به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۳۹۵۷
|
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ؛
وی بیان کرد: یک هزار مدرسه به شکل کامل ضدعفونی شده و در زمینه اگاهی بخشی، اطلاع رسانی و آموزش کار‌های موثری اجرایی شده است.

خبردنا؛ مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه یک هزار و ۴۰۰ مدرسه در این استان ضدعفونی نشده است، گفت: در کمترین زمان ممکن این مهم اجرایی می‌شود.

به گزارش"خبردنا"، هادی زارع‌پور اظهار داشت: تاکنون یک هزار مدرسه در این استان ضدعفونی شده و یک هزار و ۴۰۰ مدرسه دیگر در کمترین زمان ممکن بویژه مدارس روستایی ضد عفونی می‌شوند.

وی از تشکیل ستاد پیشگیری، مقابله و مبارزه با ویروس کرونا در استان و شهرستان‌ها خبر داد و افزود: در این راستا ۵ کمیته استانی و ۱۷ کمیته در سطح شهرستان‌ها و مناطق تشکیل شده و در تاکنون اقدامات مطلوبی انجام شده است.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: ۵ بخشنامه و دستورالعمل به شهرستان‌ها و مناطق ارسال کرده‌ایم و در سه برنامه تلویزیونی حضور و گزارش عملکرد به هم استانی‌ها ارائه شد و با دانشگاه علوم پزشکی برای ضدعفونی کردن مدارس نیز مکاتبه لازم انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه در مناطق شهری و روستایی این استان وجود دارد، بیان کرد: یک هزار مدرسه به شکل کامل ضدعفونی شده و در زمینه اگاهی بخشی، اطلاع رسانی و آموزش کار‌های موثری اجرایی شده است.

زارع‌پور یادآور شد: در زمینه تولید محتوای آموزشی ۲ هزار و ۱۲۳ بروشر و ۳۴۵ محتوا تولید داشته‌ایم که در اختیار دانش آموزان و خانواده‌ها قرار گرفته و تمام معلمان و دبیران آموزش و پرورش ۸ ساعت دوره آموزشی مقابله با ویروس کرونا را فرا گرفتند.

وی عقب ماندگی درسی و افت تحصیلی دانش اموزان را مهمترین چالش به دلیل تعطیلی مدارس عنوان کرد و گفت: یک تفاهم نامه‌ای منعقد و به شبکه آموزش صدا و سیما ابلاغ شده تا دانش آموزان با نشستن در پای تلویزیون و مشاهده برنامه‌های آموزشی درسی، این عقب ماندگی را جبران کنند.

زارع‌پور با اشاره به تشکیل گروه‌های پیام رسان داخلی معلمان کهگیلویه و بویراحمد با دانش آموزان و اولیاء آنان برای کمک به فراگیری آموزش‌های درسی تصریح کرد: با یک موسسه خصوصی قراردادی منعقد کرده‌ایم که با طراحی اپلیکیشنی آموزش دروس برای دانش آموزان را در دستور کار قرار دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: