به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۰۰۱
|
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
پاسره تصریح کرد: آب مناطق مختلف شهر یاسوج که قطع شده بود، با تلاش پرسنل زحمتکش این شرکت در حداقل زمان ممکن وصل شد.

خبردنا؛ مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل موضوع ویروس کرونا مصرف آب مردم به دلیل رعایت مسائل بهداشتی بالا رفته است و با افت فشار آب هم مواجه شدیم.

به گزارش"خبردنا"، «فیض الله پاسره» در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه شهر یاسوج به دلیل توپوگرافی خاصی که دارد، بین بالاترین و پایین‌ترین نقطه اختلاف فشار آب زیادی دارد، افزود: در هنگام طراحی و اجرای شبکه توزیع آب یاسوج، ملاحظات لازم طراحی از جمله جاگذاری لوله‌های مناسب، نصب لوله‌های فشار شکن، زوم بندی، پهنه بندی در راستای فشار آب انجام نگرفته و به همین دلیل گاهی به دلیل تحت فشار قرار گرفتن شبکه آب، با ترکیدگی و شکستگی لوله‌های آب مواجه می‌شویم که آب شهر قطع می‌شود.

وی با بیان اینکه اجرای شبکه توزیع آب که مربوط به امسال و سال‌های گذشته نیست، درست نبوده و مشکل دارد، اظهارکرد: ملاحظات مهندسی در اجرای این شبکه‌های آب لحاظ نشده است و همچنین مخازن آب به اندازه کافی نداریم. به طور مثال ما باید در تمام خیابان‌ها شیر قطع و وصل آب داشته باشیم که اگر در یک خیابان با شکستگی لوله آب مواجه شدیم، بتوانیم آب همان خیابان را قطع کنیم و تعمیرات را انجام بدهیم.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این مشکلی که عصر دیروز شنبه دهم اسفند شهروندان یاسوج با آن مواجه شدند به همین دلیل بود که ما در محدوده هتل ارم با ترکیدگی لوله شبکه آب مواجه بودیم و مجبور شدیم که آب بخشی زیادی از شهروندان را قطع کنیم، تا ترکیدگی را تعمیر کنیم.

پاسره تصریح کرد: آب مناطق مختلف شهر یاسوج که قطع شده بود، با تلاش پرسنل زحمتکش این شرکت در حداقل زمان ممکن وصل شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در پایان گفت: به دلیل موضوع ویروس کرونا مصرف آب مردم به دلیل رعایت مسائل بهداشتی بالا رفته است و با افت فشار آب هم مواجه شدیم که این مسئله برطرف می‌شود.

گفتنی است که آب برخی از مناطق شهر یاسوج عصر دیروز به مدت چند ساعت قطع شده بود که این امر با توجه بیماری کرونا ویروس و ضرورت رعایت نکات بهداشتی موجبات نگرانی و گلایه مردم شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: