به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۰۲۲
|
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
دکتر یزدان پناه خبرداد:
مردم نگران ظرفیت درمانی استان نباشند زیرا بیمارستان شهید جلیل به عنوان بیمارستان معین کرونا دارای ظرفیتی بالا بوده که در صورت نیاز از کل ظرفیت آن استفاده خواهیم کرد.

خببردنا:‌ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تاکنون از ۴۰ مورد آزمایش ارسال شده به تهران تنها یک مورد مثبت ابتلا به کرونا گزارش شده است.

به گزارش خبردنا، “پرویز یزدان پناه” افزود:: از ابتدای ورود بیماری به کشور تاکنون حدود ۵۰۰ بیمار به علت تب بالا به مراکز بهداشتی و درمانی استان مراجعه کردند که از این تعداد حدود ۱۲۰ نفر بستری شدند و برخی از این بیماران بستری شده ترخیص و ۳۸ بیمار در بیمارستان شهید جلیل بستری شدند که تاکنون از ۴۰ مورد آزمایش ارسال شده به تهران نیز تنها یک مورد مثبت ابتلا به کرونا گزارش شد.

وی با تقدیر از تلاش و همکاری همه جانبه استاندار، معاونین سیاسی و اعضای ستاد استانی پیشگیری و کنترل کورونا ویروس، تصریح کرد: تاکنون ۱۰ جلسه ستاد مدیریت مبارزه با کووید ۱۹ برگزار شده که اقدامات صورت پذیرفته در راستای این جلسات از اقدامات کم نظیر در کشور است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تاکید کرد: از نقاط قوت استان کهگیلویه و بویراحمد جامعه پزشکی و پرستاری آن است که اقدامات لازم را به صورت مطلوب به مردم ارائه می دهند.

یزدان پناه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی در مبارزه با این بیماری بدون حمایت نهادهای برون بخشی نمی توانست موفق عمل کند، خاطرنشان کرد: اولین دانشگاهی هستیم که بسترسازی جهت فراهم آوری امکانات در آن صورت پذیرفته و خوشبختانه از استان ‌های اول در مبارزه با بیماری کووید ۱۹ هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم نگران ظرفیت درمانی استان نباشند زیرا بیمارستان شهید جلیل به عنوان بیمارستان معین کرونا دارای ظرفیتی بالا بوده که در صورت نیاز از کل ظرفیت آن استفاده خواهیم کرد.

یزدان پناه ادامه داد: بنا به دستور وزارت عالی کشور می‌توانیم بخشی از بیمارستان ‌های استان را نیز در شرایط بحران تخلیه نماییم اما تاکنون نیازی به این اقدام نبوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: همچنین با تلاش استاندار محترم سوله شهرداری واقع در جنب بیمارستان شهید جلیل و نیز بیمارستان صحرایی سپاه واقع در چنارستان در اختیار دانشگاه قرار گرفته اند تا در شرایط بحرانی دغدغه ای برای ظرفیت درمانی نداشته باشند.

وی تصریح کرد: همچنین در راستای مبارزه و پیشگیری از کووید ۱۹ برای ضدعفونی مکان های عمومی مواد و محلول های ضدعفونی کننده را رایگان در اختیار شهرداری و سایر ادارات قرار دادیم.

یزدان پناه بیان کرد: ژل تولید شده در کارخانه سینره یاسوج نیز دیروز برای شهرستان گچساران ارسال شده و فردا نیز برای دهدشت ارسال می گردد.

از انجام آزمایشات چک آپ بپرهیزید!

وی خاطرنشان کرد: توصیه می شود مردم فعلا از انجام آزمایشات چک آپ برای تشخیص کرونا بپرهیزند زیرا این آزمایشات وجود کرونا در بدن را نشان نمی‌دهند و همچنین اعمال جراحی اختیاری را ممنوع اعلام نمود و از مردم خواست برای این اعمال به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه نکنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در راستای پیشگیری از هرگونه رفت و آمد غیر ضروری در بیمارستان ها و پیشگیری از کووید ۱۹، ملاقات با بیماران را در بیمارستان‌ها ممنوع اعلام کرده ایم.

یزدان پناه تاکید کرد: مردم در رفتار با کودکان دقت داشته باشند و خبرهای نگران کننده را به کودکان منتقل نکنند زیرا در دراز مدت باعث ایجاد افسردگی جبران ناپذیری در کودکان می شود .

وی بر رواج شادی و نشاط در خانواده ها تاکید کرد و گفت: بیماری کووید ۱۹ ممکن است سیری طولانی داشته و لازم است خانواده ها به رواج شادی توجه کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از غربالگری مسافران ورودی به استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و اظهار کرد: لازم است مردم در شهر و روستاها نیز با ما همکاری کرده و از حضور مسافران در شهر روستاها مراکز بهداشتی و درمانی را مطلع سازند.

یزدان پناه در ادامه با اشاره به غربالگری جمعیت عشایری و روستایی استان، خاطرنشان کرد: جمعیت روستایی و عشایری دارای مراکز درمانی و بهورز هستند که روند غربالگری بسیار راحت تر از مردم شهر نشین است و اقدامات بهداشتی و درمانی برای آن ها به صورت فعال صورت می ‌پذیرد.

وی از ترخیص بیمار مبتلا به کرونا استان تا دو روز آینده خبر داد و گفت: مردم نگران نباشند و با خود مراقبتی می ‌توانند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کنند و همچنین از مردم خواست با افراد بیمار و یا مشکوک به کرونا به گونه ای رفتار کنند که احساس گناه و نگرانی در آن ‌ها ایجاد نشود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه هزینه درمان کرونا رایگان است خاطر نشان کرد: ورزش، تغذیه مناسب و دوری از اخبار و شایعه های دروغی نیز در ایجاد آرامش جسمی و روحی مردم بسیار موثر است.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
0
0
آقای علیبازی عزیز این بحث بیولوژیک کرونا را هم برای مردم توضیح و روشنگری کنید که آیا "کرونا" یک نوع ویروس سرماخوردگی و خدایی است یا یک نوع آزمایش تسلیحاتی و آزمایشی مواد شیمیایی دست ساخت بشر است؟!!!!!!!
نام:
ایمیل:
* نظر: