به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۱۷۹
|
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۷

 خبردنا:در پی فوت یک جوان بیست و یک ساله در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت شایعاتی مبنی بر ابتلای این جوان به کرونا به گوش می‌رسید که روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه توضیحاتی در این زمینه ارائه داد.

به گزارش خبردنا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در جوابیه آورده است؛
 
شخص مورد نظر با سابقه بیماری زمینه‌ای که تحت درمان نیز بوده است جمعه شب با علائم تنفسی و با شک به عفونت ریه در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت بستری شده و تحت درمان قرار گرفته که روز یکشنبه هیجدهم اسفندماه پس از دو نوبت تشنج و در نهایت ایست قلبی-تنفسی متاسفانه فوت نمودند.
 
لذا با توجه به اینکه در شرایط فعلی تمامی موارد با علائم تنفسی از نظر کرونا ویروس نمونه گیری می‌شوند در مورد مذکور نیز مانند بقیه موارد نمونه گیری صورت گرفته و به آزمایشگاه مرجع ارسال گردید.
 
بنابراین با توجه به لزوم رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی در چنین مواردی مطابق پروتکل‌های کشوری اقدام خواهد شد، در همین راستا انتظار می‌رود برای حفظ شان و جایگاه متوفی و بازماندگان وی و همچنین رعایت اصول رازداری به عنوان حق قانونی و اخلاقی خانواده متوفی از هرگونه شایعه پراکنی و حدس و گمان‌های غیر واقع خودداری گردد.

درضمن بار دیگر عموم مردم را به رعایت اصول پیشگیرانه، ماندن در خانه و عدم حضور در اجتماعات توصیه نموده و اعلام می‌داریم در صورت مثبت بودن نمونه‌های ارسالی از شهرستان کهگیلویه مراتب از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان اطلاع رسانی خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: