به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۲۶۴۷
|
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
استاندار خبر داد:
وی بر تخصیص تسهیلات تکمیلی جهت توسعه تولید گیاهان دارویی و تسریع در روند اجرای این کارخانه تاکید کرد.
خبردنا: حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سلسله دیدارهای هفتگی خود با مقامات و مسئولان کشوری ، وزرا و معاونان رئیس جمهوری و هلدینگ های اقتصادی این بار با محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای توسعه این استان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش"خبردنا" ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار میزان سرمایه گذاری طرح های اقتصادی ستاد اجرایی فرمان امام در این استان را افزون بر ۲۳ هزار میلیارد ریال در قالب هفت پروژه مهم اقتصادی عنوان کرد.

کلانتری گفت: در این دیدار خواستار تسریع در اجرای این طرح ها شد و گفت: با اجرای این پروژه ها زمینه بیش از ۴ هزار شغل مستقیم فراهم خواهد شد.

کلانتری تسریع در تکمیل مجتمع تولیدی و فرآوری گیاهان دارویی گچساران را خواستار شد و افزود: این پروژه تاکنون ۵۷ درصد پیشرفت داشته و حجم سرمایه گذاری آن بالغ بر ۳۲۰ میلیارد ریال است.

وی عنوان کرد: با بهره برداری از این طرح زمینه اشتغال حدود ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم می شود.

وی بر تخصیص تسهیلات تکمیلی جهت توسعه تولید گیاهان دارویی و تسریع در روند اجرای این کارخانه تاکید کرد.

کلانتری اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد دارای بیش از ۴۰۰ گونه گیاه دارویی از مجموع ۲ هزار گونه گیاهی موجود در ایران است و ظرفیت تبدیل شدن به قطب تولید گیاهان دارویی را دارد.

وی تاکید کرد: با راه اندازی این کارخانه زمینه اشتغال و صادرات گیاهان دارویی در استان فراهم می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اجرای طرح های توانمندسازی اقتصادی و مشارکت با کارآفرین با اولویت کارهای خرد متوسط در مناطق لنده، چاروسا، دیشموک، باشت، لوداب، بهمئی و سایر مناطق استان با الگوی بنیاد برکت با اعتباری افزون بر یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال عملیاتی می شود.

این بنیاد در حوزه عمرانی و زیربنایی با اعتباری بالغ بر ۶۸۰ میلیارد ریال در زمینه ساخت خانه بهداشت، مسجد، مدرسه، آسفالت راه روستایی، کتابخانه، اصلاح شبکه آبرسانی مشارکت دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده بین استانداری کهگیلویه و بویراحمد و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مقرر شد پروژه مجتمع تولیدی و فرآوری گیاهان دارویی گچساران تا پایان سال به بهره برداری برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در این دیدار با توجه به کمبودها، مشکلات و چالش های فرهنگی و آموزشی در بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه بر ضرورت نگاه ویژه این ستاد برای رفع این معضلات و محرومیت ها نیز تاکید کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این دیدار از احداث یک مجتمع خوابگاهی پیشرفته شبانه روزی برای دختران دانش آموز دیشموکی در کمترین زمان ممکن خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص افزایش تخصیص اعتبار و تکمیل پروژه ها که با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دست اجرا است تاکید کرد و گفت: انتظار می رود سرعت تکمیل پروژه های عمرانی و اشتغال زا افزایش یابد تا مردم زودتر از این ظرفیت ها بهره‌مند شوند.

کلانتری گفت: براساس انعقاد تفاهم نامه بین استانداری و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عملیات اجرایی احداث مجتمع خوابگاه شبانه روزی دخترانه دیشموک تا پایان امسال آغاز می شود.

کلانتری یادآور شد: این مجتمع تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که امید است با راه اندازی آن بخشی از مشکلات دختران دانش آموز در این منطقه برطرف شود.

محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بر راه اندازی و تکمیل این خوابگاه دانش آموزی تاکید کرد و گفت: تلاش می کنیم تا هرچه زودتر این مجتمع به دختران دیشموک اهدا شود.

وی ضمن تقدیر از دغدغه مندی و پیگیری های مکرر استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در خصوص تکمیل پروژه های این ستاد در استان تعامل و همکاری لازم را خواهیم داشت و به طور قطع از تمام توان خود برای تحویل دادن این پروژه ها به مردم استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده می کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: