به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۳۹۴۴
|
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۸
مهدی روشنفکر منتخب مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در اولین جمعه بعد از پیروزی خود پیام معناداری را صادر کرده است.

به گزارش خبردنا در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنْ یَنْصُرْكُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَكُمْ وَإِنْ یَخْذُلْكُمْ فَمَنْ ذَا الَّذِی یَنْصُرُكُمْ مِنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ
آل عمران–160

ملت شریف ایران
مردم غیرتمند و همیشه در صحنه استان کهگیلویه و بویراحمد و آحاد مردم عزیز شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون
سلام علیکم؛
جبهه سپاس بر آستان ذات لایزال الهی می‌گذارم که اگر الی‌الابد شکرگذار نعمات بی‌پایان آن هستی بخش بی منت بر خود باشم، کم است؛ چه اینکه حیات این بنده ناچیز خود را در دوره‌ای قرار داد که بزرگترین معجزه تاریخ را به چشم مشاهده کنم و آن نیست جز امتی که امام امت آنها را برتر از مردم عصر حضرت رسول (ص) دانست و حقیقتاً تعبیری به این دقت در مورد شما امت همیشه در صحنه و آگاه و با بصیرت وجود ندارد.
ملت ایران نمونه بی‌نظیر جامعه از خود رسته و به خدا پیوسته و نماد و نشانه مردم عصر حاضر در ایستادگی و پایمردی بر آرمان‌های والای اسلامی و انسانی است و شما مردم استان کهگیلویه و بویراحمد که همیشه در تاریخ، به عزت شهره بودید و عدم تمکین شما در مقابل تمام حکومت‌‌ها در طول تاریخ زبانزد است، اینک نه تنها با حکومت اسلامی همراهی محض داشته‌اید، بلکه بیشترین شهید به نسبت جمعیت را تقدیم کرده‌اید و برای ایثار در مسیر این حکومت الهی از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اید و هرجا حضورتان لازم بود از راهپیمایی، تظاهرات و انتخابات چشم دنیا مقهورتان بوده است، درود بی‌پایان و رحمت واسعه الهی بر شما باد که مایه مباهات تاریخید.

هم‌اکنون اینجانب مفتخر به نمایندگی شما از سوی مردم فهیم و شریف بویراحمد، دنا و مارگون انتخاب شده است تا ردای خادمی بر تن نماید و چند صباحی با توکل و استعانت از ذات رحمت‌گر باری‌تعالی و توسل و مدد از حضرات معصومین علیهم السلام و تحمل شداید و دشواری‌های این امر خطیر و با مشورت جامعه نخبگان و برگزیدگان و موثرین، فارغ از روش‌ها و منش‌ها و با نگرش به پیشرفت ملی و منطقه‌ای، فرصت خدمت را مغتنم دانم، ان‌شاالله.

بر خود لازم می‌دانم ضمن تقدیر مجدد و سپاس بیکران از حضور بی‌شائبه و اثر‌گذار شما در حماسه تاریخی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند‌ماه 1398 از تمام دست اندرکاران برگزاری انتخابات اعم از عوامل اجرایی، نظارتی، نظامی، انتظامی، امنیتی، قضایی و همه کسانی که تلاش کردند تا رای و نظر مردم در این انتخابات به صندوق ریخته شود، خاضعانه قدردانی می‌کنم.

همچنین از حضور همه رقبای عزیز و ارزشمند که حضور و بروزشان گرما‌بخش تنور انتخابات و زمینه‌ساز خلق حماسه انتخابات گردید، خالصانه سپاسگزاری کرده و از هواداران گران‌سنگ آنها برای همفکری و ارائه ایده‌های ارزشمند در مسیر خدمت‌گذاری و عزت روزافزون حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون دعوت می‌نمایم.

در خصوص جریان ندای وحدت، فرصت خدمت چهارساله و منشور ندای وحدت نکات و موارد زیر را به سمع و نظر همه مردم عزیز در حوزه انتخابیه می‌رسانم و امیدوارم که از نظرات ارزشمند همه صاحبان اندیشه و نظر مستفیض گردم تا با اصلاح خطاهای احتمالی، بهترین مسیر خدمت را طی دوره نمایندگی انتخاب نمایم.

1- تعریف اینجانب از شاخص‌های نمایندگی مردم عزیز، همان شاخص‌های نماینده مطلوب از دیدگاه مقام عظمای ولایت است که در شاخص‌های زیر بصورت خلاصه عرض می‌نمایم و اُمید آن دارم که لایق این شاخص‌ها باشم: ایمان، انگیزه بالا، کارآمدی، شجاعت، وظیفه‌شناسی، داشتن روحیه جهادی، نداشتن چشم و دل حریص به مال دنیا، داشتن قدرت ایستادگی و اعتماد به نفس، وسیله قرار ندادن نمایندگی برای رسیدن به مال و امکانات، انقلابی و وفادار به انقلاب، وفادار به اسلام، وفادار به مردم و کشور، احساس ضعف و اظهار ضعف نداشتن در مقابل دشمن، نداشتن سابقه دلبستگی و انفعال در مقابل دشمن، سرسخت در مقابل دشمن و طرفدار عدالت بودن.

....:
اینجانب، خود و خانواده‌ام مفتخر به وفاداری همیشگی به اسلام، امامین انقلاب و مردم بوده‌ایم و منش و روش تعامل ما با مردم و سوابق ایثارگری و حضور در عرصه‌های مختلف جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و تقدیم یک شهید با افتخار در این راه، سند گویای عهد پیشین ما است که از خداوند توفیق ادامه این مسیر و داشتن چنین روحیه‌ای در خدمت را خواهانیم و اینک با همین انگیزه و روحیه و نگرش به کار جهادی و سرلوحه قرار دادن عدالت، کارآمدی، نگرش دینی و مردم محوری ردای خادمی مردم بر تن کرده‌ام و امیدوارم در تشخیص اولویت‌ها و وظیفه‌شناسی در پرداختن به جا و به اندازه به آنها و نترسیدن از مشکلات و شرایط پیش رو در این مسیر توفیق خدمت داشته باشم.

2- وظیفه خطیر نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، قطعاً بار گرانی است که رساندن آن به مقصد بدون همراهی و همیاری همه مردم و صاحبان اندیشه‌های والا، نظرات ارزشمند، بزرگان ایلات، متنفذین و موثرین میسور نیست؛ فلذا دست استمداد به سوی همگان دراز می‌نمایم تا در این مسیر یاری‌گر این فرزند انقلاب باشند.

3- منشور منتشر شده ندای وحدت بخش کوچکی از برنامه‌ریزی‌ها و نگرش‌های جامعه نخبگانی همراهان و یاوران جریان ندای وحدت بوده است که اینک با انتخاب اینجانب به عنوان خادم مردم و حضور همه نخبگان عزیزِ حوزه انتخابیه و همه آنهایی که دغدغه خدمت به مردم دارند، روز به روز کامل‌تر خواهد شد و به عنوان سندی بالادستی، بینش‌ها و نگرش‌های ما را در این مسیر نمایان خواهد کرد.

4- تعامل حکیمانه
قانون مداری اصل اول منشور ندای وحدت است و قانون وظایف و اختیارات نماینده را تعریف و مشخص نموده است. سیاست کاری حقیر در این شرایط حساس تعامل حکیمانه با همه ارکان حاکمیت و همکاران گرانقدر در سطوح ملی و استانی است و استفاده از شرایط هم‌افزایی در خصوص استان در سطح ملی و احقاق حق حوزه انتخابیه در شرایط لازم را در دستور کار قرارداده‌ام.

5- فرصت‌های مغفول، فرصت‌های غیر فعال، فرصت‌های فعال و فرصت‌های طلایی.
طبیعتاً شما بهتر از اینجانب از فرصت‌ها، تهدیدها و در عین حال تحدید‌های پیش رو آگاهی دارید و استحضار دارید که تبدیل تهدیدات و تحدیدها به فرصت از هنرهای جمهوری اسلامی ایران است که اینجانب نیز با استفاده از همین نگرش و ظرفیت‌های موجود و با کمک شما ولی نعمتان به دنبال شناخت فرصت‌های مغفول و فعالسازی هر چه سریعتر آنها، تسریع در استفاده از فرصت‌های غیرفعال، قوت بخشی دو چندان به فرصت‌های فعال و در عین حال استفاده از فرصت طلایی نیروی انسانی بی‌ بدیل و کارآمدِ جوان در حوزه انتخابیه بر اساس شرایط مدنظر بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌باشم.

6- گام دوم
اینک که با تدبیر و درایت حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، افقی نو و مسیری جدید برای ملت ایران گشوده شده است و ملت بزرگ ایران و امت اسلام در حال گام برداشتن در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی هستند، حق مطلب در مورد استان حقیقتاً مظلوم کهگیلویه و بویراحمد این است که همه‌ی ظرفیت‌های آن فعال و استعداد‌های نهفته و خفته آن بجای تنازع در مسیر نگرش‌های سیاسی در مسیر آینده‌ای نو، تعامل، همدلی و همزبانی داشته باشند.

7- حضور با نگرش وحدت‌بخشی، به مثابه فرصتی نو.
طبیعتاً مهم ترین زیر ساخت این نگرش و این آینده حاکمیتی معتقد به تعاملات و همدلی‌ها و همزبانی‌ها است که امید آن دارم با ید توانای مردم حوزه انتخابیه، این فرصت فراهم آید، ان شاالله.

8- فاصله میان بایدها و واقعیت‌ها
حقیقتاً درد مشترک و بی درمان همه نخبگان استان و حوزه انتخابیه، فاصله بایدهای منطقه‌ای و واقعیت‌های آن می‌باشد که تنها با در کنار هم بودن ما و دست‌های در هم فشرده و نگرش در افق‌های بلند حاصل می‌آید و مردم عزیز نیک می‌دانند که مهمترین غصه و درد این سال‌ها، استفاده یک بعدی از ظرفیت‌ها و تعطیلی یک بخش از جامعه، نخبگان و تقسیم شهروندان به دو گروه و دو دسته بوده است که همت ما شکستن این سد‌ها و خراب کردن این دیوارها و جمع شدن نخبگان حول حبل متین دین، مذهب، ملیت، قومیت و مشترکات ذیل فرمایشات رهبری فرزانه و قانون است.

9- شناخت درست گذشته زمینه‌ساز حرکت موفق در آینده
اینک آگاهی‌بخشی از ضعف‌ها، دردها و علت این عقب ماندگی‌ها تکلیفی بزرگ و مهم‌ترین راه تشخیص درمان نیز می‌باشد که اُمید آن دارم زیرساختی مناسب برای چشم‌انداز آینده باشد.

10- تجربه‌ای مانا و درخشان
اینک و با تجربه‌ای مانا و درخشان در سنگر با افتخار معلمی، شورای شهر، فرمانداری، آموزش و پرورش، عضویت هیات علمی دانشگاه و در نهایت و از همه مهمتر، با یارانی همراه و جریانی که سرلوحه کار خود را قانون، اخلاق‌مداری، بازگشت به مردم، مبارزه با فساد و بی‌عدالتی و در نهایت تشکیل مجلس برخواسته از انقلاب قرار داده‌اند، آمده‌ام تا صفحه‌ای مانا و درخشان از خدمت به مردم بویراحمد و دنا را با هم و در کنار هم رقم بزنیم.

....:
11- دوگانه تعامل برای پیشرفت تحت لوای آرمان‌های انقلابی و نگرش یک بعدی
امروز روز تصمیمی دیگر برای نخبگان است؛ روز یک انتخاب بزرگتر که آیا در کنار هم برای مردم تلاش کنیم یا با تنازع نابجا و ضد وحدت، بخشی از ظرفیت‌های خودمان را به اشتباه، بی‌هدف و بی‌جهت از فرایند کار و خدمت خارج کنیم؟ دست یاری و استمداد من به سوی شما دراز است و برای آینده‌ای بهتر همه شما را به یاری فرا می‌خوانم...بسم الله الرحمن الرحیم...

12- بینش و نگرش مدیریت جهادی تنها راه پیشرفت
فرصت امکانات محدود و چه بسا بسیار محدودند و در مقابل شرایط بسیار خاص و خواسته‌ها و توقعات و مشکلات بسیار نامحدودند و راهی جز ایثار، از خودگذشتگی، مدیریت جهادی و در وسط میدان بودن نداریم. ما به سبک و مکتب حاج قاسم‌ها در این عصر بسیار محتاجیم و پیشرفتمان جز با این روش میسور نیست. باید از اتاق‌های سوپرلوکس و پیشرفته به وسط میدان جهاد و خدمت برویم و نگرشمان را تغییر دهیم.

13- اعتقاد و اعتماد به اصل "ما می‌توانیم"
باید ذهنیت تامین نیازها و امکانات و تجهیزاتمان از سوی هرکسی غیر از خودمان را کنار بگذاریم و به اصل اصیل انقلاب بازگردیم. باید به مردم و ظرفیت‌های مردم بازگردیم و توجه نماییم و اقتصاد، فرهنگ و سیاست را به مردم واگذار نماییم که اگر اینگونه نباشد گره بر گره می‌افزاییم و در بهترین حالت با سرعتی لاک پشتی پیش خواهیم رفت که مطلوب خودمان و مردم نیست. پس باید ایمان بیاوریم که "ما می‌توانیم".

14- راه میانبر؛ علم، فناوری و اعتماد به جوانان نخبه
راه میانبر عبور از تمام مشکلات موجود، اعتماد به جوانان، مردم و راهکار آن و کار ویژه امروز ورود علم و فناوری بومی به میدان مبارزه با مشکلات است. باید راه ورود علم به حوزه کاربرد را گشود و همانند دفاع مقدس اجازه میدان‌داری به جوانان آگاه امروز داد، خواهید دید که چه معجزاتی چه بسا بزرگتر از کربلای 5 و والفجر 8 و هسته‌ای و نانو و موشکی رقم خواهد خورد.

15- از امروز مسابقه خدمت‌رسانی آغاز شده است.
حقیر رقابت انتخابات را پایان یافته می‌دانم ولی اعتقاد راسخ دارم که رقابت خدمت آغاز شده است؛ پس همه رفقای امروز و رقبای دیروز را به مسابقه خدمت دعوت می‌نمایم. طبیعتاً ایده‌ها و نگرش‌های جمعی در خدمت به مردم اثر گذارتر هستند.

16- استفاده از ظرفیت عدالت‌گستری جمهوری اسلامی
برای فرار از لقب به استان چسبیده محرومیت باید از ظرفیت قانون‌گذاری تعاملی با نگرش به فراکسیون‌های محرومین و دردمندان و مناطق کمتر توسعه یافته و امثالهم بهره برد و این نیازمند تعامل همه ما و همه ارکان است که بخشی بر عهده اینجانب و بخشی دیگر بر عهده اینجانب نیست. بنابراین، به یاری همه شما محتاجم.

17- نقاط قوت و فرصت‌ها در مقابل نقاط ضعف و تهدیدها
ما در استان طی سال‌های متمادی متخصص سوزاندن فرصت‌ها و از بین بردن نقاط قوت شده‌ایم؛ در بهترین شرایط آنها را به حداقل استفاده مورد کاربرد قرار داده‌ایم. نیازمند نگاه نو هستیم، نیازمند تغییریم برای اینکه ایثار کنیم و اگر خدمتی به نام ما نبود و به سود مردم بود به نفع مردم از ناممان بگذریم و این همت عمومی را می‌طلبد. برای این همت عمومی و فرهنگ‌سازی هم به یاری و محبت همه موثرین، اصحاب نفوذ، نخبگان و متخصصین نیازمندیم.

18- تعهد، تخصص و داشتن انگیزه، مبنای کار است.
بر اساس اصول منشور ندای وحدت، استفاده حداکثری از همه ظرفیت‌های موجود خفته یا بیدار، مغفول و جامانده یا فراری و گریزان، زن، مرد، اصولگرا، اصلاح‌طلب و هر کسی که درد محرومین، مردم و مستضعفین دارد محتاجیم و در این مسیر بینش و نگرش ما تعهد، تخصص و داشتن انگیزه کار در لوای قانون است.

19- نیاز امروز؛ سبک زندگی.
همه ما به نوعی از سبک زندگی متناسب و مناسب دور افتاده‌ایم و نیاز به تغییر داریم. چه زیبا بود روزهای قدیمی و سبک زندگی گذشته ما. مصادیق پیشرفت و صنعتی شدن بسیار در تسهیل زندگی ما خوب بوده‌اند ولی گاهی ما را به خدمت گرفته و از تعاون‌ها، همراهی‌ها، کمک، همیاری‌ها، دغدغه همدیگر داشتن و بسیاری آداب نیکو دور کرده است و برای این موضوع هم باید اندیشه‌ای نو داشت و تلاشی جهادی کرد. باید جهاد فرهنگی در مسیر این موضوع بر ما فرض باشد، ان شاالله.

یقیناً خود و همه همفکران، همراهان و یارانم را مبرای از تقصیر نمی‌دانم. به عنوان خادم شما از همه عزیزان درخواست بررسی و اظهار‌نظر برادرانه، عالمانه و اصلاحی در مسیر نگرش ما برای آینده را دارم و یقین بدانید هر آنجا که لازم باشد منعطف‌ترین برای تغییر خواهم بود.

فرزند انقلاب و خادم کوچک شما
مهدی روشنفکر

انتهای پیام/

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شعبان تباشیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
0
0
سلام بر رهرو راه حق و حقیقت ، وارث خون شهدا،
پیام شما برادر عزیز و نماینده پیروز مردم روشن بین شهرستانهای بویراحمد ، دنا و مارگون را ملاحظه نمودم الحق والاتصاف که همین را هم از یک نماینده خوب ، روشنفکر، ساده زیست، شجاع، کاردان، متدین و مردم‌دار انتظار می رود ، خداوند سبحان یاریگر شما در همه ی امورات نمایندگی ات در طول دوران خدمتگزاری باشد. ان شاء الله
نام:
ایمیل:
* نظر: