به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۰۸۵
|
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد :
وی از عموم مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست در این شرایط خاص و حساس به این بیماران با اهدای خون خود کمک کنند.

خبردنا: مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: فضایی امن و به طور کامل استریل به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا در تمامی مراکز این نهاد در شهر‌های مختلف استان ایجاد شده است و به طور مستمر تمامی وسایل، امکانات و تجهیزات با مواد ضدعفونی کننده تمییز می‌شوند، بنابراین اهدا کنندگان با اطمینان خاطر و بدون هیچ گونه نگرانی برای اهدای خون مراجعه کنند.

به گزارش"خبردنا"، رستم حسن زاده اظهار داشت: هم استانی‌ها هیچ گونه نگرانی برای مراجعه به مراکز اهدای خون نداشته باشند و پایگاه انتقال خون در شهر‌های استان در نوبت‌های صبح و عصر آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی با اشاره به کاهش مراجعه مردم به مراکز انتقال خون استان به علت شیوع ویروس کرونا در استان، افزود: بدون تردید از افراد بیمار با داشتن نشانه‌های بیماری، خون گرفته نمی‌شوند و مردم اطمینان داشته باشند که خون‌های اهدایی از سلامت کامل برخوردار هستند.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: سلامت و کیفیت خون‌های اهدایی مردم این استان به دقت بررسی می‌شود تا هیچ گونه خطری برای دریافت کنندگان نداشته باشد.

حسن زاده ابراز داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سراسر کشور، افراد به ندرت از منازل خود خارج می‌شوند که این مهم سبب شده حجم خون‌های اهدایی نیز کاهش یابد، از سوی دیگر بسیاری از بیماران خاص از جمله تالاسمی، هموفیلی، سرطانی و دیگر بیماران در استان به خون نیاز دارند.

وی از عموم مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست در این شرایط خاص و حساس به این بیماران با اهدای خون خود کمک کنند.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: این اداره کل به منظور رفاه حال و صرفه جویی در وقت مردم استان، سامانه نوبت دهی اینترنتی را راه اندازی کرده است.

حسن زاده گفت: افرادی که شرایط اهدای خون را دارند میتوانند به آدرس https://nobatdehi.ibto.ir مراجعه کرده و تاریخ و ساعت مورد دلخواه خود را برای اهدای خون به صورت غیر حضوری انتخاب و در وقت مشخص شده به این مرکز مراجعه کند.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد نقش رسانه‌ها و خبرنگاران را برای ترویج و نهادینه کردن هر چه بیشتر فرهنگ اهدای خون و تبیین فواید و مزایای آن برای مردم را بسیار موثر دانست.
نام:
ایمیل:
* نظر: