به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۰۳۶
|
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷

خبردنا: کرونا این بیماری همه‌گیر با بی رحمی به سرگرمی خود در کشتن افراد ادامه می‌دهد؛ بیش از ۸۰ هزار نفر را آلوده کرده و بیش از ۲۰۰۰ نفر از جمله یک خانواده را به طور کامل از بین برده‌است. به گزارش CNN در یک خبر فوری، امروز مقامات فرانسوی از ثبت نخستین مرگ یکی از شهروندان خود در نتیجه عفونت ویروس کرونا در این کشور خبر دادند و برزیل همچنین از ثبت اولین عفونت ویروس در آمریکای لاتین برای شهروندی که اخیراً از منطقه لومباردی در ایتالیا بازگشت خبر داد.

عبدالله بوشهری، بازیگر کویتی

البته این ویروس بین مردم عادی و افراد مشهور در سراسر دنیا تمایزی قائل نیست. همه افراد در برابر این ویروس مخوف برابرند. اخیراً عبدالله بوشهری هنرمند کویتی پس از بازگشت از کشوری که آمار کرونا در آن بالا بود وارد قرنطینه شد تا سلامت وی ​بررسی و اطمینان حاصل شود که ویروس کرونا به وی منتقل نشده است.

افراد معروفی که در دام کرونا افتادند

 

 

کارگردان چینی

به گزارش روزنامه گاردین ​نشریه چینی Caixin گزارش داد که ژانگ کای، کارگردان ۵۵ ساله چینی در ۱۴ فوریه پس از آلوده شدن به کرونا درگذشت. چانگ نخستین عضو این خانواده نبود که بر اثر ویروس کرونا جان باخت و پیش از او پدر و مادرش نیز براثر همین بیماری از دنیا رفتند. چانگ و خواهرش که در خانه از والدینشان مراقبت می‌کردند، نیز به ویروس مبتلا شدند و خواهر وی نیز درگذشت. همسر چانگ که به ویروس کرونا مبتلا شده هنوز زنده است و با ویروس مقابله می‌کند.

افراد معروفی که در دام کرونا افتادند

دانشمند چینی معروف

این ویروس همچنین باعث مرگ یکی از مشهورترین دانشمندان در چین و جهان در ۱۸ فوریه شد؛ در طول تاریخ حرفه پزشکی و علمی وی دستاورد‌های بسیاری داشته است که مهمترین آن‌ها نوعی چاقوی گاما است. این دانشمند برجسته چینی، دوان چنگچنگ ​بر اثر بیماری از پا در آمد و در سن ۸۶ سالگی درگذشت و میراث بزرگی از دستاورد‌های علمی از خود به جای گذاشت.

افراد معروفی که در دام کرونا افتادند

مرگ کاشف کرونا

این پزشک چینی لی‌ون‌لیانگ اولین کسی است که کرونا را کشف کرد و سعی کرد به دیگران درباره آن هشدار دهد و در تاریخ شش فوریه در نتیجه آلوده شدن به همان ویروس قاتل که درباره‌اش هشدار داده بود درگذشت، زیرا عفونت از بیمارانی که درمان می‌کرد به وی منتقل شده بود.

افراد معروفی که در دام کرونا افتادند

مدیر بیمارستان ووهان

به گزارش رسانه‌های چینی، لیو ژیمینگ به یکی از مشهورترین قربانیان ویروس کووید ۱۹ در چین تبدیل شد. او مدیر بیمارستان ووهان، مرکز مرکز ویروس بود که چند هفته پیش سالگرد تولد ۵۱ سالگی خود را جشن گرفت سپس چند روز بعد درگذشت و جسد وی سوزانده شد.

افراد معروفی که در دام کرونا افتادند

ایرج حریرچی

ایرج حریرچی سخنگو و قائم مقام وزیر بهداشت که در صف مقدم مقابله با بیماری کرونا بود به دلیل ابتلاء به کرونا قرنطینه شد و یک پیام ویدئویی را منتشر کرد، خبر ابتلای او به کرونا در رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت.

افراد معروفی که در دام کرونا افتادند

نام:
ایمیل:
* نظر: