به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۴۴۲۳۲
|
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۶ نفر مبتلای استان ۸ نفر خانم و ۱۸ نفر آقا هستند.

خبردنا؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از شناسایی ۱۵ مورد جدید مبتلا به کروناویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

به گزارش"خبردنا؛"دکتر پرویز یزدان‌پناه" در گفتگو با خبرنگاران افزود: متاسفانه از ۲۲۴ نمونه دریافتی، ارسال شده به تهران و شیراز آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان کهگیلویه و بویراحمد تا ۱۹ اسفند ماه به ۲۶ مورد اعلام شده است.

وی اظهار کرد: ۱۷ مورد جدید اعلام شده طی سه روز گذشته نیز از ۱۰۴ آزمایش ارسال شده به شیراز طی هفته جاری بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از مجموع ۲۶ نفر مبتلای استان ۸ نفر خانم و ۱۸ نفر آقا هستند.

یزدان‌پناه در خصوص سن افراد مبتلا به کرونای استان تصریح کرد: مبتلایان به بیماری کروناویروس استان عمدتا در سنین میان‌سالی است البته چند نفر نیز در میان مبتلایان استان وجود دارد.

وی در خصوص علت افزایش ۱۵ نفری مبتلایان استان ادامه داد: این افزایش بعلت تاخیر در ارسال و ثبت نمونه‌های مثبت از سوی آزمایشگاه شیراز به تهران بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: با توجه به ورود هم استانی‌های مقیم استان‌ها و شهر‌های آلوده از جمله تهران و قم می‌تواند منشا خطر بزرگی برای مردم استان باشد.

یزدان‌پناه تاکید کرد: با وجود این مساله امکان دارد که تعداد مبتلایان استان افزایش پیدا کند.

وی بیان کرد: مردم از حضور در تجمعات و مراسم شادی و عزادارای پرهیز کنند، در معابر و سطح شهر تردد نداشته باشند، از مراجعه به مراکز درمانی خودداری کنند و از روستا‌ها به شهر‌ها و بلعکس رفت و آمد نداشته باشند تا زنجیره بیماری کرونا قطع شود چرا که کرونا در کمین است.
نام:
ایمیل:
* نظر: