به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۱۳۶۴
|
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد:
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۱۲۵ درصدی تلفات ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در این استان خبر داد.
به گزارش خبردنا، کامروز امینی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال 330 جسد به پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد ارجاع داده شده از این تعداد 27 جسد مربوط به فوت ناشی از سوءمصرف مواد مخدر بود.

وی از افزایش 125 درصدی فوت ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در استان در 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: در مدت مشابه سال گذشته 12 مورد فوت ناشی از سوءمصرف مواد مخدر داشتیم که امسال این آمار به 27 نفر رسید.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه فوت ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در استان رشد نگران‌کننده‌ای داشته است، گفت: از 27 فوت ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در استان، 21 نفر آقا و 6 نفر خانم بودند.

امینی همچنین از افزایش نگران‌کننده‌ آمار غرق‌شدگی‌ها در استان در 6 ماهه نخست امسال خبر داد و عنوان کرد: در این مدت 23 مورد غرق‌شدگی در استان داشتیم که از این تعداد 19 نفر آقا و چهار مورد خانم بودند، این در حالی است که سال گذشته تنها 6 مورد غرق‌شدگی در استان داشتیم.

وی فوتی‌های ناشی از حوادث کار را از دیگر آمارهای افزایشی در سال 98 عنوان و بیان کرد: در 6 ماهه نخست امسال 6 مورد فوتی ناشی از حادثه کار در استان داشتیم که این آمار در سال گذشته تنها دو مورد بود.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد به آمار مصدومین ناشی از حوادث کار اشاره داشت و ابراز کرد: در 6 ماهه نخست امسال پرونده 191 مصدوم ناشی از حوادث کار در پزشکی قانونی استان تشکیل شد که از این تعداد 185 پرونده مربوط به آقایان و 6 پرونده مربوط به خانم‌ها بود و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 5.4 درصدی را شاهد بودیم.

امینی به مصدومین ناشی از سلاح گرم در 6 ماهه نخست امسال اشاره داشت و بیان کرد: 13 مورد پرونده در این زمینه داشتیم که 11 مورد مربوط به آقایان و دو مورد مربوط به خانم‌ها بود. 

نام:
ایمیل:
* نظر: