به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۲۶۲۹
|
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان:
دادستان عمومی و انقلاب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد از رسانه ها خواست در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی رسالت پیامبرگونه خود را بجا آورده و آلوده پول های کثیف نشوند.
به گزارش خبردنا، " سیدعلی ملک حسینی " در نشستی با رسانه ها گفت: رسانه ای که می خواهد در تراز انقلاب اسلامی باشد و می خواهد برای مردم خدمت کند باید با خلوص نیت کار کرده و حواسش باشد که به زنگارها، پول های کثیف و انحرافات سیاسی آلوده نشود. 

وی با تشریح وظایف رسانه ها در انتخابات امسال، اظهارداشت: رسانه ها باید با مردم صداقت داشته تا بتوانند وحدت و هم افزایی نموده و از سویی بتوانند قدرت اقناع عمومی را در خود بالا برده و مخلصانه عمل بکند.

رسانه ها از ایجاد فضای تخریب و تهمت جلوگیری کنند

این مقام قضایی گفت: رسانه ها بایستی به روز بوده و از ایجاد فضای تخریب و تهمت جلوگیری نموده و تمام توان خود را برای بصیرت افزایی بکار بگیرند.

ملک حسینی با اشاره به برخی از فعالیت های صورت گرفته از سوی دشمنان ایران برای یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت هایی که دشمن در حوزه رسانه ها در حال طراحی و برنامه ریزی آن می باشد کاهش مشارکت مردم در انتخابات اسفندماه جاری است.

وی گفت: انتخابات سمبلی برای نشان دادن وحدت و پایبندی مردم به آرمان های نظام مقدس ما بوده و دشمن تمام تلاش خود را می کند که مشارکت در انتخابات حداقلی باشد و البته خوب هم فهمیده است که باید این مشارکت را به حداقل برساند.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه رسانه ها نقش مهمی در فراهم نمودن بسترهای مشارکت حداکثری دارند، یادآورشد:‌رسانه ها باید تمام توان خود را برای افزایش مشارکت مردمی در انتخابات پیش رو بگذارند.

رسانه ها از ورود به دسته بندی های سیاسی پرهیز کنند

ملک حسینی گفت: رسانه ها بایستی کاندیداهای با معیار تزار انقلاب اسلامی را به افکار عمومی معرفی کرده و البته تلاش بعدی دشمن این است که اگر انتخاباتی شکل می گیرد این شکل گرفتن در یک فضای ناامنی باشد.

وی با بیان اینکه دشمن بر اختلاف سلایق کاندیداها، لیدرها و هواداران کاندیداها موج سواری کرده و فضای عمومی جامعه را تحریک می کنند، اظهارداشت: رسانه ها در این زمینه باید هوشیار باشند که به این آتش دامن نزنند.

این مقام قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی اوقات شاهد هستیم که برخی رسانه ها متاسفانه از هم اکنون خطاهایی انجام میدهند و وارد دسته بندیهای سیاسی می شوند اما ورود به این دسته بندی ها به معنای ورود به جرایم انتخاباتی و عبور از خطوط قرمز قانون است.

بگفته ملک حسینی، رسانه ها اگر وارد دسته بندی های سیاسی شوند به اهداف شناسایی شده دشمن کمک کرده و از سویی دشمن نیز بدنبال ایجاد و تقویت آن است.

مشارکت حداکثری سیاست اصلی دستگاه قضای در انتخابات امسال

وی با تشریح شرایط کنونی حاکم بر کشور، ادامه داد: اکنون در شرایطی هستیم که برخی از پیش زمینه های اعتراضات آبان ماه و برخی مسائلی که بعد از شهادت سپهبد سلیمانی بوجود آمد در کشور وجود دارد  و همانطور که رهبری گفتند، دشمن پیام تشییع شهید سلیمانی را گرفته و درصدد است.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: همه ما بویژه رسانه ها که نقش پیامبر گونه ای دارند باید هوشیار باشیم و کوچکترین مطلبی که از سوی رسانه ها در جامعه اختلاف ایجاد می کند شاید یک گناه نابخشودنی باشد.

ملک حسینی، هدف و سیاست دستگاه قضایی در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی را حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات عنوان و خاطرنشان کرد:‌ فراهم نمودن بسترهای مشارکت حداکثری وظیفه همه ارکان نظام است. 

وی برگزاری انتخابات سالم را زمینه ساز ارتقای اعتماد عمومی جامعه از نظام ذکر و ادامه داد: در فصل جدید قوه قضائیه و با شروع ریاست آیت الله رئیسی در راس این قوه، ارتقای اعتماد عمومی به ارکان نظام از سوی جامعه شروع شده و دشمن این موضوع را هم فهمیده و از هر دری وارد می شود که به این اعتماد عمومی خللی وارد کند.

این مقام قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه سیاست اصلی دستگاه قضایی در انتخابات اسفندماه امسال ایجاد بسترهای مشارکت حداکثری و انتخاباتی پرشور است، ادامه داد: البته سیاست پیشگیری این دستگاه سیاست فعالی است.

تشکیل پرونده انتخاباتی برای برخی از مدیران دولتی و یک رسانه در یاسوج 

ملک حسینی گفت:‌از مصوبات کمیته رصد فضای مجازی تا بعد از انتخابات انجام اقدامات پیشگیرانه و برگزاری دوره های آموزشی با همکاری سایر دستگاههای اجرایی مرتبط مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی ازتشکیل پرونده های قضایی انتخاباتی برای برخی از کارکنان و مدیران دولتی در استان کهگیلویه و بویراحمد هم خبرداد و اظهارداشت: تاکنون برخی از کارکنان و مدیران دولتی در تمام شهرستان های استان با همکاری دادستان ها، تذکرهای لازم را گرفته و برای آنان پرونده های قضایی تشکیل شده است.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای یکی از رسانه ها نیز بدلیل انتشار تیتر جنجالی پرونده تشکیل شده است.

ملک حسینی، دلیل تشکیل شدن پرونده قضایی برای این رسانه را اینگونه تشریح کرد که تیتر این رسانه این بود که با بررسی های صورت گرفته فلان کاندیدای انتخاباتی پیروز قطعی است و در فتنه 88 هم چنین توهماتی سبب آن خسارت ها شد.

وی گفت: این که از الان گفته شود فلانی پیروز قطعی انتخابات است بطور حتم همان جوی خواهد بود که در فتنه 88 پیش آمد و بعد هم که نشانه های روشن ارائه شد، کسانی که نمی خواستند بپذیرند، نپدیرفتند و نباید می شد آنچه که شد و همه نیز می دانیم.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد معتقداست انتشار چنین تیترهایی و چنین موضوعاتی عبور از خطوط قرمز است و در دستگاه قضایی، باوجود پیشگیری از انتشار چنین تیترهایی، برای رسانه هایی که از خطوط قرمز عبور کرده و بسترساز شکاف در وحدت شوند پرونده قضایی تشکیل می شود.

ملک حسینی گفت: برای رسانه هایی که اینگونه عمل کنند در روز تعطیل حتی پرونده تشکیل خواهد شد و بنا داریم با قید فوریت برخوردهای قانونی انجام می شود و حتی صدور احکام در خود ایام انتخابات صورت می گیرد تا از اطاله دادرسی جلوگیری شود.

رسانه ها از انتشار نظرسنجی های انتخاباتی خودداری کنند

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رسانه ها خواست از انتشار نظرسنجی های انتخاباتی خودداری کنند.

این مقام قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از مسائلی که رسانه ها باید به آن توجه داشته باشند انتشار نظرسنجی های بی پایه و اساس بویژه در ایام انتخابات است.

ملک حسینی معتقدست انتشار نظرسنجی ها در شرایطی که تبلیغات انتخاباتی ممنوع است بسترساز فضای کاذب انتخاباتی بوده و رسانه ها باید تلاش کنند هیجانات انتخاباتی را بسمت و سوی مشارکت حداکثری سوق دهند نه هیجانهای کاذبی که منجر به اختلافات میشود.

وی گفت: براساس قانون، برای نظرسنجی های انتخاباتی باید مجوزهای خاص آن هم در مواقع خاص از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده باشد نه اکنون که تبلیغات انتخاباتی ممنوع است.

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از تمامی رسانه ها و دست اندرکاران فضای مجازی در این استان خواست در همراهی با سیاست های کلان نظام یعنی ایجاد بسترهای مشارکت حداکثری و ارتقای اعتماد عمومی به ارکان نظام جمهوری اسلامی مشارکت داشته و نقش رسالت گونه خودشان را بنحو شایسته انجام دهند.

برخورد قاطع قضایی با توهین کنندگان 

ملک حسینی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که با انتشار دهندگان مطالب توهین آمیز در رسانه ها برخورد قاطع قضایی می شود.

وی گفت:‌رسانه ها با انتشار مطالب توهین آمیز به کاندیداها و یا هر فرد دیگری خودداری که بطور حتم با شکایت شاکیان،  براساس قانون برخورد قاطع قضایی صورت می گیرد.

رسانه ها نباید با انتشار اخباری بسترساز مشارکت حداقلی باشند

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه رسانه ها نباید بدنبال انتشار مطالبی که بسترساز مشارکت حداقلی در انتخابات است باشند، ادامه داد:‌ما معتقدیم رسانهها بلندگوهای حق و عدالت در جامعه هستند به شرطی که در جایگاهی که دارند بمانند و دچار انحراف نشوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: