به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۳۹۵۴
|
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج:
رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج با تاکید براینکه استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون بیمار فوت شده ناشی از ویروس کرونا نداشته است، از تلاش شبانه روزی بیش از 200 پزشک، پرستار و کادر بیمارستانی برای مهار کامل این بیماری در بیمارستان شهید جلیل یاسوج خبرداد.

" سعید جاودان سیرت " در گفت و گو با خبردنا با تشریح آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: در 10 روز گذشته 420 نفر با داشتن علائم شبیه به کرونا به بیمارستان شهید جلیل یاسوج مراجعه که از این تعداد تنها 97 نفر بستری شدند.

وی گفت: علائم بیماری های ریوی، آنفلوآنزا و کرونا بسیار شبیه به هم بوده و به همین دلیل تشخیض کرونا از ابتدای مراجعه بیمار تا به نتیجه رسیدن آزمایش ها، زمان بَر است.

این پزشک متخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه معمولا اغلب مراجعه کنندگان دارای علائم مشترک از این بیماری ها هستند، خاطرنشان کرد: از 97 بیمار بستری شده اکنون تنها 38 نفر در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بعنوان بیمارستان مرجع بستری و اقدامات لازم و موردنیاز برای این بیماران در حال انجام است.

جاودان سیرت گفت: از 38 بیمار بستری شده که دارای علائم مشترک هستند 27 نمونه به تهران ارسال که هفت مورد از این پاسخ داده شده و 21 نمونه دیگر هنوز پاسخ داده نشده است.

کرونا تحت کنترل است

وی با اظهار خوشحالی از منفی بودن شش نمونه پاسخ داده شده، ادامه داد: یک نمونه مثبت هم از سلامتی کامل برخوردار بوده و مشکلی خاصی در زمینه کنترل ویروس کرونا برای بیمار هم وجود ندارد.

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج افزود: تا الان هیچ بیماری که دچار ویروس کرونا شده باشد در استان کهگیلویه و بویراحمد فوت ننموده و امیدواریم در آینده نیز کسی فوت نکند.

جاودان سیرت تاکید کرد که ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد تحت کنترل بوده و مردم البته باید نکات بهداشتی را بیشتر از گذشته رعایت کنند.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: