به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۱۳۲۲
|
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۷
صمیمی دوست ابراز کرد: این نشست بنا به دستور ویژه استاندار و در راستای رفع مشکلات این دو طرح تولیدی تشکیل شد.
خبردنا:  نشست بررسی دو طرح دانش بنیان استان به ریاست سید حشمت الله صمیمی دوست معاون اقتصادی استاندار و با حضور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و رئیس جهاد دانشگاهی برگزار شد.
 
به گزارش"خبردنا"، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این دو طرح دانش بنیان با حجم سرمایه گذاری  7.5 میلیارد تومان تا 16 ماه آینده در گچساران به بهره برداری می رسند.
 
صمیمی دوست در این نشست اظهار داشت: طرح های دانش بنیان تولید آفت کش های گیاهی و طرح تولید داروهای دامی با منشاء گیاهی جزو ۳۱ طرح فناورانه مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری بوده که تسهیلات مورد نظر از سوی صندوق توسعه ملی به این طرح ها اختصاص یافته است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اجرایی شدن این طرح ها در شهرستان گچساران خبر داد.
 
وی هزینه سرمایه گذاری در طرح دانش بنیان تولید آفت کش های گیاهی را ۲ میلیارد تومان برشمرد و افزود: ظرفیت تولید طرح ۱۰۰ تن در سال است و زمینه اشتغال ۲۰نفر را به صورت مستقیم ایجاد می کند.
 
صمیمی دوست میزان سرمایه گذاری طرح تولید داروهای دامی با منشاء گیاهی را ۵.۵ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ۴.۵ میلیارد تومان از این میزان سرمایه گذاری از محل صندوق توسعه ملی تامین و یک میلیارد تومان دیگر از محل کمک های استانی (محل اوراق اسناد خزانه سال ۹۷) توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی تامین و تخصیص یافته است.
 
وی ظرفیت تولید این واحد در سال را ۶۰ تن برشمرد و افزود: این طرح زمینه اشتغال ۲۰ نفر را به صورت مستقیم ایجاد کرده است.
 
معاون استاندار با اشاره به اینکه مجری این طرح ها جهاد دانشگاهی است، اظهار داشت: با اجرای طرح دانش بنیان تولید آفت کش های گیاهی، مصرف آنتی بیوتیک های شیمیایی از مدار خارج می شود.
 
صمیمی دوست همچنین خاطرنشان کرد: اجرای این طرح به تولید گوشت سبز در کشور و استان کمک خواهد کرد و دیگر مردم نباید به خاطر مصرف گوشت سفید و قرمز نگران باشند.
 
وی با تاکید بر اینکه این دو طرح نمونه داخلی در کشور ندارند، تصریح کرد: این طرح ها تا ۱۶ ماه آینده به بهره برداری می رسند.
 
صمیمی دوست ابراز کرد: این نشست بنا به دستور ویژه استاندار و در راستای رفع مشکلات این دو طرح تولیدی تشکیل شد.

وی بیان کرد: باتوجه به کمبود زمین جهت اجرای این طرح ها، شرکت شهرک های صنعتی قطعه زمینی به مساحت ۵ هزارمترمربع از زمین های باز پس گیری که سرمایه گذار در طول ۲۰ سال گذشته توان اجرای طرح در آن را نداشت، در اختیار متقاضی این طرح ها قرار داده است.
 
صمیمی دوست گفت: با دستور ویژه استاندار به  شرکت شهرک های صنعتی مبنی بر استفاده بهینه از زمین های بلااستفاده در شهرک های صنعتی، شرکت شهرک های صنعتی ساماندهی در خصوص زمین هایی که متقاضی توان اجرای طرح در آنها را ندارد را در دستور کار قرار داده است.
 
وی ضمن تقدیر از عملکرد مطلوب مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی در این راستا، عنوان کرد: تمام تخفیفات لازم به سرمایه گذار از طریق شرکت شهرک های صنعتی ارائه می شود
نام:
ایمیل:
* نظر: