به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۳۷۶۷
|
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۱
دکتر هجیر تشکری فعال جریان مردمی ندای وحدت:
فعال سیاسی جریان مردمی ندای وحدت به کلیپ منتشره فضای مجازی منتسب به جشن منتخب بویراحمد و دنا واکنش نشان داد.

در مطلب ارسالی " هجیر تشکری " به خبردنا چنین آمده است

إِنّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاقِ
پیامبر اکرم (ص) فلسفه‌ی برانگیختن و بعثت خویش را تکمیل و اتمام مکارم اخلاق نامید.


اخلاق انسانی و اسلامی مقتضیات و مدلولاتی دارد که عدم‌پایبندی به لوازم و لواحق آن فاجعه‌بار است. فعل غیراخلاقی از هر که سر زند زشت و قبیح است و اگر از زیبا و مدعیِ زیبایی سر زند، زشتی و قبح آن دوچندان می‌شود. لذا، اخلاق مقدم بر هر چیزی‌ست و غایت زندگی ما می‌بایست زندگی اخلاقی و فضیلت‌مندانه باشد.

یکی از مبانی رفتاری و فضائل ادعایی جریان ندای وحدت، اخلاق‌مداری‌ست. مراتب اخلاقی، سلوک و تخلق کاندیدای پیروز این جریان به اخلاق نیز بر همگان روشن است.

لذا، رعایت دستورالعمل اخلاقی این جریان مردمی وظیفه و رسالتی‌ست همگانی. اخلاق نیز یک قاعده‌ی طلایی (Golden Role) دارد و آن این است: هر چه را برای خود می‌پسندید برای دیگران نیز بپسندید و هر چه را برای خود نمی‌پسندید، برای دیگران نیز نپسندید. هر رفتار و فعلی که با این دستورالعمل اخلاقی و قاعده‌ی طلایی مغایر باشد، مذموم و محکوم است.

متاسفانه امروز در جشن《خودجوش》پیروزی دکتر روشنفکر، رفتاری بسیار سخیف، زشت، زننده و غیراخلاقی از تعدادی معدود از این خیل و سیل جمعیت سر زده است که چون لکه‌ی سیاهی این لباس سفید را لکه‌دار کرده است. حاشا ندارد. این رفتار، بسیار زننده، قبیح و دور از شان ما و دون شان نماینده‌ی محترم مردم است. رعایت حقوق و اخلاق برای ما اولویت و اولیت دارد و در این مسیر، اخلاق‌مداری می‌بایست بیش از پیش فربه شود.

این رفتار مشمئزکننده خلاف اخلاق و ادب است و با داوری اخلاقی و عقلانی، همه‌ی ما از آن و عاملان مشکوک یا نادان آن اعلام برائت می‌کنیم. این عمل، نشانه‌ی افول اخلاق عاملانِ این فعل زشت است. اینان مصاحبان ناجنس جریان ندای وحدت هستند که به تعبیر حافظ باید از آنان احتراز کرد.

نخست موعظه‌ی پیر می فروش این است
که از مصاحب ناجنس احتراز کنید

من اصالتاً به سهم خود و از جانب خود از منظر شخصی و انتساب به این جریان، و نیابتاً از جانب دکتر روشنفکر و دهها هزار حامی و هوادار این جریان، رسماً از جناب آقای غلام‌محمد زارعی که انسانی متین و اخلاق‌مدار است، و از همه‌ی هواداران و طرفداران ایشان پوزش می‌طلبم و از آنان حلالیت می‌طلبم.

این رفتار رذیلانه اخلاقاً مذموم و محکوم است و می‌بایست از طریق مراجع محترم دیضلاح تا حصول نتیجه پیگیری شود.

امیّدوارم چنین افعال هتاکانه و زننده‌ای دیگر هرگز تکرار نشود.

تو بر تخت سلطانی خویش باش
به اخلاق پاکیزه درویش باش

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حقیقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۴
0
2
درود بر برادر عزیز وارزشمندم جناب دکتر تشکری نخبه وفعال سیاسی استان
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
0
1
ما همه این رفتار را محکوم می کنیم . ولی یک نفر این کار را کرده . نباید یه یک ملت توهین کرد . اگر چنین باشد پس فرق آن شخصی که کلیپ را پخش کرده با دیگران که به یک قوم یا ملت توهین می کنند چیست؟
نام:
ایمیل:
* نظر: