به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۱۳۷۳
|
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
وی گفت: پرداخت حقوق این نیروهای مازاد که در دوران ریاست قبلی پرداخت نشد درصورت صدور حکم قضایی توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پرداخت خواهد شد.
خبردنا؛ بعد از کش و قوس‌های فراوان و با تصمیم شورای تامین و سازمان بازرسی استان کهگیلویه و بویراحمد، حدود ۲۵۰ نیروی مازاد مراکز بهداشتی این استان که در سال های ۹۵ تا ۹۷ به این مراکز و بدون حضور در هیچ آزمونی بکار گرفته شده بودند کنار گذاشته شدند.

به گزارش "خبردنا"، بکارگیری این نیروهای بدون ضابطه سبب ناراحتی و اعتراضات گسترده ای در بین مردم استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهرهای یاسوج و دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در ماه‌های اخیر شده بود.

معاون مدیریت و توسعه منابع دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تصمیم سازمان بازرسی و بعد از بررسی‌های زیاد توسط شورای تامین، موضوع نیروهای شرکتی بیمارستان شهید جلیل یاسوج، بیمارستان بی بی حکیمه(ع) گچساران و شبکه بهداشت و درمان باشت تعیین تکلیف شد.

جلال پوران‌فرد با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تعداد زیادی نیرو بدون آزمون در بیمارستان‌های شهید جلیل یاسوج، بی بی حکیمه(ع) گچساران و شبکه بهداشت و درمان به صورت شرکتی بکار گرفته شدند، خاطرنشان کرد: حتی بسیاری از این افراد بدون پرداخت بیمه و دریافت حقوق مشغول فعالیت بودند.

وی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر موضوع تعیین تکلیف این نیروها به جد در دستور کار مسئولان و متولیان امر از جمله سازمان بازرسی قرار گرفته بود ، ادامه داد: بررسی این مسئله در دستور کار شورای تامین قرار گرفت و در نهایت تصمیم به بکارگیری هرگونه نیرو با آزمون شد.

پوران‌فرد با تاکید بر اینکه بکارگیری این نیروها در گذشته انجام شده است، بیان کرد: دکتر پرویز یزدان‌پناه در بکارگیری و مسائل پیش آمده بعد از فعالیت این نیروها نقشی نداشته است و اتفاقا وی خواستار ادامه فعالیت این افراد بود که با مخالفت متولیان امر قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از این نیروها غیر نیاز بوده است، تصریح کرد: در نشستی با حضور مسئولان و متولیان امر،  یزدان‌پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خواستار برگزاری آزمون در بین همین نیروها بودند که این درخواست سرپرست دانشگاه مورد موافقت قرار نگرفت.

پوران فرد اظهار داشت: سعی می‌کنیم در کمترین زمان ممکن آزمون بکارگیری نیروهای مورد نیاز این مراکز را برگزار کنیم تا در یک فضای رقابتی این افراد بکار گرفته شوند.

وی با بیان اینکه تمام نیروهایی که در قالب مجوز بکار گرفته شده‌اند حقوق و بیمه آنان پرداخت می‌شود، ادامه داد: بنا به تصمیم متولیان امر برای بکارگیری نیروهای مورد نیاز مطابق با ضوابط استخدامی و مجوز صادر شده از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اقدام می‌شود و تلاش می‌کنیم در برگزاری آزمون جدید امتیازهایی برای این افراد در نظر گرفته می شود.

 این مسئول دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: به تمامی نیروهای بکارگرفته اعلان شده که دیگر در محل های کار سابق خود حضور پیدا نکنند و اگر دوست داشتند می توانند در آزمون ورودی نامنویسی کنند.

پورانفرد افزود: مطالبات این نیروها که تاکنون بدلیل ضابطه مند نبودن بکارگیری آنان پرداخت نشده بیش از سه میلیارد تومان بوده و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نمی تواند آن را براساس قانون پرداخت کند.

وی گفت: پرداخت حقوق این نیروهای مازاد که در دوران ریاست قبلی پرداخت نشد  درصورت صدور حکم قضایی  توسط دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پرداخت خواهد شد.

پوران فرد تاکید کرد که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تلاش خواهند کرد آزمون بکارگیری نیروهای مراکز بهداشتی این استان را در فرایند قانونی طی ماه‌های آینده برگزار کنند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
چرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
0
0
چرا بکارگیری غیرقانونی نیرو در شبکه بهداشت چرام بررسی نشد
خبر دنا به عنوان یک رسانه مستقل خواهشا پیگیری کنید
نام:
ایمیل:
* نظر: