به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۱۶۳
|
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۱
منتخب یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با معاون وزیر صمت و مدیر عامل ایمیدرو دیدار کرد.

به گزارش خبردنا، " حجت الاسلام حاجی سید محمد موحد " منتخب یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی و نماینده پنج دوره این حوزه انتخابیه در خانه ملت در این دیدار با تقدیر از پیگیری های معاون وزیر صمت و مدیرعامل ایمیدرو در جهت راه اندازی معادن و صنایع استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ، اظهارداشت: در دور جدید انتظار داریم بدلیل وضعیت خاص و سخت اقتصادی از یکسو و از سویی آمارهای نگران کننده نرخ بیکاری، پروژه های وزارت صمت در این استان، بویژه کهگیلویه بزرگ اجرایی شود.

وی گفت: حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ دارای معادنی چون فسفات چرام ، نیترات دیشموک و فسفات قیام لنده بوده که متاسفانه مردم این حوزه از اجرایی نشدن آنها گله مندند و انتظار دارند در دوران مدیرعاملی فرزند استان کهگیلویه و بویراحمد، این معادن اجرایی تا بتوان شاهد کاهش نرخ بیکاری در آن شهرستان ها باشیم.

نماینده پنج دوره کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از شرکت ایمیدرو انتظار دارند حوزه صنعت و معدن بدلیل حضور حضرت عالی شرایط مناسب تری از سایر حوزه ها داشته باشد، خاطرنشان کرد؛ از اینکه مدیرعامل شرکت ایمیدرو از فرزندان خوشنام و پُرتوان دیار ما است، ما نیز بسیار  خوشحال هستیم و به وجودتان افتخار می کنیم.

موحد گفت: مهمترین مشکل معدن فسفات شهرستان چرام در پایین بودن عَیار آن بوده و ما انتظار داریم کارشناسان صنعت و معدن با بررسی های کارشناسانه جدید نسبت به رفع دغدغه سرمایه گذار، تمهیدات جدیدتری اندیشیده شود.

این‌ نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه آمادگی کامل برای رفع دغدغه های مردم این شهرستان در جهت راه اندازی معدن فسفات از سوی وی وجود دارد، خاطرنشان کرد؛ راه اندازی صنایع و معادن خُرد و متوسط در حوزه انتخابیه می تواند زودتر از صنایع و معادن در مقیاس بزرگ  مشکلات مردم و بیکاری جوانان را حل و فصل کند.

موحد افزود: ما آمادگی برگزاری نشست تخصصی با حضور سرمایه گذاران و کارشناسان صنعت و معدن جهت راه اندازی معادن خُرد و بزرگ را در حوزه انتخابیه داشته و البته مصرانه می خواهیم زمان اجرایی شدن پروژه های حوزه صنعت و معدن در حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ، زمان کمتری نسبت به سایر مناطق کشور داشته باشد.

معاون وزیر صنعت و معدن و مدیرعامل ایمیدرو  هم با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی حماسه شایسته ای در اوج تحریم ها و مشکلات بود، اظهارداشت؛ باید به انتخاب مردم در مجلس یازدهم شورای اسلامی احترام گذاشت.

" خداداد غریب پور " با اشاره به حضور حماسی مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: وزارت صمت و شرکت ایمیدرو آمادگی کامل برای همکاری در بخش صنعت و معدن در آن استان و سه حوزه انتخابیه استان را دارد.

وی گفت: کار تحقیقاتی بالابُردن عَیارِ معدن فسفات شهرستان چرام هم اکنون از سوی کارشناسان وزارت صمت و شرکت ایمیدرو شروع شده و در آینده نزدیک این کار تحقیقاتی شتاب بیشتری به خود خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت ایمیدرو با اظهار خوشحالی از پیگیری " حجت الاسلام حاجی سید محمد موحد " منتخب یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی برای اجرایی شدن سه معدن در آن حوزه انتخابیه، یادآورشد: در آمایش سرزمینی، اولویت وزارت صمت، اجرایی شدن پروژه های صنعت و معدن در مناطق محرومی چون استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه کهگیلویه بزرگ است.

غریب پور گفت: در ارتباط با معدن فسفات چرام هم مهمترین مشکل مربوط به دانش فنی بوده که باید آهک را از فسفات جدا نموده تا بتوانیم عَیارِ فسفات این معدن را بالا بُرده و البته اکنون کارهایی در این ارتباط در حال انجام است.

وی از آمادگی خود برای برگزاری نشست های تخصصی کارشناسان وزارت صمت با " موحد " منتخب یازدهم حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی و دریافت پیشنهادات وی هم خبرداد.

مدیرعامل شرکت ایمیدرو قول تمامی همکاری های لازم جهت راه اندازی معادن سه گانه حوزه انتخابیه کهگیلویه بزرگ تا پایان دولت دوازدهم را داد.

نام:
ایمیل:
* نظر: