار و کارمند و مسئول در نظام اسلامی را خدمتگزاری بی منت و نوکری مردم بعنوان صاحبان انقلاب و ولی نعمتان دانست و اظهار امیدواری کرد تا در انجام وظایف و تکالیف با تمام وجود در خدمت مردم و گره گشایی از کار آنان بود. مدیرکل زندان های استان در ادامه مهمتری مأموریت سازمان زندان ها را در سه محور خلاصه کرد و افزود: اقدامات تأمینی یعنی مراقبت و مواظت تام و تمام از زندانیان و مراکز در اختیار، اقدامات تربیتی یعنی ایجاد فضا و بستر مناسب جهت اصلاح و تربیت زندانیان از طریق انجام کارهای فرهنگی، هنری، آموزشی، ورزشی، روانشناختی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و … و اقدامات حمایتی با بهره گیری از ظرفیت ستاد دیه، انجمن های حمایت و مرکز مراقبت پس از خروج بعنوان حلقه های اصلی و متصلی هستند که با اجرای دقیق آن چرخه باز اجتماعی شدن زندانیان میسر خواهد شد و در اینصورت می توان گفت که ما در انجام وظایف و تکالیف موفق بوده ایم.


عضو شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به سیاست های دستگاه قضا در دوره تحول از مسئولین قضایی خواست تا در بحث اعطای تسهیلات و استفاده از ظرفیت قوانین و دستورالعمل ها در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندانیان خصوصاً جرائم غیرعمد و علی الخصوص محکومین مهریه همکاری و همراهی بیشتری را با مجموعه زندان ها داشته باشند.


روشندل دادستان شهرستان کهگیلویه نیز در این آئین، کار زندانبانی را کاری سخت و پر استرس دانست و اظهار داشت: شرایط ایجاب می کند که دوره های آموزشی ضمن خدمت برای کارکنان زندان برگزار شود تا آنان با جدیدترین قوانین و اصول زندانبانی آشنا شده و در کار به آن عمل کنند.

دادستان شهرستان کهگیلویه تعهد خدمتی، آشنایی و تسلط به کار، دلسوزی و اقتدار و صلابت همراه با سلامت نفس و پیگیر امورات بودن را از جمله شاخصه های یک کارمند و مدیر خوب توصیف و اضافه کرد: خوشبختانه مسئولین قضایی و امنیتی انتظامی شهرستان با تعامل و همفکری به دنبال برقراری نظم و آرامش در جامعه هستند و مجموعه زندان هم می تواند در این دایره با نگهداری و مراقبت و نیز اصلاح مجرمین نقش خوبی را ایفاء کند.

این مقام قضایی به زندانیان توصیه کرد تا از امکانات و فضای موجود و برنامه های اصلاحی تربیتی زندان استفاده کرده و ضمن یادگیری حرف و فنون، قرآن و نماز با معنویات انس بگیرند و خود را برای آزادی آماده کنند و مطمئن باشید که هم مسئولین قضایی و هم مسئولین زندان ها از تمام ظرفیت های قانونی برای کمک به شما استفاده کرده و البته خود شما هم باید به خودتان کمک کنید.

در ادامه این آئین، با تجلیل و قدردانی از خدمات هدایت اله بازگیر رئیس پیشین زندان، محمدکریم سخنگو بعنوان رئیس جدید زندان دهدشت معرفی شد.


انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۴
0
0
ما که خیلی ذوق زده شدیم با این خبر بسیار مهم وسرنوشت سازست یقینا قیمت پیاز و سیب زمینی نصف میشه
نام:
ایمیل:
* نظر: