به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۱۲۶
|
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۱
اقدام شایسته و تحسین برانگیز رئیس شبکه بهداشت استان فارس؛
رئیس مرکز بهداشت استان فارس از مدیرکل آموزش و پرورش این استان مصرانه خواسته است که معلمان و مدیران مدارس از ارائه آموزش ها و تکالیف درسی در فضای مجازی خودداری کنند.

به گزارش خبردنا، در بخشی از نامه دکتر عبدالرسول همتی معاون بهداشت و رئیس مرکز بهداشت استان فارس به مدیرکل آموزش و پرورش این استان آمده است:

پیرو جلسه وب کنفرانس برگزار شده با حضور وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان در خصوص پیشگیری از ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، مقرر گردید به منظور کاهش استرس و اضطراب دانش آموزان در زمان تعطیلی مدارس هیچگونه محتوای آموزشی به صورت مجازی و تکالیف روزانه به دانش آموزان اعمال نگردد. 

همچنین به پیوست، دستورالعمل مدیریت استرس در جمعیت عمومی و دانش آموزان تهیه شده در دفتر سلامت روان وزارت بهداشت ارسال می گردد.

خواهشمند است دستور فرمائید اقدامات لازم صورت پذیرد.

گفتنی است این‌نامه در تاریخ دهم اسفندماه به مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس ارسال شده است.

اکنون بسیاری از خانواده ها در استان کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت کنونی ارائه آموزش ها و تکالیف روزانه دانش آموزان در فضای مجازی نگران و معتقدند استرس و اضطراب فراوانی در شرایط کنونی برای فرزندان آنان وجود دارد.

این والدین ارائه آموزش ها و انجام تکالیف از سوی اغلب مدارس در استان کهگیلویه و بویراحمد را مغایر با آرامش و جلوگیری از استرس دانسته و معتقدند ارائه این آموزش ها فقط بایستی از طریق شبکه ملی انجام گیرد.

پیشنهاد می شود آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز برای جلوگیری از روند موجود و حذف استرس ها و اضطراب ها در خانواده ها از ارائه مطالب آموزشی و تکالیف درسی از سوی مدارس این استان خودداری و فقط به همان شبکه ملی اکتفا شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: