به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۲۲۶
|
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت؛
رستمی با توصیه به رعایت بهداشت فردی گفت: مردم از خانه‌های خود کمتر خارج شده و در مراکز تجمعی حاضر نشوند.

خبردنا؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: سه فرد مشکوک به کرونا در شهرستان وجود دارد که برای روند آزمایش تکمیلی به گچساران اعزام شدند.

به گزارش"خبرنا"، فرشاد رستمی افزود: آزمایش این افراد برای تعیین مثبت یا منفی بودن ابتلای آنان به کرونا، در حال نهایی شدن می‌باشد که در صورت مثبت‌بودن، اقدامات لازم درمانی صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: برخی از واحد‌های صنفی واقع در این شهرستان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع بعدی تعطیل خواهند بود و این تعطیلی شامل واحد‌های صنفی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، نانوایی ها، میوه فروشی ها، فرآورده‌های خام دامی و سوپرمارکت‌ها نمی‌شود.

رستمی ابراز کرد: رعایت بهداشت و مبارزه با ویروس کرونا در نانوایی‌های این شهرستان باید جدی گرفته شود در غیر اینصورت واحد‌های متخلف پلمب می‌شود.

وی بیان کرد: کاهش تجمع و کنترل اجتماعات یکی از مهمترین راه‌های توقف چرخه انتقال ویروس کرونا است.

رستمی افزود: باید ممنوعیت فعالیت برخی از اصناف غیر ضروری از جمله دستفروش ها، واحد‌های سیار عرضه مواد غذایی و آرایشگاه‌ها را جدی بگیرند و تا اطلاع بعدی به هر شکل ممکن از فعالیت آن‌ها جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: چنانچه فردی دچار تب، تنگی نفس و سرفه‌های شدید شد، باید به مراکز درمانی مراجعه کند.

رستمی با توصیه به رعایت بهداشت فردی گفت: مردم از خانه‌های خود کمتر خارج شده و در مراکز تجمعی حاضر نشوند.

وی ابراز کرد: ویروس کرونا از طریق قطرات ریز دهان افراد هنگام عطسه و سرفه منتقل می‌شود و اگر این قطرات روی سطوح بیفتد ویروس برای مدتی در روی سطوح زنده می‌ماند.

رستمی ادامه داد: ویروس کرونا چند روز زنده می‌ماند همچنین با لمس سطوح آلوده و دست زدن به صورت از طریق بینی، دهان و چشم‌ها قابل انتقال است.

وی تصریح کرد: اگر فرد مبتلا به این ویروس به صورت مستقیم و بدون استفاده از ماسک صحبت کند با فرد سالمی که در یک متری قرار دارد از طریق گیرنده‌های چشم، دهان و بینی این ویروس منتقل می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: